Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Początkujący kamerzysta przyjmie zlecenie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbigniew Swiderski
gaduła
gaduła


Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 292
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 6 Kwi 2013, 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelinko dochodzimy chyba do wspólnego wniosku, że takie wykorzystywanie ludzi jest etycznie naganne i nie jest zgodne z prawem.
W naszym kraju jest obowiązek płacenia za wykonaną pracę.

Jeśli otrzymujemy coś za darmo np. zdjęcia od początkującego fotografa należy odprowadzić odpowiedni podatek.

Dalej proszę o wskazanie ogłoszeń z darmową ofertą pracy.
_________________
Nie robię zdjęć artystycznych i kreatywnych.

ewaluna napisał:
Naprawdę,musisz z dumą patrzeć w lustro,Ty,który przychodzisz tu z kagankiem oświaty fotograficznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sob 6 Kwi 2013, 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ewelinko dochodzimy chyba do wspólnego wniosku, że takie wykożystywanie ludzi jest etycznie naganne i nie jest zgodne z prawem.
W naszym kraju jest obowiązek płacenia za wykonaną pracę.



Zgodzę się, że za pracę należy się wynagrodzenie. Tylko, że ja wiem co jest pracą w polskim prawie, a ty nie do końca oczko No chyba, że wykożystywanie jest czymś innym niż wykorzystywanie i jest naganne, nawet gdy prawnie jest indyferentne.


Cytat:
Dalej proszę o wskazanie ogłoszeń z darmową ofertą pracy.

Takich raczej nie znajdę, ale w kilkanaście sekund znalazłam ofertę, która dla Ciebie pewnie dalej będzie pracą:

http://www.gumtree.pl/cp-biuro-administracja/katowice/praktyka-w-branzy-hr-470542121
_________________


Ostatnio zmieniony przez ewelinka89 dnia Sob 6 Kwi 2013, 14:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sob 6 Kwi 2013, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cytat:Jeśli otrzymujemy coś za darmo np. zdjęcia od początkującego fotografa należy odprowadzić odpowiedni podatek.

Czy mówisz o podatku od darowizny? No to w takim razie młodzi są zobowiązani odprowadzić podatek od darowizny za prezenty ślubne.
Tylko chyba w Polsce nikt tego jeszcze nie zrobił. No chyba, że w podarunku dostają chałupę czy samochód. Ale tego już dopilnuje notariusz. Very Happy
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zbigniew Swiderski
gaduła
gaduła


Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 292
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 6 Kwi 2013, 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
Proponuję zrobić test - wyślij do kilku fotografów maila z informacją, że chcesz przyjść na miesięczne praktyki i ile Ci za to zapłacą. Jestem ciekawa odpowiedzi oczko


Jeśli potrzebuję asystenta na sesję to zatrudniam i płacę ustaloną kwotę. Nie wciskam kitu, że szukam stażysty/praktykanta i po zakończenia stażu/praktyk dam pracę wybranej osobie. Wiele firm tak działa wiedząc, że ludzie łapią się każdej szansy. Czy to jest uczciwe? Czy Ty byś tak oszczędzała na darmowej pracy swoich podwładnych?
_________________
Nie robię zdjęć artystycznych i kreatywnych.

ewaluna napisał:
Naprawdę,musisz z dumą patrzeć w lustro,Ty,który przychodzisz tu z kagankiem oświaty fotograficznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sob 6 Kwi 2013, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale czemu darowizna? Darowizna jest świadczeniem bezpłatnym, a cały czas mówimy o zamianie coś, za coś - czas, umiejętności, sprzęt za wizerunek, prawda?


Podwładnych - tylko czy praktykant, który przychodzi do mnie i prosi o poświęcenie swoje czasu, nauczenie go czegoś i wypełnienie mnóstwa papierków jest moim podwładnym, który pracuje dla mnie? Nie do końca.. A szukając asystenta/pomocnika szukałabym kogoś, kto ma doświadczenie, wiedzę, umiejętności..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbigniew Swiderski
gaduła
gaduła


Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 292
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 6 Kwi 2013, 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIDEOFILM napisał:
cytat:Jeśli otrzymujemy coś za darmo np. zdjęcia od początkującego fotografa należy odprowadzić odpowiedni podatek.

Czy mówisz o podatku od darowizny? No to w takim razie młodzi są zobowiązani odprowadzić podatek od darowizny za prezenty ślubne.
Tylko chyba w Polsce nikt tego jeszcze nie zrobił. No chyba, że w podarunku dostają chałupę czy samochód. Ale tego już dopilnuje notariusz. Very Happy


http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/nieodplatne-swiadczenia-w-podatku-dochodowym-od-osob-prawnych-1--przeglad-podatkowy-numer-4-z-2011-r-
_________________
Nie robię zdjęć artystycznych i kreatywnych.

ewaluna napisał:
Naprawdę,musisz z dumą patrzeć w lustro,Ty,który przychodzisz tu z kagankiem oświaty fotograficznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Zbigniew Swiderski
gaduła
gaduła


Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 292
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 6 Kwi 2013, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stażysta wykonuje dla Ciebie darmową pracę?
Uzyskałaś w ten sposób korzyść?
Czy w przypadku otrzymania nieodpłatnej korzyści należy odprowadzić podatek?
_________________
Nie robię zdjęć artystycznych i kreatywnych.

ewaluna napisał:
Naprawdę,musisz z dumą patrzeć w lustro,Ty,który przychodzisz tu z kagankiem oświaty fotograficznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Zbigniew Swiderski
gaduła
gaduła


Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 292
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 6 Kwi 2013, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIDEOFILM napisał:
cytat:Jeśli otrzymujemy coś za darmo np. zdjęcia od początkującego fotografa należy odprowadzić odpowiedni podatek.

