Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Tabletka "po"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Pią 28 Paź 2011, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________


Ostatnio zmieniony przez limone dnia Pon 19 Lis 2012, 9:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eksantykpo
początkujący
początkujący


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 1

PostWysłany: Sro 23 Maj 2012, 6:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Jako oficjalny przedstawiciel firmy GedeonRichter, producenta leku Postinor oraz Escapelle

chciałbym wyjaśnić nieporozumienia, które pojawiają się na wielu forach internetowych.



Na rynku polskim zarejestrowane są dwa preparaty zawierające lewonorgestrel do stosowania w antykoncepcji PO (antykoncepcja po niezabezpieczonym stosunku lub gdy zastosowana metoda antykoncepcji zawiodła). Są to Postinor Duo oraz Escapelle, który został wprowadzony na rynek polski w 2006 roku.

Początkowo oba preparaty były sprzedawane równolegle.

Obecnie Postinor Duo nie jest dostępny w aptekach.



Oba preparaty zawierają lewonorgestrel – Postinor Duo dawka podzielona – 2 tabletki po 750 mcg, Escapelle – 1 tabletka - 1500 mcg i charakteryzują się wysoką skutecznością, jednak zmniejszenie ilości tabletek do jednej zwiększa pewność zastosowania i co za tym idzie efektywność terapii, dlatego Postinor Duo nie jest sprowadzany i dostępny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sro 23 Maj 2012, 7:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eksantykpo napisał:

chciałbym wyjaśnić nieporozumienia, które pojawiają się na wielu forach internetowych.


Że na wielu forach, to mnie to nie zajmuje. A tu, jakie konkretnie nieporozumienie wyjaśniłeś?! Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 23 Maj 2012, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też nie bardzo rozumiem co wnosi ten post. Myślałam, że pojawi się jakaś rzeczowa informacja na temat działania i wyjaśnienie, że takie specyfiki nie są równoznaczne z aborcją. Takie posty owszem na wielu forach się znajdują.. Ale kogo interesuje co jest w danej chwili dostępne w aptece? Nikt tutaj nawet nie napomknął na ten temat.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 23 Maj 2012, 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NO post raczej nic nie wyjaśnił...
SKuteczność a mechanizm działania to dwie różne rzeczy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amelkaa
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 837
Skąd: polska

PostWysłany: Czw 12 Cze 2014, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj tam najwyzej bedzie boboasek:)[/img]
_________________
"never give up"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
czerwony kotek
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 567
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Pon 11 Sie 2014, 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

preparaty tego typu nie dopuszczają do zagnieżdżenia się ewentualnie zapłodnionej komórki jajowej...

niech każda robi, co uważa za słuszne...

ja nie zastosowałabym, chyba że w przypadku gwałtu...

niedawno tj. miesiąc temu mieliśmy podobnie - odpadł mi plaster, akurat w dni płodne, a kapnęłam się o tym dopiero "po"... jak najszybciej założyłam następny... nie spodziewamy się dzidziusia... gdyby stało się inaczej, byłoby gorąco, bo biorę pewne leki, jak najszybciej musiałabym je odstawic... wolę jednak, by było maleństwo planowane...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Sro 13 Sie 2014, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tam uważam, że niech każdy robi w zgodzie ze swoim sumieniem i nie uważam, żeby ktokolwiek miał prawo oceniania innej osoby. I tyle.

Środki tego typu powinny być powszechnie dostępne (tak samo jak i zabiegi usunięcia ciąży) i każdy powinien móc zdecydować w zgodzie z własnym światopoglądem. Chcesz to bierzesz/robisz nie chcesz nie bierzesz/nie robisz - i tak powinno być w NORMALNYM kraju.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
judytkaxx
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 83

PostWysłany: Czw 4 Wrz 2014, 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z takimi tabletkami to naprawdę musicie uważać!
Wiem to po sobie.
Wiedziałyście też, że że stosowanie tabletek antykoncepcyjnych może spustoszyć wasz organizm i wywołać wiele chorób. Dlatego warto zażywać jakiś suplement diety z magnezem. Ja biorę ten Cytrynian Magnezu http://techlandlab.pl/sklep/cytrynian-magnezu-farmaceutyczny/ ponieważ dobrze się wchłania i nie boli mnie po nim żołądek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 4 Wrz 2014, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

judytkaxx napisał:
Ja biorę ten Cytrynian Magnezu http://techlandlab.pl/sklep/cytrynian-magnezu-farmaceutyczny/ ponieważ dobrze się wchłania i nie boli mnie po nim żołądek.


No ryj mi za przeproszeniem urwie!
Cytrynian Magnezu. Jak mi jeszcze wyjaśnisz różnicę pomiędzy węglanem magnezu, a jonami magnezu to normalnie się przestanę czepiać, że reklamujesz nam tu jakieś siano!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następny
Strona 9 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group