Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wieczór panieński - kto organizuje, kogo zapraszać? Pomocy!
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Koniec wolności
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brzytwa
kandydat
kandydat


Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 42
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pon 30 Maj 2011, 15:38    Temat postu: Wieczór panieński - kto organizuje, kogo zapraszać? Pomocy! Odpowiedz z cytatem

Wiem, że zwyczajowo to świadkowie organizują wieczory panieńskie i kawalerskie, ale mam problem. Moją świadkową będzie moja najlepsza przyjaciółka, kocham ją strasznie, ale mamy trochę inne wyobrażenie o dobrej zabawie i najchętniej to zorganizowałabym ten wieczór sama, bądź razem z nią, tak żeby mieć wpływ na to co się pojawi tego wieczoru... Czy tak wypada? Czy mimo wszystko zostawić to jej, a jak mi się nie spodoba to zacisnąć zęby i przeboleć?
_________________


Ostatnio zmieniony przez brzytwa dnia Czw 2 Cze 2011, 10:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 30 Maj 2011, 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że wszystko to kwestia ustalenia i nie ma co przesadzać z jakimś podziałem obowiązków. Jeżeli masz wątpliwości powiedz jej, że chciałabyś pomagać - na pewno wypada. Ja większych obaw nie mam, tylko ciekawość mnie zżera. Ale świadkowa pytała czy mam jakieś życzenia, prośby i reszta ma być niespodzianką oczko Myślę, że nawet jeśli macie troszkę inne pomysły, to chyba będzie chciała, żeby wieczór podobał się przede wszystkim Tobie i wszelkie propozycje wykorzysta?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelina85
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 617
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Pon 30 Maj 2011, 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może porozmawiaj z nią i powiedz jakich zabaw nie chcesz i jak widzisz ten wieczór. Na wieczorze panieńskim powinnaś sie dobrze bawić a nie myśleć kiedy to się w końcu skończy. Jeżeli to twoja bliska przyjaciółka to powinna znać ciebie i to co lubisz. W końcu nie organizuje imprezy dla siebie tylko dla ciebie, więc powinna wziąć twoje zdanie pod uwagę.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
żaba
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 629
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto 31 Maj 2011, 0:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak chcesz brać czynny udział w przygotowaniu do panieńskiego to dlaczego nie? Przecież to Twój panieński i ty powinnaś o tym decydować co chcesz i w jakiej formie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brzytwa
kandydat
kandydat


Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 42
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Czw 2 Cze 2011, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak to jest z zapraszaniem? Bo właściwie z P. zapraszamy samą rodzinę i tylko najbliższych przyjaciół. On ze swojej strony zaprasza pięciu bliskich kumpli, a ja moją najlepszą przyjaciółkę. Czy w takim wypadku mogę zaprosić na wieczór panieński koleżanki, które nie będą zaproszone na samo wesele, czy będzie to w złym tonie? I czy wypada zaprosić dziewczyny tych kumpli, których albo wcale nie znam, albo widziałam je raz w życiu, ale oni są z nimi w poważnych związkach? Pomocyyyy...wykrzyknik!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 2 Cze 2011, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że na panieński możesz zaprosić dziewczyny, których nie będzie na weselu - jak robicie małe wesele to normalne, że wszystkich nie zaprosisz uśmiech I uważam, że powinno się zapraszać tylko te osoby, które się zna. Odradzam dziewczyny kolegów.