Czy mówisz o podatku od darowizny? No to w takim razie młodzi są zobowiązani odprowadzić podatek od darowizny za prezenty ślubne.
Tylko chyba w Polsce nikt tego jeszcze nie zrobił. No chyba, że w podarunku dostają chałupę czy samochód. Ale tego już dopilnuje notariusz. Very Happy


Cytat:
Według przepisów dotyczących podatku dochodowego od osób fizycznych, opodatkowaniu podlega „wartość otrzymanych świadczeń w naturze i innych nieodpłatnych świadczeń”. Oznacza to, że jeżeli dane nieodpłatne świadczenie nie jest zwolnione z podatku, to należy oszacować jego wartość i zakwalifikować do przychodów. Natomiast gdy przedsiębiorca ponosi częściową odpłatność za te usługi, to jego przychodem jest różnica pomiędzy wartością otrzymanego świadczenia, a poniesioną opłatą. Tak naprawdę tylko nieliczne nieodpłatnie świadczone usługi są zwolnione z podatku dochodowego.


http://www.bankier.pl/wiadomosc/Jak-rozliczac-przychody-lub-koszty-zwiazane-z-nieodplatnym-swiadczeniem-uslug-2629211.html
_________________
Nie robię zdjęć artystycznych i kreatywnych.

ewaluna napisał:
Naprawdę,musisz z dumą patrzeć w lustro,Ty,który przychodzisz tu z kagankiem oświaty fotograficznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sob 6 Kwi 2013, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbigniew Swiderski napisał:
Proszę o wskazanie miejsca w regulaminie gdzie jest powiedziane, że student nie może pobierać wynagrodzenia za pracę lub, że praktyki muszą odbyć się bez wynagrodzenia.


Wiesz, na akademii muzycznej w sumie musieliśmy odbyć 150 godzin praktyk pedagogicznych- siedzieć na lekcjach oraz prowadzić indywidualne lekcje gry na instrumencie.
Musiałam zapłacić 3 zł za każdą obdytą godzinę praktyki język , a przecież ja odwalałam za jedną panią pracę- a ona w tym czasie poszła na radę pedagogiczną, po czym zniknęła, a ja przyjmowałam kolejnych jej uczniów . lol Często się tak zdarzało. Inna pani znikała na papieroska na 2 godziny prawie codziennie oczko .

Poza tym chłopaki, ja naprawdę nie rozumiem, czemu się tak burzycie. Przy każdym temacie , kiedy ktoś wyskakuje z taką ofertą . Nikt nie zabiera w ten sposób Wam klientów, nie wchodzi na dobrą sprawę na asz rynek. Takie oferty są skierowane do takich bidoków, jakimi my byliśmy- fotograf wyniósł mnie naprawdę grosze. A gdyby takie ogłoszenia nie istniały- albo gdybym nie znalazła nikogo w okolicach Łodzi- nie wynajęłabym kogoś za pieniądze, tylko kazałabym całej rodzinie wziąć aparaty i fotografować, co się da. Ktoś, kogo stać- i komu mocno zależy na świetnych, niepowtarzalnych zdjęciach- nigdy nie zdecyduje się na taką ofertę. Ja przyznam, że mi po prostu średnio zależało, nie znoszę być fotografowana. Za kamerzystą nawet się nie rozglądałam, bo na tym zależło mi jeszcze mniej.
Poza tym zapewne jesteście świadomi, że przygoda z fotografią ślubną- u takich ludzi, którzy pierwsze zlecenia biorą za darmo- zapewne w 70
% przypadków właśnie na tym się kończy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 6 Kwi 2013, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedawno koledzy realizowali materiał o studentach prawa, którzy raz na jakiś czas organizują bezpłatne porady prawne dla ludzi niezamożnych.
Piszą podania, wyjaśniają przepisy prawa i doradzają.
Robią to za darmo.
Zbigniew, czy uważasz, że jest to konkurencja dla kancelarii prawnych?
Ci ludzie nigdy nie skorzystaliby z usług prawnika, gdyby musieli zapłacić.
Jeśli masz dobry produkt, to darmowi fotografowie nie są konkurencją.
Ich przyszłe portfolio z oczywistych względów będzie słabe i nie zabiorą Ci klientów, którzy oczekują doskonałych zdjęć.

Salony Jaguara, Mercedesa, BMW czy Bentleya nie odnotowały spadku sprzedaży swoich samochodów, po wejściu na nasz rynek indyjskiej firmy TATA, która sprzedawała samochody za półdarmo..
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group