Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

alergie u dzieci
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 19, 20, 21  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Nie 16 Lut 2014, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ppszukajcie moze jakiegos gastroenterologa dzieciecego albo polecanego innego pediatry. Moj syn drobny byl i jest ale apetyt raczej mial zawsze w porzadku. Bez szalu ale ok. A mocz mlodemu badaliscie? Krew? Anemii nie ma?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Pon 17 Lut 2014, 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krew w porządku, anemii też nie ma, moczu nie badaliśmy, próbuję się dopchać do lekarza, ale u mnie w przychodni to graniczy z cudem i trzeba rejestrować dziecko kilka dni przed... na dzieci chore nie zamierzam go wlec, żeby jakiegoś syfa złapał
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Pon 17 Lut 2014, 9:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badanie ogolne moczu kosztuje pare złotych, mozna samemu złapać siuśki i dać do zbadania Smile w aptece kupuje sie specjalne woreczki. Mnie się udało kiedyś bezpośrednio do kubeczka złapać Smile
Hm, może taka uroda maluszka, że je żeby żyć a nie żyje żeby jeść Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziab9
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 1091

PostWysłany: Czw 12 Cze 2014, 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogie doświadczone mamy pomóżcie! Milenka od ok 2 tygodni ma wysypkę. Początkowo to były pojedyncze chrosteczki, które zmieniały miejsce bytu. Położna mówila że to alergia kontaktowa- np na detergenty w naszych ubraniach i kazała się nie przejmować. Po kilku dniach chrosteczki gęsto usiały się na całej buzi- policzki, czólko, broda, nawet na uszkach zauważyłam. Mam wrażenie ze co dzień jest ich więcej. Jak jest chłodno są koloru skóry,a jak mała płacze albo po spaniu są czerwone. Od kilku dni zauważyłam ze niektóre z nich są wypełnione czymś białym- jakby trądzik. Dziś zauważyłam też na skórze głowy- takie właśnie z białym wypełnieniem. W poniedziałek byłam u lekarki takiej z naszego osiedla i ona niezbyt małą oglądając stwierdziła że to początek skazy białkowej. Nakazała stosować dietę, kąpać małą w krochmalu i stosować na buzię maść robioną w aptece. Niestety wysypka nadal się powiększa i na dalsze części ciała nie przechodzi, pomimo zastosowanych środków zaradczych. Mam wątpliwości czy to napewno ta skaza. Może to po prostu trądzik niemowlęcy/noworodkowy i zamiast skórę natłuszczać powinno się wysuszać...Czy któraś z Was miała problemy ze skazą białkową i czym się ona objawiała? Już sama nie wiem co robić- czy czekać, czy iść jeszcze do innego lekarza. Jakoś nie mam zaufania do lekarzy...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 12 Cze 2014, 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Twojego opisu to bardziej to wygląda na trądzik niemowlęcy niż skazę białkową. Poza tym jeśli po zmianie diety nie przechodzi a wręcz się powiększa, to raczej nie jest to żadna reakcja na pokarm.

Ja bym na Twoim miejscu udała się po prostu do dermatologa.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esc0011
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 855
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 12 Cze 2014, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również proponuję udać się do dermatologa. Mi również to nie wygląda na skazę białkową.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Czw 12 Cze 2014, 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prędzej to trądzik z potówką , a czego używasz do smarowania małej oliwki czy kremu ? Jeśli oliwki to ona może powodować takie zmiany.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Czw 12 Cze 2014, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też słyszłam, że oliwka blokuje pory w skórze i tak się dzieje. Dermatolog Ci lepiej powie co jej jest uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziab9
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 1091

PostWysłany: Czw 12 Cze 2014, 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za pomoc. Udalam sie do dermatologa i to tradzik niemowlęcy, jednak intuicja mnie nie zawiodla...Na glowce we wloskach juz pojawily sie biale krostki z wypelnieniem, niektore ropne co ewidentnie swiadczy o tradziku. Jak widac czasem lepiej internet pomoże niz lekarz...dostalam delikatny antybiotyk na te ropne krosteczki i masc robiona wysuszajaaca na reszte buzi.
A buzie smarujemy oilatum baby. Oliwki nie uzywam w ogole.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Wto 17 Cze 2014, 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, a jak wygląda skaza białkowa i czy mogłaby wyjść nagle po 5 tygodniach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 19, 20, 21  Następny
Strona 14 z 21

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group