Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Szampan w USC
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 1 Lip 2011, 14:47    Temat postu: Szampan w USC Odpowiedz z cytatem

Powiedzcie mi, jak to organizacyjnie wygląda. Wiem, że każdy USC może rządzić się swoimi prawami, więc na pewno zadzwonię się upewnić.. Czy alkohol przynosi się wcześniej, czy trzeba jakoś rezerwować, czy to oczywiste, że ślub = goście = szampan i są kieliszkowo przygotowani. Czy opłaty za to są normalne (raz spotkałam się z wyciąganiem z młodych pieniędzy przy gościach, sytuacja o tyle żenująca, że młodzi nie mieli portfela/torebki i nie byli przygotowani. Kto o tym myśli? A tu wychodzi kobieta, że za nalanie szampana trzeba zapłacić. Za chwilę inna kobieta pytająca o muzykę - po potwierdzeniu od razu wyciągająca rękę po pieniądze). Czy prosić świadków, żeby tym się zajęli wcześniej, czy wystarczy jak przed ceremonią zaniesiemy butelki.. Więc chcę wiedzieć jak się przygotować bo niestety, dzisiaj już za późno na telefon do USC oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Pią 1 Lip 2011, 15:58    Temat postu: Re: Szampan w USC Odpowiedz z cytatem

...
_________________


Ostatnio zmieniony przez limone dnia Pon 19 Lis 2012, 7:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 1 Lip 2011, 16:58    Temat postu: Re: Szampan w USC Odpowiedz z cytatem

karolipio napisał:
ewelinka89 napisał:
Powiedzcie mi, jak to organizacyjnie wygląda. Wiem, że każdy USC może rządzić się swoimi prawami, więc na pewno zadzwonię się upewnić.. Czy alkohol przynosi się wcześniej, czy trzeba jakoś rezerwować, czy to oczywiste, że ślub = goście = szampan i są kieliszkowo przygotowani. Czy opłaty za to są normalne (raz spotkałam się z wyciąganiem z młodych pieniędzy przy gościach, sytuacja o tyle żenująca, że młodzi nie mieli portfela/torebki i nie byli przygotowani. Kto o tym myśli? A tu wychodzi kobieta, że za nalanie szampana trzeba zapłacić. Za chwilę inna kobieta pytająca o muzykę - po potwierdzeniu od razu wyciągająca rękę po pieniądze). Czy prosić świadków, żeby tym się zajęli wcześniej, czy wystarczy jak przed ceremonią zaniesiemy butelki.. Więc chcę wiedzieć jak się przygotować bo niestety, dzisiaj już za późno na telefon do USC oczko

Nam pan w urzędzie powiedział, że szampan przynosimy swój, dajemy go przed uroczystością osobie z urzędu i to tyle. O żadnych kosztach nie mówił.
Tydzień przed ślubem, mamy iść zgłosić świadków, dla nich to też będzie potwierdzenie, może wtedy pytają o szampan. a jeśli nie, to wygląda jak wyżej napisałam, więc muszą być przygotowani w kieliszki.


U nas świadkowie mają się tylko stawić z nami 15 minut przed ślubem.. Nic wcześniej. Więc chyba jednak lepiej poczekam i zadzwonię jak jest u nas. Że swój szampan to wiem, ale w moim rodzinnym mieście była chyba opłata za wypożyczenie kieliszków, czy nalanie?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Pon 4 Lip 2011, 9:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________


Ostatnio zmieniony przez limone dnia Pon 19 Lis 2012, 7:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Pon 4 Lip 2011, 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak będzie opłata za nalanie ( co w ogóle brzmi zabawnie)
to powiedz,że dziękujesz i nalejesz sama sobie i gościom Very Happy
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto 5 Lip 2011, 0:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasi znajomi mieli przyjęcie w restauracji obok USC na starym mieście i szampana załatwili w lokalu, restauracja zapewniła wszystko, przyszedł kelner rozlał szampana, potem zabrał kieliszki..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia Katarzynka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 572
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Wto 5 Lip 2011, 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nam kobitka zasugerowała, że trzeba zapłacić za nalanie... 50 zł :/ Co za paranoja. Szampana przynosimy w tygodniu poprzedzającym uroczystość, coby się schłodził dobrze - tak zasugerowała owa pani. Świadkowie mają przyjść z nami 10 min. przed ceremonią.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 6 Lip 2011, 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasia Katarzynka napisał:
Nam kobitka zasugerowała, że trzeba zapłacić za nalanie... 50 zł :/ Co za paranoja. Szampana przynosimy w tygodniu poprzedzającym uroczystość, coby się schłodził dobrze - tak zasugerowała owa pani. Świadkowie mają przyjść z nami 10 min. przed ceremonią.


No właśnie, czyli dobrze pamiętam. Pewnie w to wchodzi wypożyczenie kieliszków, umycie, czy wniesienie na salę, no ale jakby nie było to nie jest jakaś wielka filozofia.. Tyle, że tu nie mamy wyboru - tzn. mamy, możemy z tego zrezygnować;/ Ale zapraszamy trochę osób tylko do USC, więc byłoby głupio..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 11 Lip 2011, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzwoniłam do USC i powiem tyle, że jestem w szoku.. Przynosi się własny szampan (to oczywiste..), 15- 20 minut przed ceremonią (fajnie, nie trzeba wcześniej nosić, choć z drugiej strony ktoś będzie w dniu ślubu musiał to zanieść..). Ale.. Za nalanie lampki szampana biorą 2,60 (wykrzyknikwykrzyknik!). Wyobrażacie sobie, za nalanie lampki Twojego szampana. Wychodzi mi z takich wstępnych wyliczeń, że zakup szampana to ok. 60 zł, nalanie ok. 160 :d


I teraz zastanawiam się, czy nie zrezygnować z szampana w USC, skoro i tak w restauracji będzie.. Z jednej strony bez sensu dwa razy, z drugiej będzie kilka osób niezaproszonych na przyjęcie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia Katarzynka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 572
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Pon 11 Lip 2011, 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ja! Poszaleli, strasznie drogo za nalanie! Fakt, ja też mam gości tylko ślubnych i byłoby mi przykro, gdyby nie mogli napić się szampana za nasze zdrowie.
Ciężko mi coś doradzić, ale pewnie bym zapłaciła...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group