Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Tabletka "po"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agrafka
gaduła
gaduła


Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 305
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Czw 9 Cze 2011, 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marta_ges napisał:
gabi dlaczego Ci "dech zaparło" po poradach dziewczyn?


Też czekam na odpowiedź na to pytanie, co takiego oburzającego jest w tabletkach 72h po. Przecież to jeszcze nie aborcja. Bardziej antykoncepcja "po sprawie". A antykoncepcja, rozumiem, jest ok?
_________________


http://wiesz-wiecej.pl/wesele.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sandra88
guru
guru


Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 2877

PostWysłany: Czw 9 Cze 2011, 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie też trochę to przeraziło jak to przeczytałam bo sama nie uznaje takich tabletek ale jeśli ktoś na prawdę teraz nie może mieć dzieci to nie potępiam go za takie coś
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Czw 9 Cze 2011, 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie nie przeraziło. Gorzej przerażające jest to, że na ludzi mających swój pogląd na niektóry sprawy patrzy się "spode łba".

Ja na tą chwilę raczej bym się nie zdecydowała na tą tabletkę (tym bardziej, że wiem że mężowi zależy na dziecku, poza tym jesteśmy w sytuacji "w miarę" pozwalającej na dziecko. Piszę "w miarę" bo tak naprawdę nigdy nie ma idealnego czasu na dziecko.
Ale kto wie czy w innej sytuacji nie wzięłabym pod uwagę takiego "rozwiązania". Nigdy nie mów nigdy.

Zapytam i ja za kimś: "jaka jest różnica między antykoncepcją, a tabletką po"?

Oczywiście będą tu odpowiedzi, że zaraz po zapłodnieniu to przecież już dziecko, inni powiedzą, że to dopiero zarodek, zlepek komórek (bo przecież jeszcze serce nie bije). No cóż każdy ma prawo do własnego zdania...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 9 Cze 2011, 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sandra88 napisał:
mnie też trochę to przeraziło jak to przeczytałam bo sama nie uznaje takich tabletek ale jeśli ktoś na prawdę teraz nie może mieć dzieci to nie potępiam go za takie coś


Wydaje mi się, że lepiej jak z macierzyństwem się poczeka, niż trafi się dziecko w nieodpowiednim momencie.. Problemy finansowe, mieszkaniowe, czy nawet niegotowość raczej nie służą dziecku. Sama bym tych tabletek nie wzięła, ale nie widzę w nich nic złego. Jeżeli dla kogoś jest to lepsze wyjście i wie, że teraz nie podołałby, to dlaczego nie? Czasem to kwestia nieuwagi, czasem złośliwość rzeczy martwych.. Dlaczego dziecko ma ucierpieć?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 9 Cze 2011, 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy w ogóle wiecie jakie ma działanie tabletka 72h po?
Chyba nie bardzo.
Ona nie "zabija" dziecka. Tabletka ma w sobie bombę hormonów, które zagęszczają na tyle śluz, żeby nie pozwolił dostać się zapłodnionej komórce do macicy. One nie mają za działanie "zlikwidować" płodu. Dlatego właśnie jest ten określony czas- 72h- bo do zapłodnienia nie dochodzi od razu po seksie tylko ten plemnik do tej komórki musi dotrzeć, trwa to od 1-7dni, w zależności jaki jest szybki i silny. Warto się trochę w tej kwestii doszkolić.

Poza tym napisałam żeby dziewczyna poszła po tabletkę, bo sama napisała że dziecko nie było by im teraz na rękę. Więc albo należy o zabezpieczeniu myśleć wcześniej, albo liczyć się z konsekwencjami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
borusia
maniak
maniak


Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 1665

PostWysłany: Czw 9 Cze 2011, 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno wypowiadać się na takie tematy. Ale ja jestem zwolenniczką takich tabletek. Lepiej szybko zapobiec wpadce, podkreślam wpadce, niż potem biegać po lekarzach i kombinować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw 9 Cze 2011, 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natalia ma 100%racji-to nie jest tabletka która wywołuje poronienie tylko utrudnia zapłodnienie, to jest antykoncepcja awaryjna i awaryjnie nie widzę w tym nic złego.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Czw 9 Cze 2011, 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gosiula napisał:
gabi nie rozumiem dlaczego Ci dech zaparło?
ja również ich nie uznaję (co widać) aczkolwiek ludzie są w różnych sytuacjach i jest to jakieś wyjście (akurat nie dla mnie ale jest)


Zaparło dech dlatego że nie uznaję tego typu rozwiązań,
dla mnie to taka ucieczka przed odpowiedzialnością jaką trzeba wykazać w takich sytuacjach Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiniac
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 367
Skąd: Tczew

PostWysłany: Czw 9 Cze 2011, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie mnie przeraziła moja nieodpowiedzialność, dlatego przestraszyłam się konsekwencji. Zawsze bardzo się pilnowałam, jeden jedyny raz zdarzyło mi się nie pomyśleć.Wiem, że nie jest łatwo zrobić sobie dziecko język, ale los lubi płatać figle. Teraz bym tego nie chciała, ale i tak planujemy od grudnia starać się o dziecko. Wielkiej tragedii by nie było, gdyby pojawiło się pół roku wcześniej, choć pokrzyżowałoby to moje plany związane z pracą.
Co do tabletki 72h po...Nie oceniam ludzi, którzy stosują takie metody. Ich wybór, ich sumienie. Tabletka 72h po to dla mnie ucieczka od odpowiedzialności. Nie pisze tego po to, by rozpętać tu jakąś straszną dyskusję. To po prostu moje odczucie.
_________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im, będzie żyć i umierać".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agrafka
gaduła
gaduła


Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 305
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Czw 9 Cze 2011, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gabi8_9 napisał:
Gosiula napisał:
gabi nie rozumiem dlaczego Ci dech zaparło?
ja również ich nie uznaję (co widać) aczkolwiek ludzie są w różnych sytuacjach i jest to jakieś wyjście (akurat nie dla mnie ale jest)


Zaparło dech dlatego że nie uznaję tego typu rozwiązań,
dla mnie to taka ucieczka przed odpowiedzialnością jaką trzeba wykazać w takich sytuacjach Rolling Eyes


To jest właśnie, moim zdaniem, odpowiedzialne rozwiązanie, jeśli ktoś wie, że nie może teraz pozwolić sobie na dziecko.
Idąc Twoim tokiem myślenia antykoncepcja to też ucieczka przed odpowiedzialnością.
_________________


http://wiesz-wiecej.pl/wesele.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Strona 2 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group