Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kto udziela Wam ślubu kościelnego?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pon 11 Lip 2011, 21:22    Temat postu: Kto udziela Wam ślubu kościelnego? Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie co do ślubu kościelnego. Na jakiej zasadzie "wybierany" jest ksiądz prowadzący mszę ślubną? W mojej parafii jest chyba 8 księży i w sumie jest mi to obojętne, który będzie udzielał nam slubu, ale nie wiem jak to jest zalatwiane. To będzie ten, na którego trafimy idąc załatwiać formalności czy może oni mają jakiś swój "grafik"? Jak to było/ jest u Was?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Pon 11 Lip 2011, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt, przyznam, że zastrzeliłaś mnie tym pytaniem, bo jakoś nigdy się nad tym nie zastanawiałam. U mnie w parafii zazwyczaj jest to proboszcz, ale ponieważ pech chciał, że akurat w naszym czasie będzie na wakacjach, poprosiliśmy sami innego księdza, którego pamięta i zna mój Połówek jeszcze z czasów bycia ministrantem u siebie.

Gdyby nie to, zapewne poszlibyśmy do kancelarii parafialnej i zapytali, jak sprawa wygląda z "doborem" księdza.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agata85
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4318

PostWysłany: Pon 11 Lip 2011, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nam ślubu udzielał Wujek Męża. Ale wydaje mi się, że w większych parafiach to kwestia wewnętrznych ustaleń między księżmi (chyba, że wcześniej poprosicie, żeby był to akurat dany ksiądz).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Wto 12 Lip 2011, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie nie mam nic do księży w mojej parafii (jeden m tylko nie za specjalnie pasuje), tak się tylko zastanawiałam od czego to zależy kto udziela ślubu. Czy jest tak, że ślubu udziela ten ksiądz, z którym spisuje się protokół przedślubny? Czy to też nie ma znaczenia? W mojej parafii urzędują Misjonarze Oblaci, więc roszada księzy jest ogromna, szczególnie w okresie letnim i może się okazać, że księdza, którego sobie "upatrzyłam" przeniosą do innej parafii i nici z moich planów język Także się nie nastawiam. Wydaje mi się, że każdy poprowadzi mszę bardzo dobrze uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Wto 12 Lip 2011, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że spisywanie protokołu nie musi być w żaden sposób związane z udzielaniem ślubu, tzn. mogą to być zupełnie różni księża.

U nas był wewnętrzny grafik w kościele.
Dostaliśmy księdza "z przydziału" (akurat baaardzooo dobrze trafiliśmy).
Ale mając jakiegoś bardziej znajomego/ ulubionego, można go poprosić o udzielanie ślubu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agata85
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4318

PostWysłany: Wto 12 Lip 2011, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Protokół przedślubny spisujecie w kancelarii, a tam urzędują księża zamiennie, wg swoich wewnętrznych ustaleń, więc myślę, że nie ma to związku ze ślubem uśmiech Chyba, że macie swoje preferencje i wcześniej ustalicie to z księdzem. Jednak pamiętajcie, że to Wy udzielacie sobie Sakramentu, a ksiądz tylko błogosławi Wasze małżeństwo, więc i tak będzie pięknie uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Wto 12 Lip 2011, 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agata85 napisał:
Jednak pamiętajcie, że to Wy udzielacie sobie Sakramentu, a ksiądz tylko błogosławi Wasze małżeństwo, więc i tak będzie pięknie uśmiech
Oczywiście uśmiech Ale inaczej jest jak ksiądz powie coś fajnego i watrościowego podczas kazania a inaczej jak papla bez ładu i składu... oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blue_Bird
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 716

PostWysłany: Wto 12 Lip 2011, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja, księża mają różne charaktery- jeden potrafi mszę ślubną poprowadzić z odrobiną żartu, tak na luzie jednocześnie podnosząc atmosferę, tworząc TĘ magię. Inny może "machnąć" tę godzinkę byle jak, kolejny zrobi sobie z tego kompletne "jaja". Różnie to bywa.

Agatt
- popytaj znajomych, którzy brali ślub w Waszym kościele, trochę sami parafianie wiedzą, który ksiądz w czym jest lepszy. Później podczas spisywania protokołu możesz zasugerować, że chcielibyście tego konkretnego księdza i już uśmiech

U nas nie ma problemu, jest dwóch księży, którzy pracują na zmianę, przy czym śluby zwykle "bierze" proboszcz oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 13 Lip 2011, 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nam ślubu udzielał ten ksiądz u którego załatwialiśmy ostatnie formalności kilka dni przed ślubem i wnosiliśmy ofiarę. Świetny nam się trafił Very Happy Protokół spisywaliśmy z innym.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maja_82
maniak
maniak


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 1613
Skąd: z Asusa...:)

PostWysłany: Czw 14 Lip 2011, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas jest tak że księża mają grafik, na którego wypadnie na tego bęc.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group