Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Przetwory na zimę
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Sro 7 Wrz 2011, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja typowych przetworów na zimę nie robię. Jedyna rzecz za którą się biorę, a która czasami ratuje mi życie, kiedy nie mam pomysłu na obiad to leczo. Przepis jest mało wyrafinowany, ale oboje lubimy. Robię to do słoiczków, wekuję i stoi sobie w lodówce.
Kroję warzywa: cukinię, kabaczek, paprykę, cebulkę, fasolkę szparagową, pomidory (ostatnio dodałam czerwonej fasoli), czyli co kto ma pod ręką albo co kto lubi, wrzucam do dużego garnka, dodaję wody i gotuję. Jak się trochę warzywa podduszą dodaję przecier pomidorowy i przyprawy: sól, pieprz, odrobinę cukru, czosnek, pietruszkę suszoną, bazylię, tymianek, czasami przyprawę kuchni meksykańskiej - w zależności od gustów i upodobań. Gotuję to wszystko aż sosik zgęstnieje i warzywa się ugotują i ładuję do słoików, wekuję.
To wersja wege, mój mąż czasami dorzuca sobie kiełbaskę.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Sro 7 Wrz 2011, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oooo, leczo jest super, też uwielbiam:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fantazja
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 4588
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Sro 7 Wrz 2011, 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też uwielbiam leczo uśmiech nawet mam teraz trochę i chyba zaraz pójdę zjeść bo mi smaka zrobiłyście uśmiech

A co do wspomnianego przeze mnie sosiku - robiłam dzisiaj i mi wyszedł taki z przytupem hehe słodko - ostry. Niby wg przepisu od cioci, ale jej był taki jakiś słodko - kwaśny, pewnie gdzieś dała mniej przypraw a ja dokładnie wg przepisu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AniaKicia87
guru
guru


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3846
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sro 7 Wrz 2011, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inko uśmiech też robię takie leczo uśmiech tyle że ja dodaje jeszcze pieczarek uśmiech

W podobny sposób robię mój amatorski "bigosik cygański" z mięska mielonego (czosnek, sól, pieprz, dużo majeranku, jajko, czerstwa bułka) formuje małe klopsiki. Obtaczam w bułce, smażę na oleju.
Do gara paprykę w różnych kolorach kroję w drobne paseczki, do tego obrane pomidory ze skórki, pieczarki, kiszony ogórek, cebula. Sosik pomidorowy z paczki w to. uśmiech Przyprawy wg uznania - ja bardziej pikantne wole. Na końcu dodaje maleńkie wcześniej usmażone klopsiki, mieszam. Nakładam do słoików i zagotowuje. Stoją w lodówce "na czarną godzinę" albo na wizytę niezbyt proszonych głodnych gości Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 7 Wrz 2011, 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fantazja napisał:
Ewelinko w ciemnym i chłodnym miejscu sosik w słoiczkach powinien bez problemu przetrwać zimę uśmiech


I wystarczy tylko wsadzić do słoiczka, nic z tym się nie robi?



Ja do tej pory nic nie robiłam, ale za rok jak będziemy mieć odrobinę więcej przestrzeni to czemu nie oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Sro 7 Wrz 2011, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AniaKicia87 napisał:
Inko uśmiech też robię takie leczo uśmiech tyle że ja dodaje jeszcze pieczarek uśmiech

W podobny sposób robię mój amatorski "bigosik cygański" z mięska mielonego (czosnek, sól, pieprz, dużo majeranku, jajko, czerstwa bułka) formuje małe klopsiki. Obtaczam w bułce, smażę na oleju.
Do gara paprykę w różnych kolorach kroję w drobne paseczki, do tego obrane pomidory ze skórki, pieczarki, kiszony ogórek, cebula. Sosik pomidorowy z paczki w to. uśmiech Przyprawy wg uznania - ja bardziej pikantne wole. Na końcu dodaje maleńkie wcześniej usmażone klopsiki, mieszam. Nakładam do słoików i zagotowuje. Stoją w lodówce "na czarną godzinę" albo na wizytę niezbyt proszonych głodnych gości Very Happy

Kiciusiu, ja raz czy dwa też dodałam grzybki, ale takie nazbierane w lesie przez tatę, muszę popróbować z pieczarkami.
A za przepis na bigos cygański wielkie dzięki. Świetna potrawa dla mojego mięsożernego męża, jutro startuję.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fantazja
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 4588
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Czw 8 Wrz 2011, 8:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
Fantazja napisał:
Ewelinko w ciemnym i chłodnym miejscu sosik w słoiczkach powinien bez problemu przetrwać zimę uśmiech


I wystarczy tylko wsadzić do słoiczka, nic z tym się nie robi?



Ja do tej pory nic nie robiłam, ale za rok jak będziemy mieć odrobinę więcej przestrzeni to czemu nie oczko


Gorące włożyć do słoiczka (musi być całkowicie suchy, nakrętka też), dobrze zakręcić i postawić na jakiś czas "do góry dnem" - wtedy się zawekuje i może postać dłuższy czas.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AniaKicia87
guru
guru


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3846
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Czw 8 Wrz 2011, 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inko ależ służę pomocą uśmiech smaczne to, lubię mieć parę słoiczków na czarną godzinę właśnie. Na ciepłą kolację też się nadaje uśmiech Daj znać jak tam Ci wyszło no i czy mężowatemu smakowało?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Pią 9 Wrz 2011, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiciusiu, zrobiłam. uśmiech
Paprykę dałam żółtą i czerwoną, bo zielonej nie lubię. Wyszły 4 słoiczki, ale obawiam się, że na czarną godzinę nic nie zostanie, bo meżowaty już dwa zjadł. Znakomity jest ten przepis. uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 9 Wrz 2011, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fantazja napisał:
ewelinka89 napisał:
Fantazja napisał:
Ewelinko w ciemnym i chłodnym miejscu sosik w słoiczkach powinien bez problemu przetrwać zimę uśmiech


I wystarczy tylko wsadzić do słoiczka, nic z tym się nie robi?



Ja do tej pory nic nie robiłam, ale za rok jak będziemy mieć odrobinę więcej przestrzeni to czemu nie oczko


Gorące włożyć do słoiczka (musi być całkowicie suchy, nakrętka też), dobrze zakręcić i postawić na jakiś czas "do góry dnem" - wtedy się zawekuje i może postać dłuższy czas.



Dzięki oczko A długo tak mają stać do góry nogami?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 3 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group