Co do organizacji. Jak ja byłam świadkową siostry to najpierw spytałam czego sobie nie życzy i jak widzi taki wieczór. Później jak dostałam kontakty do jej koleżanek to wspólnie ustalałyśmy wszystko mailowo uśmiech Czyli moja siostra wiedziała, że na pewno nie będzie gołych facetów Very Happy a reszta była niespodzianką uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Czw 2 Cze 2011, 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie było identycznie, jak u asika. Świadkowa podpytywała o moje preferencje. Powiedziałam jej czego NIE chcę. Resztę zostawiłam jej i dziewczynom uśmiech
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 2 Cze 2011, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brzytwa napisał:
A jak to jest z zapraszaniem? Bo właściwie z P. zapraszamy samą rodzinę i tylko najbliższych przyjaciół. On ze swojej strony zaprasza pięciu bliskich kumpli, a ja moją najlepszą przyjaciółkę. Czy w takim wypadku mogę zaprosić na wieczór panieński koleżanki, które nie będą zaproszone na samo wesele, czy będzie to w złym tonie? I czy wypada zaprosić dziewczyny tych kumpli, których albo wcale nie znam, albo widziałam je raz w życiu, ale oni są z nimi w poważnych związkach? Pomocyyyy...wykrzyknik!


Początkowo bałam się, że wypada zaprosić tylko osoby, które będą na weselu.. Ale robimy małe przyjęcie i ostatecznie zapraszam też osoby, które będą tylko w urzędzie.. Trudno zaprosić wszystkich znajomych, a jeśli z kimś mam stały kontakt, to czemu miałabym na imprezę nie zaprosić? Co do dziewczyn kolegów - po co? Ja miałam jeden dylemat bo kolega ma od dawna dziewczynę, ale jakoś nigdy nie było okazji bliżej się poznać, mimo, że są ze sobą już sporo czasu.. Do tego część osób nie bardzo lubi tą osobę i ostatecznie stwierdziłam, że nie zapraszam bo tak wypada. Nie mam wprawdzie nic przeciwko, jakby zapytała to czemu nie.. Ale stwierdziłam, że gorzej będzie wyglądać jak zaczniemy zapraszać prawie obcych ludzi.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brzytwa
kandydat
kandydat


Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 42
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Czw 2 Cze 2011, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie bałam się, że będę musiała je zaprosić bo TAK WYPADA... Rolling Eyes Strasznie mnie to wkurza, bo dziewczyn prawie nie znam... Są już z zaproszonymi chłopakami dość długo, najkrótszy związek trwa w tej chwili ponad rok, a jak będę robiła wieczór panieński to oczywiście będzie ten staż odpowiednio dłuższy. W dodatku mimo, że ja ich praktycznie nie znam (widziałyśmy dosłownie raz w życiu, dwóch w ogóle na oczy nigdy nie widziałam), to one znają się dość dobrze. Nie chciałabym, żeby okazało się, że na moim wieczorze panieńskim będą się bawić osobno one i osobno ja tylko ze swoją psiapsiółką. Głupio by to wyglądało. Za to chętnie bym zaprosiła właśnie te koleżanki, których nie będzie na weselu, ale troszkę się martwię czy się nie poczują urażone, że wieczór tak, wesele nie... Confused
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 2 Cze 2011, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brzytwa napisał:
No właśnie bałam się, że będę musiała je zaprosić bo TAK WYPADA... Rolling Eyes Strasznie mnie to wkurza, bo dziewczyn prawie nie znam... Są już z zaproszonymi chłopakami dość długo, najkrótszy związek trwa w tej chwili ponad rok, a jak będę robiła wieczór panieński to oczywiście będzie ten staż odpowiednio dłuższy. W dodatku mimo, że ja ich praktycznie nie znam (widziałyśmy dosłownie raz w życiu, dwóch w ogóle na oczy nigdy nie widziałam), to one znają się dość dobrze. Nie chciałabym, żeby okazało się, że na moim wieczorze panieńskim będą się bawić osobno one i osobno ja tylko ze swoją psiapsiółką. Głupio by to wyglądało. Za to chętnie bym zaprosiła właśnie te koleżanki, których nie będzie na weselu, ale troszkę się martwię czy się nie poczują urażone, że wieczór tak, wesele nie... Confused


Zrobisz jak uważasz - ja mam nadzieję, że koleżanki będą rozumiały, że nie robimy wesela na 200 osób, więc nie możemy zaprosić wszystkich. Mam nadzieję, że mimo to zjawią się na panieńskim i na ślubie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Koniec wolności Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 1 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group