Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

alergie u dzieci
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 19, 20, 21  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gaja_85
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 2188
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Wto 11 Lut 2014, 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pluszak napisał:
Nabiał, cytrusy, smażone jedzenie, kalafior, kapucha, fasola, groszek ponoć to może takie coś robić, taki wykaz dostałam na kartce z wypisu ze szpitala. Ja tez tak robiłam, kilkudniowy detox tylko na moim mleku i próba z mm ii wszystko było jasne. Szkoda Kubulka, żeby się męczył, jeśli poprawi mu się, to musisz zmienić mleko.


Nic z tej listy nie jadam Rolling Eyes A dlaczego Pluszaczku zaprzestałaś karmienia Miszelina swoim mlekiem? Źle na nie reagował, czy miałaś już dość odciągania? Bo rozumiem, że u Was zawiniło mm.

Natalia sama nie wiem co o tym myśleć. Nawet bym nie pomyślała, aby dziecka nie szczepić, ale to tylko wynika z mojej bojaźni. Niektóre objawy tj. np. płaczliwość, częste popurkiwania były od początku. Co do wysypki, to najpierw był to trądzik niemowlęcy, który teraz moim zdaniem przemienił się w drobną wysypkę. Natomiast na drugi dzień po szczepieniu pojawiło się to charczenie i zatkany nosek, tydzień później krztuszenie przy jedzeniu, a parę dni temu przelewanie w brzuszku. Oczka też mu już od dawna ropiały, a teraz tylko mocno łzawią. Wyczytałam dziś, że alergia i nietolerancja pokarmowa ujawnia się dopiero pomiędzy 2 a 3 mż i to by pasowało myślący
A Ty Natalia w ogóle już nie szczepisz dzieci? Jakie objawy pojawiły się u Was?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 11 Lut 2014, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gaja, ja również jeszcze te prawie 4lata temu nie byłam świadoma. Wiedziałam na jakie szczepienia idę, lekarka zawsze informowała tylko o ewentualnym zaczerwienieniu w miejscu szczepienia i gorączce, ale (jej słowa) "to normalnie po szczepieniu i nie ma się czym przejmować, a gorączkę pow. 38,5 w razie co zbijać" Tematem zaczęłam się interesować, też jak ktoś mi zaczął o szczepieniach opowiadać. Byłam szczepieniem przed MMR. Stukałam się w głowę, jak można nie zaszczepić dziecka. Zaczęłam czytać, zagłębiać się w temat. Zaczęłam kojarzyć fakty. Diana po szczepieniu w 6tyg zaczęła mi bardzo mocno ulewać, do tego stopnia, że przybierała bardzo mało na wadze, aż ja się poddałam i podałam mm. Lekarka mówiła, że u dzieci refluks pojawia się właśnie w okolicach 6-8 tyg, wtedy nie pomyślałam o szczepieniu. Kolejny NOP mieliśmy po szczepieniu 1,5 miesiąca później. Diana miała zapalenie dróg moczowych, bakterie w moczu. Miesiąc antybiotyku. Oczywiście znowu nie pomyślałam o szczepieniu, bo lekarka twierdziła, ze to bardzo częste u dziewczynek.... Ostatnie szczepienie które mieliśmy jakoś na jesieni zakończyliśmy tylko "przeziębieniem". Potem dostałam informacje, czytanie, kojarzenie faktów i olśnienie.
Na szczepienie MMR nie poszłam, na kolejne również. Będąc w ciąży z Alicją byłam już pewna- nie szczepimy. Dzięki Bogu u Diany były tylko takie NOPy. Na razie nie widzę innych zmian, ale niestety podobno mogą wyjść nawet kilka lat po szczepieniu.
Gaja, wysłałam Ci PW.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Sro 12 Lut 2014, 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi położna mówiła, że koło 6 tygodnia pojawiają się pierwsze oznaki np alergii na białko. Obstawiała, że to to w naszym przypadku. Ta wysypka, ciemieniucha, ulewanie... A jak się okazało, wszystko przeszło. Lenka, po 2 tygodniach gdzieś, miała już ładną skórę na twarzy, mniej ulewała, ciemieniucha też zniknęła. I tak jest do dzisiaj. Ulewa tylko wtedy, gdy dam jej za dużo mleka lub wody.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Sob 15 Lut 2014, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u nas kurde znowu cyrk... Wysypana cała głowa, brzuszek, plecy, kolanka w zgięciach... Nie mam pojęcia od czego, dałam nowy kocyk do łóżeczka i bobofruta jabłko-marchew-banan, kocyk już wyrzucony, wypiorę go jeszcze raz, po soku by tak sypnęło? Pił wcześniej te owoce, ale nie z tej firmy...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Nie 16 Lut 2014, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak pluszaczku z tą wysypkąpytajnik Jest już lepiej?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Nie 16 Lut 2014, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak zniknęło już prawie wszystko uśmiech Dziękuję, że pytasz. Musiało to być coś na tle jedzenia, bo jeść nie chce nadal...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Nie 16 Lut 2014, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ogóle nie chce jeść?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Nie 16 Lut 2014, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, całą noc nic nie zjadł, rano o 8 wcisnęłam mu na siłę 50 ml kaszki, o 13 zjadł 90 , a o 16 100ml i tyle. Butelkę soczku wypił... wczoraj było to samo... ręce mi już oopadaja na to jego jedzenie...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
e-nina
guru
guru


Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2492
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Nie 16 Lut 2014, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas z jedzeniem też od około 2 tygodni cyrk Rolling Eyes mleka nie je prawie wcale ,na pozostałe rzeczy też kaprysi,podzióbie widelcem 3 razy i mówi NIE Rolling Eyes pluszaku,a Michałek zawsze był takim niejadkiem,czy raczej BYWA niejadkiem?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Nie 16 Lut 2014, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie mało je, połowę mniej niż np pisze na mleku, jest bardzo drobny, wagą na 3 centylu albo i niżej, lekarka ostatnio nie kazała się tym martwić, ale teraz to już zaczynam się niepokoić... Zdarza mu się czasem, że pół dnia wypije parę łyków mleka, ale żeby tak jak teraz to nigdy...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 19, 20, 21  Następny
Strona 13 z 21

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group