Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Z trenem czy bez?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
koteczek2211
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 3670

PostWysłany: Sob 15 Wrz 2012, 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Istnieje też możliwość zerwania się z podpięcia. Dla mnie to jest jeden z najważniejszych argumentów przeciw.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sob 15 Wrz 2012, 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i właśnie to też mnie najbardziej zniechęca, trochę jestem rozdarta.
Wszystko byłby ok, gdyby dało się go po prostu odpiąć po kościele, ale babka z salonu uparcie twierdzi, że lepiej nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Symfonia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 597
Skąd: z Nibylandii

PostWysłany: Pon 17 Wrz 2012, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam suknię z trenem (podpięcie na zewnątrz) pięknie to wyglądało i z podpięciem i bez. Tren był upięty na 2 guziczki. Ani razu mi się nie "zerwał" choć suknia była z satyny. W tańcu normalnie. Nie miałam ani wielkiej kaczej pupy ani nic z tych rzeczy. Wyglądało to elegancko.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annna
guru
guru


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4922
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto 18 Wrz 2012, 9:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja koleżanka miała tren całkowicie odpinany i dało się oczko To chyba zależy od sukni. Ja miałam podpinany na wysokości kolan na 8 guzików i wyglądało super uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro 19 Wrz 2012, 7:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że tren to nie takie wielkie zło. Ja miałam podpinany do środka, nie zachwycał mnie, ale tragedii nie było. Był związywany na 8 troczków, raz tylko lekko przydeptałam sobie suknię z winy śliskiej podłogi, ale wszystko pozostało na swoim miejscu. Mogę doradzić, żeby od razu przy mierzeniu sukni zapytać się jak jest podpinany tren - i niech odpowiedzą precyzyjnie, a wręcz pokażą. Ja tego nie zrobiłam i niestety przy przymiarce byłam lekko zawiedziona wyglądem podpięcia. Ale jak mówie, dramatu nie ma, zdjęcia są i tak najczęściej robione do pasa język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Symfonia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 597
Skąd: z Nibylandii

PostWysłany: Sro 19 Wrz 2012, 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przy mierzeniu każdej sukni miałam pokazywane jak będzie z podpięciem. Było zawsze do wyboru na zewnątrz lub wewnątrz z wyjątkiem tej która wybrałam. Tam tylko na zewnątrz. Suknia na równi podobała mi się z i bez podpięcia.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 19 Wrz 2012, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od fasonu sukni. Ja miałam podpinany na zewnątrz, na jeden guzik. Tren bardzo ciężki ale guzik się nie urwał (zawsze proście żeby trzy razy sprawdzili jak przyszyty jest guzik a jak coś to same poprawcie w domu). Suknia ze względu na wagę po pewnym czasie delikatnie opadła i tren zaczął ostro szurać po podłodze i mimo, że był przydeptywany przeze mnie jak i gości Wink to nic się nie stało.
U mnie to wyglądało tak:

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Sro 19 Wrz 2012, 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam oddzielnie podwiązany spód sukni i oddzielnie koronkę.
Spód był podwinięty do wewnątrz i zawiązany na kilka bawełnianych tasiemek (to ważne, bo satynowe mogą się rozwiązywać). Minus tego był taki, że tren był króciutki i zaczepiałam o podwinięcie obcasami.
Koronka była przypięta na 5 perłowych guziczków "na płasko" - nie robił się ogon, ani nic się nie majtało.
Każda krawcowa ma swój sposób na podpięcie trenu, warto o to pytać na przymiarkach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sro 19 Wrz 2012, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jak tak czytam, to sądząc po Waszych doświadczeniach, to nie taki straszny ten tren, znowu przychylam się ku niemu język
A jaka jest różnica między tymi troczkami, tasiemkami, a guzikami ? Co najlepiej pytajnik
Jeśli chodzi o moją suknie, to nie jest ona ciężka, jest leciutka na prawdę, nie ma też żadnego koła, które mogłoby ciągnąć ją w dół.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro 19 Wrz 2012, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma sprawdzonej metody. Wszystko jest dobre w zależności od rodzaju podpięcia i materiału. Moja koleżanka tren miała zapinany na suwak, który był schowany pod wierzchnią warstwą i strasznie to rozwiązanie chwaliła. Jak już znajdziesz dobry salon i fachową obsługę to już one będą wiedziały co do której sukni pasuje.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group