Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

alergie u dzieci
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Nie 30 Cze 2013, 7:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny czy bardzo sucha skóra na łapkach i buzi może być objawem alergii? Młodemu na buzi, nóżkach i rączkach skóra aż sie łuszczy, mam maść cholesterolową z apteki (lekarz dał), kąpię w emolium a skóra strasznie sucha :/ Może to coś, co jem?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
blondyna142
guru
guru


Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 2559

PostWysłany: Czw 4 Lip 2013, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

antek ma na pleckach cały czas dużą suchą plamę, która w ogóle nie schodzi. ale antoś ma alergie o której wiem od niedawna .. dopiero odstawiłam produkty uczulające i zobaczę czy zejdzie.
czyli jak najbardziej wg mnie to może być alergia
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 6 Lis 2013, 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, ja już nie wiem co mam robić. Odstawiłam nabiał i skóra za uszami przestała się łuszczyć, natomiast reszta ciałka nadal pokryta jest drobnymi krosteczkami a do tego zrobiła się bardzo sucha. Ma tak całe nóżki pokryte, szyjkę i teraz schodzi na ramionka i dekolt smutny Brzydką skórę ma w zgięciach kolan (tu jest bardzo zaczerwieniona, napięta, wygląda jak odparzenie), pod paszkami i we wszelkich fałdkach - też na przodzie na stopach w zgięciu.
Jem praktycznie tylko mięso bo boję się cokolwiek innego wprowadzać. Teraz wracam tylko powoli do nabiału. Jem chleb biały i ciemny, smaruję Ramą. Zdarza mi się jeść chrupki kukurydziane, czasem ciasto "u cioci na imieninach" ale bez czekolady i kremów, jabłka i banany. Pijam zwykłą czarną herbatę, wodę i herbatkę laktacyjną Hippa (może to uczulać? ). Piorę jej ubranka w Loveli, do kąpieli teraz zakupiłam płyn Hippa, smaruję oliwką i Linomagiem A+E.
Jutro mamy szczepienie więc od razu popytam lekarki ale może macie jakieś pomysły co mogłabym zmienić, bo ja jestem już załamana smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Sro 6 Lis 2013, 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asik zakup płyn do kąpieli emolium lub oilatum.
Do najtańszych nie należy ale Ksawciowi pomógł na suchą skórę.
A może to oliwka ?
Czytałam w jakiejś gazecie (mamo to ja albo mam dziecko, teraz nie pamiętam) że oliwkę powinno się używać tylko na początku (w 1-2 mies) bo niby później zatyka skórę dziecka i słabo oddycha.
Lepsze są balsamy.
Ale spróbuj najpierw kąpać w emolientach.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
e-nina
guru
guru


Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2492
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sro 6 Lis 2013, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja to samo słyszałam o oliwce,może to jest przyczyna smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 6 Lis 2013, 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odstawiam oliwkę, jutro gadam z lekarką i zobaczymy uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Sro 6 Lis 2013, 23:16    Temat postu: a Odpowiedz z cytatem

ja odstawiłam oliwkę właśnie ze względu na zaczerwienienia w fałdkach teraz używam kremu do pielęgnacji i jest ok , kąpie małą w płynie z jonshona ale to od niedawna , a wcześniej używałam oilatum. A i te fałdki dość obficie trzeba smarować nawet kilka razy dziennie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw 7 Lis 2013, 0:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też polecam odstawienie oliwki i emolienty ew. zmianę marki kosmetyków. Antosia np. strasznie uczulała nivea,a ziajka do tej pory jest ok uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Czw 7 Lis 2013, 8:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny czy któraś w Was chodziła z niemowlakiem na basen? jak się Wam podobało? Zastanawiamy się nad pójściem z mała, mamy niedaleko taki basen gdzie można chodzić z maluszkami , ale bolę się też o uszka, czy nie dostanie jakiegoś zapalenia? Doradźcie coś uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MADI
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 685

PostWysłany: Czw 7 Lis 2013, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gabi ja tez sie nad tym zastanawiałam i stwierdzilam ze zaczniemy na wiosne.Sezon jesienno-zimowy moze nie byc najlepszym momentem na tego typu eksperymenty.Znajome mamy zaczynaly od ok 7mca chodzic z dziecmi.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Następny
Strona 3 z 21

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group