Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Gdzie będziecie mieszkać po ślubie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 22, 23, 24  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tilia
bywalec
bywalec


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 102

PostWysłany: Pon 13 Cze 2011, 20:10    Temat postu: Re: Gdzie będziecie mieszkać po ślubie? Odpowiedz z cytatem

karolipio napisał:

Bo z przyszłym teściem początki były trudne, bo się go bałam, teraz już pełen luz i spokój oczko

Z tego co piszesz nie taki Evil or Very Mad straszny hihi.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
elizusiek
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 464
Skąd: Ząbki k/Warszawy

PostWysłany: Wto 14 Cze 2011, 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a my mamy od 2 lat swoje mieszkanko 100 km od rodziców uśmiech to jest idealne rozwiązanie uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sopocianka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1453

PostWysłany: Sro 15 Cze 2011, 5:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u nas wszystko wskazuje, że będziemy mieszkać z jego rodzicami Sad Mają dom na wsi, pół kilometra od Trójmiasta, a w tym domu na piętrze czeka na nas łazienka, trzy pokoje - jeden można przerobić na kuchnię. Ale co z tego! Ja tam nie wytrzymam. Lubię dosyć swoich teściów, lecz gdybym miała z nimi obcować na codzień, znienawidziłabym ich chyba.
P. nie chce wynajmować (zgodziłby się najwyżej na pół roku), kredytu pewnie nie dostaniemy (on nie ma na razie pracy, kończy studia), więc... Boję się, dziewczyny. Mam masę wątpliwości. Coraz bardziej mnie przeraża ten ślub, jakby zatrzaskiwała się jakaś wielka pułapka. Do narzeczonego w zasadzie nia mam zastrzeżeń, ale ta przyszłość z jego rodzicami.... Evil or Very Mad Jestem gotowa nawet przełożyć ślub, machnąwszy ręką na 1000 zaliczki wpłacony przy podpisywaniu umowy z restauracją. Z drugiej strony jednak nie wiem, czy za kilka tygodni nie będę żałować...
_________________


Razem od 19 kwietnia 2008.
Mąż i żona od 20 lipca 2013.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 15 Cze 2011, 8:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sopocianka napisał:
A u nas wszystko wskazuje, że będziemy mieszkać z jego rodzicami Sad Mają dom na wsi, pół kilometra od Trójmiasta, a w tym domu na piętrze czeka na nas łazienka, trzy pokoje - jeden można przerobić na kuchnię. Ale co z tego! Ja tam nie wytrzymam. Lubię dosyć swoich teściów, lecz gdybym miała z nimi obcować na codzień, znienawidziłabym ich chyba.
P. nie chce wynajmować (zgodziłby się najwyżej na pół roku), kredytu pewnie nie dostaniemy (on nie ma na razie pracy, kończy studia), więc... Boję się, dziewczyny. Mam masę wątpliwości. Coraz bardziej mnie przeraża ten ślub, jakby zatrzaskiwała się jakaś wielka pułapka. Do narzeczonego w zasadzie nia mam zastrzeżeń, ale ta przyszłość z jego rodzicami.... Evil or Very Mad Jestem gotowa nawet przełożyć ślub, machnąwszy ręką na 1000 zaliczki wpłacony przy podpisywaniu umowy z restauracją. Z drugiej strony jednak nie wiem, czy za kilka tygodni nie będę żałować...


Ale macie jeszcze ponad rok.. Długo jeszcze te studia ma? Bo do kredytów biorą pod uwagę ostatnie 6 miesięcy i na jak długo podpisana jest umowa.. Więc jak teraz zacznie pracować nawet na próbnej umowie, na niepełny etat a potem kilka miesięcy normalnie to macie szanse..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 15 Cze 2011, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sopocianka napisał:
A u nas wszystko wskazuje, że będziemy mieszkać z jego rodzicami Sad Mają dom na wsi, pół kilometra od Trójmiasta, a w tym domu na piętrze czeka na nas łazienka, trzy pokoje - jeden można przerobić na kuchnię. Ale co z tego! Ja tam nie wytrzymam. Lubię dosyć swoich teściów, lecz gdybym miała z nimi obcować na codzień, znienawidziłabym ich chyba.
P. nie chce wynajmować (zgodziłby się najwyżej na pół roku), kredytu pewnie nie dostaniemy (on nie ma na razie pracy, kończy studia), więc... Boję się, dziewczyny. Mam masę wątpliwości. Coraz bardziej mnie przeraża ten ślub, jakby zatrzaskiwała się jakaś wielka pułapka. Do narzeczonego w zasadzie nia mam zastrzeżeń, ale ta przyszłość z jego rodzicami.... Evil or Very Mad Jestem gotowa nawet przełożyć ślub, machnąwszy ręką na 1000 zaliczki wpłacony przy podpisywaniu umowy z restauracją. Z drugiej strony jednak nie wiem, czy za kilka tygodni nie będę żałować...



