Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

wyprawka-co każda mama wiedzieć powinna
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 260, 261, 262  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Czw 15 Wrz 2011, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ten linomag to na co? Embarassed Embarassed
teraz to już w ogóle czuję sie głupia

co myślicie o żelu położniczym?

p.s. mam nadzieję, że nie robię off topa. Bo jeżeli tak to mykam do siebie, ale może jakaś przyszła mama też nie ma o niczym pojęcia jak ja i jej się to kiedyś przyda

EDIT natalko edytowałam posta, żebym nie była posądzona o reklamę Embarassed z tego co widzę, ten żel jest mega drogi...
_________________



Ostatnio zmieniony przez Kasiek86 dnia Czw 15 Wrz 2011, 13:22, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 15 Wrz 2011, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetna reklama. Myślę że jest zbędny ten żel. Ale wiadomo, ciężarówki pewnie kupią licząc ze coś im pomoże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 15 Wrz 2011, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

florzak napisał:
ja polecam zacząc kupowanie od rozmiaru 62. Mniejsze ciuszki zawsze zdążysz dokupic, a z większych maluch nie wyleci, najwyżej będzie nieco śmieszniej wyglądał ale jednocześnie będzie się go łatwiej ubierało. Ja na początek polecam pajacyki rozpinane na całej długości i na obu nogach, najlepiej na napi, bo można wystawic kikucik żeby oddychał - tego nawe jakieś 8 sztuk, do tego jakieś body najlepiej koprtowe, bo najłatwiejsze w ubieraniu - 8 sztuk rękaw zależnie od pory porodu, jakieś spodenki czy półśpiochy 4 sztuki. to takie minimum powiedzmy domowe. Osobiście nie polecam kaftaników i śpiochów, niewygodne wg mnie i dla matki i dla dziecka.

dokładnie z tymi ubraniami, poza tym ja jak sie urodziłam miałam 58cm, mój brat 63- więc może się okazać,że ciuchy się zmarnują!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Czw 15 Wrz 2011, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Linomag to taka maść na odparzenia oczko

Co do pępuszka ja dostałam instrukcję obsługi na karteczce ;p Nie stosowałam r-ru spirytusu bo jak przez przypadek dotknęłam jej skórki to ją odparzyło w tym miejscu-mimo,że spirytus był już przygotowany i kupiony w aptece. Kupiłam więc Octanisept i bardzo fajnie się nim czyści pępuszek uśmiech

Ja używam pałeczek po to,żeby dokładnie wyczyścić zagłębienia w małżowinkach bo ma tak pozwijane oczko no i delikatnie wokół dziurek,bynajmniej ich nie wpycham do uszu uśmiech

Ale jak widzisz co matka to inne opinie i sposoby..oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Czw 15 Wrz 2011, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natalia_w napisał:
Na pępuszek roztwór spirytusu 70% i patyczki do uszu.


to teraz moje głupie pytanie....ten roztwór to taki zwykły spirytus co go w monoolowym kupie, czy jakiś specjalny?pytajnikpytajnik?


linomag to krem na pupkę (prawda drogie doświadczone mamusie?)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 15 Wrz 2011, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiek86 chodziło mi o reklamę tego produktu, a nie to że ty GO reklamujesz język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 15 Wrz 2011, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. tylko że tamten ma 90%. Położna powiedziała żeby dodać wody: czyli na dwie łyżki spirytusu, jedna łyżka wody i usz uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Czw 15 Wrz 2011, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natalia, mimo wszystko edytowałam, bo na tym dziale jeszcze od czasu do czasu moderator się pokazuje. Zresztą jeżeli się innych czepiam o reklamę to sama powinnam przykładem świecić język
Co nie zmienia faktu, że jestem ciekawa tych żeli. Miała któraś z was do czynienia?
Ale jak to spirytus? Przecież ranka na pępuszku będzie piekła jak się spirytusem ją pomaże... Shocked
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 15 Wrz 2011, 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie będzie piekła, dziecko nic nie czuje, ale trzeba je wyczyścić (pod wadzić ten suchy kikut i czyścić tak głęboko) inaczej wda się zakażenie. Gwarantuję Ci że dziecko nie powinno przy tym płakać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Pią 16 Wrz 2011, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas pępol mimo, że odpadł w 8 dobie życia to zaczął się ślimaczyc po obsikaniu go i pediatra kazał używac normalnego nierozcieńczonego spirytusu.

Tak to taki jak z monopolowego:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 260, 261, 262  Następny
Strona 3 z 262

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group