Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zaproszenie bez osoby towarzyszącej
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Madziusia07
początkujący
początkujący


Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 3

PostWysłany: Pon 18 Lip 2011, 15:09    Temat postu: Zaproszenie bez osoby towarzyszącej Odpowiedz z cytatem

Specjalnie się zarejestrowałam, żeby się o coś poradzić Smile.
Otóż planujemy z narzeczonym w przyszłym roku ślub. Chcielibyśmy obliczyć ile będzie osób, więc trzeba ustalić wstępną listę gości. Ponieważ pracujemy w jednej firmie, będzie dużo wspólnych znajomych, których chcemy zaprosić. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, czy jeżeli znamy parę osób dosyć dobrze i wiemy, że nie mają pary (i raczej bliskiej osoby z którą chciałyby iść na wesele), czy będzie to niegrzeczne, jeżeli na zaproszeniu zabraknie "z osobą towarzyszącą"? Bo pomyślałam sobie, że wręczając zaproszenie możemy powiedzieć, że jeżeli chcą kogoś zabrać to zapraszamy, ale żeby wcześniej zali znać.
Co o tym myślicie? Będę wdzięczna za wszelkie komentarze,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 18 Lip 2011, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My daliśmy rodzinie i znajomym zaproszenia bez osób towarzyszących. Założenie było, że robimy małe przyjęcie, w gronie bliskich osób, więc bez sensu byłoby, gdyby przyszło np. 15 obcych nam osób. Nikt (chyba) się nie obraził..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madziusia07
początkujący
początkujący


Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 3

PostWysłany: Pon 18 Lip 2011, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My planujemy wesele na 70-80 osób. Wiem, że ok 10 osób nie ma partnera. Nie chcę żeby szukali kogoś na siłę i przyprowadzali zupełnie nieznane nam osoby. A te zaoszędzone 1500 zł można poświęcić na coś innego.
Natomiast jeżeli wiem, że ktoś ma parę, to będzie zaproszenie z osobą towarzyszącą.
Wydaje mi się, że to dobre rozwiązanie, ale mam nadzieję, że nikt się nie obrazi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Pon 18 Lip 2011, 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________


Ostatnio zmieniony przez limone dnia Pon 19 Lis 2012, 7:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Pon 18 Lip 2011, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 23:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
loute
guru
guru


Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 2043
Skąd: Strasbourg

PostWysłany: Czw 21 Lip 2011, 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja myślę, że ludzie nie powinni się obrażać o takie sprawy. w ogóle denerwuje mnie obrażanie. to jest przecież nasz ślub i nasz wesele, więc robimy tak jak nam się podoba, a nie pod jakieś ciotki czy wujków. ale każdy wie jak jest, zawsze ktoś się znajdzie, kto tego nie rozumie...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Misiak
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 74
Skąd: Śląsk/Wodzisł.Śl

PostWysłany: Czw 21 Lip 2011, 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaproszenia to nic takiego a ludzie lubią się obrażać...Wesele jest danej osoby a nie gości jeśli para chce tyle a tyle osób bez kogoś tam to taka ich wola nie ma o co się "fochać"
_________________


Najsilniej kochają Cię te osoby,które najmniej o tym mówią...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Czw 21 Lip 2011, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lll

Ostatnio zmieniony przez Carla dnia Pią 21 Lis 2014, 11:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Czw 21 Lip 2011, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

............

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 23:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pon 25 Lip 2011, 0:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Carlą, owszem to jest nasz dzień i goście przychodzą dla nas, żeby się z nami bawić ale muszą mieć też z KIM się bawić.
Myślę, że również nie poszłabym na wesele nie mogąc zabrać swojego Łukasza, bo byłabym skazana na ciągłe przesiadywanie za stołem.
W takiej sytuacji odmówiłabym, zjawiłabym się tylko w Kościele.

Nie uważam, że partnerzy (czy nawet osoby, które mój gość przyprowadzi ze sobą, jako towarzysz, do tańca, rozmowy) moich przyjaciół, rodziny są mi zupełnie obcy.
"Przyjaciel mojego przyjaciele jest także moim przyjacielem"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 1 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group