Myślę, że trochę wyolbrzymiasz. Czemu od razu zakładasz, że nie wytrzymasz? Teściowie będą się wtrącać? Może być tak, że praktycznie nie będziesz ich widywała. Jeżeli macie całe piętro dla siebie, a dodatkowo możecie urządzić tam sobie kuchnię to czemu nie skorzystać? Pomieszkać tam trochę, odłożyć pięniądze i wtedy szukać jakichś innych opcji. Nie widzę też problemu żeby ewentualnie zrobić oddzielne wejście na pietro.
Ja mam w perspektywie życie przez jakiś czas w 3 pokojowym mieszkaniu z teściami i jakoś mnie to nie przeraża.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Sro 15 Cze 2011, 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asik napisał:
Ja mam w perspektywie życie przez jakiś czas w 3 pokojowym mieszkaniu z teściami i jakoś mnie to nie przeraża.

Auć. Mnie by przerażało Evil or Very Mad Mimo iż uwielbiam swoich teściów.
Jakiś czas czyli mniej więcej ile?
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 15 Cze 2011, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam, że od kiedy nie mieszkam z rodzicami kilkudniowy pobyt w domu jest dla mnie męczący.. U teściów to w ogóle po tygodniu urlopu powinnam mieć tydzień odpoczynku, mimo że naprawdę mam kochanych rodziców i fajnych teściów..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 15 Cze 2011, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yenna napisał:
asik napisał:
Ja mam w perspektywie życie przez jakiś czas w 3 pokojowym mieszkaniu z teściami i jakoś mnie to nie przeraża.

Auć. Mnie by przerażało Evil or Very Mad Mimo iż uwielbiam swoich teściów.
Jakiś czas czyli mniej więcej ile?


Sami nie wiemy jak to będzie. Planujemy postawić dom, a do tego czasu musimy gdzieś mieszkać. Wynajmować nie za bardzo nam się widzi, chyba że trafimy coś na prawdę taniego, bo ta kasa mogłaby iść na kredyt, który będziemy musieli zaciągnąć na budowę. U mnie się nie da, bo za mało miejsca, zostają więc teściowie. Nie znam się za bardzo na terminach, ale tak myślę, że jakieś 2 lata pewnie.
Aktualnie spędzam u teściów jakieś 4-5 dni w tygodniu. Źle nie jest, teściu wychodzi z domu ok. 6 rano, a jak wraca to najczęściej siedzi w swoim 'gabiniecie', teściowa nie pracuje ale parę dni w tygodniu opiekuje się wnuczkami więc też jej nie ma. Tylko, że ona akurat często 'wie lepiej' Wink ale Połówek stara się to tępić. Zresztą kurcze, nie siedzimy z nimi ciągle, mamy oddzielny pokój, wracamy z pracy, zamieniamy z nimi parę słów i się w nim zamykamy. Z teściami widzę się w sumie tylko w kuchni.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tilia
bywalec
bywalec


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 102

PostWysłany: Sro 15 Cze 2011, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sopocianka napisał:
A u nas wszystko wskazuje, że będziemy mieszkać z jego rodzicami Sad Mają dom na wsi, pół kilometra od Trójmiasta, a w tym domu na piętrze czeka na nas łazienka, trzy pokoje - jeden można przerobić na kuchnię.

Jesteś w o tyle dobrej sytuacji, że mielibyście piętro dla siebie. Będziecie czuć się swobodniej, niż gdybyście mieszkali na jednym poziomie razem z teściami...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 15 Cze 2011, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam się wcale Sopociance nie dziwię. Nie znam par, które z radością wspominałyby mieszkanie z teściami. Dla mnie to jest kompletne porażka, nawet na krótką metę. Teściowie to jednak obcy ludzie, mający inne przyzwyczajenia, zasady. Na co dzień nawet drobnostki potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Nie mówiąc już o braku swobody. Ja mam wspaniałych teściów, ale za żadne skarby bym z nimi nie zamieszkała, bo wiem, że to mogłoby nasze świetne relacje popsuć. Od kilku lat wynajmujemy z mężem mieszkanie. Przez ten czas włożyliśmy właścicielom kilkadziesiąt tysięcy do kieszeni, ale co z tego? Wcale mi tego nie żal, bo to jest cena, którą jestem w stanie zapłacić za komfort, pełną niezależność, swobodę i ustalania własnych zasad. Dlatego ja uważam, że na ślub powinni się decydować ludzie o podobnych poglądach, na życie, mieszkanie, dzieci itp.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 22, 23, 24  Następny
Strona 3 z 24

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group