Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Studia zmiana kierunku
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Pogaduchy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kim.Kolwiek
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 71
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Czw 26 Maj 2011, 16:47    Temat postu: Studia zmiana kierunku Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny ja ostatnio coraz częściej myślę nad zmianą kierunku studiów. Aktualnie studiuje prawo ale to nie jest to czym bym się chciała w życiu zajmować... Co myślicie o architekturze krajobrazu ? albo o psychologii te kierunki mnie kręcą o tym czytam bo lubię nie to co prawo. Prawo wymyślili moi rodzice ich marzeniem było żebym to studiowała... i tak jestem na tym i się morduje...
I co do tego mam 2 wyjścia:
1) od przyszłego roku zostawić ten kierunek i zacząć studiować tą architekturę
2) skończyć prawo a potem iść zaocznie na architekturę
oba rozwiązania mają swoje + i -
Ad1
- mam jednak rok w plecy i te pieniądze które wydałam podczas pierwszego roku studiów
- jestem coraz starsza... a plany mam jakie mam
+ zacznę robić to co na prawdę lubie i odpuszcze sobie prawo którego nauka nie sprawia mi satysfakcji
+ będę szybciej mogła pracować w zawodzie architekta
Ad2
-zaoczne studia to nie dzienne i nie wiem jak pracodawcy będą na to patrzeć
- wiadomo że po studiach ślub potem rodzina dziecko czy dam radę...
+mam 2 fakultety zrobione więc jak nie znajde pracy po architekturze zawsze mogę pracować w administracji

Skoro trzeźwo patrzycie na to co pisze to teraz prosze o racjonalne spojrzenie na te pomysły. Co uważacie ?
Któreś z was skończyły któreś z tych 3 kierunków jak jest na studiach i po nich jak z pracą ?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
borusia
maniak
maniak


Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 1665

PostWysłany: Czw 26 Maj 2011, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciężko tu cokolwiek doradzić. Jeżeli studiujesz prawo to podejrzewam, że zdawałaś maturę z historii i WOS-u? Na psychologię potrzebna jest biologia i język polski, a na architekturę matematyka i fizyka albo jeszcze coś innego. Nie wykluczone, że jest osobny egzamin z rysunku.

Ja sama zaliczyłam zmianę kierunku studiów i nie żałuję, bo teraz studiuję to co lubię. Rok mam w plecy, ale trudno. Przynajmniej nie będę przez resztę życia męczyć się w pracy, która jest dla mnie przykrym obowiązkiem. Nie wiem co Ci poradzić, sama powinnaś wiedzieć co jest dla Ciebie najlepsze. Jeżeli utrzymują Cię rodzice, to przede wszystkim porozmawiaj z nimi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 26 Maj 2011, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może ja pomogę trochę, skoro przebrnęłam przez te kilka lat prawa. Powiem Ci, że pierwszy rok jest lekki i przyjemny a z drugiej strony niewiele wspólnego ma z prawem (nie wiem jakie masz teraz przedmioty, ale pewnie wdp, historie, prawo rzymskie) więc może się 'nie podobać'. Choć wyobrażenia o studiowaniu prawa często nie mają wiele wspólnego z tym jak jest naprawdę. Z drugiej strony to najlepszy moment, żeby zrezygnować - potem, jak już się przejdzie przez ciężkie przedmioty szkoda zrezygnować, a brnąć w coś co nie interesuje raczej nie ma większego sensu. Ja, mimo że to jest 'to' i wiem, że w niczym innym nie odnalazłabym się męczę się, więc nie chcę wiedzieć co przechodziłabyś chcąc być na innym kierunku. Straconym rokiem nie przejmuj się - nie tyle czasu ludzie tracili. Ja mam na roku nawet osoby koło 30, często po innych studiach oczko A jeżeli nie jesteś przekonana do rezygnacji może warto pomyśleć o drugim kierunku? U mnie tak z 1/3 osób studiuje dwa kierunki, chyba wszyscy dziennie, często nawet trudne - jak psychologia więc da się pogodzić. Kwestia tylko chęci i zaparcia.

Co do przedmiotów maturalnych - u mnie (UWr) na prawo można dostać się z matmą a bez historii, a na psychologię też matematyka, historia, wos są brane pod uwagę.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kim.Kolwiek
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 71
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Czw 26 Maj 2011, 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taak prawo rzymskie, historia filozofii, historia doktryn polityczno prawnych, historia państwa i ustroju polskiego, historia powszechna prawa łacina, logika, ekonomia
Nic z prawnych przedmiotów...
lubię rysunek techniczny jakieś szkice rośliny uwielbiam obawiam się właśnie tej chemii i fizyki ...
Psychologia też jest ciekawa a na wielu uczelniach jest do wyboru albo biologia albo wos
Chyba jednak studia marzeń zacznę po prawie... ale mordować się przez 4 lata... no już sama nie wiem a najgorsze jest to że prawo jest jednolite :/
A zdawałąm historia polski wos rozszerzone angielski i matematykę ( ale na 86%) podstawowe
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blue_Bird
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 716

PostWysłany: Czw 26 Maj 2011, 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kim- powiem Ci jak to ze mną było- mam za sobą zmianę kierunku, po roku na Wydziale Chemii UWr musiałam zrezygnować, ze względu na nasilającą się alergię. Czułam się strasznie, bo to był mój wymarzony kierunek, chciałam zupełnie zrezygnować ze studiów, ale po namowach Rodziców trafiłam na kierunek Finanse i Bankowość. I, o dziwo, połknęłam bakcyla uśmiech Skończyłam lic., teraz robię Rachunkowość niestacjonarnie- jest ok uśmiech
Ten rok z plecy to nie przeszkoda, ale skoro piszesz, że prawo narzucili Ci rodzice, to szczerze mówiąc, nie radzę im się stawiać. Czy prawo możesz skończyć na poziomie licencjata? Nie wiem jak to dokładnie wygląda. Zawsze po skończeniu prawa możesz wybrać architekturę (też ciężki kierunek), choćby studiując zaocznie i pracując w tygodniu. Mając dyplom z prawa znajdziesz pracę w wielu miejscach, a dorzucając do tego architekturę stajesz się bardziej mobilna na rynku pracy. Warto się przemęczyć, szczególnie, że na architekturze, oprócz zajęć typowo technicznych, rysowniczych czy projektowych będziesz miała teoretyczne np. o prawach autorskich, historię sztuki itp. Skończone prawo może Ci ułatwić zaliczenie niektórych przedmiotów na architekturze.

Powodzenia i dobrych wyborów!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Czw 26 Maj 2011, 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 19:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 26 Maj 2011, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się tylko wypowiem na temat toku studiów. W dzisiejszych czasach nie ma kompletnie znaczenia to, czy się studiowało dziennie czy zaocznie. Są oczywiście kierunki, których zaocznie się nie da studiować. Natomiast dzisiaj najważniejsze jest doświadczenie. Nie wiem czy przeglądacie ogłoszenia o pracę czasami - ile razy napotkałyście na ogłoszenie typu: "2 fakultety, 20 lat, 10 lat doświadczenia" ? Oczywiście wyolbrzymiam, ale coraz częściej można znaleźć podobne ogłoszenia. A jak tu mieć jakiekolwiek doświadczenie studiując dziennie? Ciężko trochę....

Zastanów się dobrze co chcesz w życiu robić. Jeśli na prawdę pociąga Cię architektura to uważam, że warto zmieniać studia. Należy robić to, co daje nam satysfakcję. A dodatkowo architektura to przyszłościowy kierunek.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Pią 27 Maj 2011, 6:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja zapytam z innej beczki, dlaczego w pierwszej kolejności wybrałaś prawo?
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kim.Kolwiek
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 71
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pią 27 Maj 2011, 6:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo to marzenie moich rodziców
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Pią 27 Maj 2011, 6:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Własnie tej odpowiedzi się bałam smutny

Krótko rzecz mówiąc, raczej nie masz szans na wsparcie z ich strony, jeśli podejmiesz decyzje o zmianie kierunku smutny

Ja bym zmieniła. Lepiej zmarnować rok niż pięć lat.
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Pogaduchy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group