Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

antykoncepcja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 29, 30, 31  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Seks przed ślubem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 27 Maj 2011, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

każdy organizm reaguje inaczej na antykoncepcję, Twój ginekolog jeśli zna Ciebie i Twój organizm, powinien Ci dobrze doradzić uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Your_princess
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 781
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob 28 Maj 2011, 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no spirala ma same negatywne opinie, nie dam jej sobie założyć, planuję jeszcze urodzenie dzieci co najmniej dwójki.
Wszystko ale nie to... muszę porozmawiać z moim gin
A mam też tyłozgięcie macicy, ponoć większość Polek ją ma, prawda to?
_________________
Jesteśmy małżeństwem od dnia 27.06.2009r.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sandra88
guru
guru


Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 2877

PostWysłany: Sob 28 Maj 2011, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem mi lekarz nigdy takiego czegoś nie powiedział
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 28 Maj 2011, 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Your_princess - ja też mam tyłozgięcie macicy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agrafka
gaduła
gaduła


Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 305
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Pią 10 Cze 2011, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam dzisiejszy artykuł na Onecie "Antykoncepcja podwórkowa". Niektóre teksty są zatrważające.
http://dziecko.onet.pl/64385,22,41,antykoncepcja_podworkowa,artykul.html
_________________


http://wiesz-wiecej.pl/wesele.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
elizusiek
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 464
Skąd: Ząbki k/Warszawy

PostWysłany: Pią 10 Cze 2011, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agrafka niewiarygodne... co te dziewczynki sobie robią, nawet nie zdają sobie sprawy z konsekwencji... ręce opadają. [/b]
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pią 10 Cze 2011, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też to czytałam na onecie i aż mnie ciary przeszły...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Pią 10 Cze 2011, 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochane w dzisiejszym świecie mamy bardzo duży wybór środków antykoncepcyjnych.

- Tabletki - przeróżne, o zróżnicowanym spektrum działania. Kochane jeśli któraś z Was zdecyduje się na zwykłe pigułki, koniecznie poproście lekarza o przepisanie podstawowych badań hormonalnych wcześniej (bądź możecie je wykonać same, odpłatnie w laboratoriach). Nigdy nie bierzcie ich w ciemno, bo można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Tak samo - zgłaszajcie każde, nawet najmniejsze efekty negatywne, uboczne do waszego lekarza, - dobierze inną pigułkę, nie ma co się męczyć z migrenami czy obniżonym libido.

- Plastry antykoncepcyjne - jestem ich niebywałą fanką, stosowałam je prawie przez 3 lata i muszę przyznać, że tak dużego komfortu nie miałam nigdy. Ja brałam Evrę. Ogólnie, polega to bardzo prosto na tym, że przyklejasz jeden plaster raz na tydzień... i tyle z Twojej strony... stosując plastry, chronimy odrobinę wątrobę, ale musimy uważać z opalaniem.

-Zastrzyk hormonalny - przyjmowany raz na trzy miesiące, sama aplikacja przez pielęgniarkę trochę boli, ale warto przeżyć dla późniejszego komfortu. Bardzo wygodny bo nie musisz o nim pamiętać (jedynie o wizytach kontrolnych na podanie kolejnego i o badaniach.), zmniejsza ryzyko rozwoju endometriozy i dolegliwości związane z PMS , ale u mnie wydłużał okres do 9 dni... dodatkowo przybyłam po zastrzyku 5,5 kg ... co gwałtownie spadło gdy z niego zrezygnowałam. Więc dla dziewczynek, które chcą nabrać trochę ciałka, powinien być okej.

- Implant - wszczepia się go raz na kilka lat (nawet do 5!), wyjęcie go boli i to bardzo (doświadczyłam osobiście) i wymaga nacięcia skóry. Trzeba bardzo uważać, bo implant może nie podpasować (tak jak mnie.) wszczepiają go na ramię od wewnętrznej strony i nie jest wyczuwalny przy normalnym , delikatnym dotyku. Dopiero gdy dociśniemy palce do skóry wyczujemy "pręcik"...Podobno jest wysoce skuteczny.

W Polsce gdy miałam 17 lat (TAK!) lekarz zaproponował mi spiralę (konował), na co się nie zgodziłam. Dziewczyny, nie gódźcie się na żadne wkładki domaciczne, spirale, kapturki. To wszystko jest bardzo niestabilne i... jakby nie patrzeć jest ogromnym ciałem obcym....
Pozdrawiam.
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Pią 10 Cze 2011, 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po przeczytaniu tego artykułu jestem w totalnym szoku! masakra :/ wiedziałam,że dzieci nie znają się za bardzo na antykoncepcji,ale że ich niewiedza i głupota jest tak wielka?!?! szok!! i ciekawe po co są w szkołach lekcje "prorodzinnego"? yyyy
póki co do tej pory nie stosowałam środków antykoncepcyjnych ingerujących w moje hormony itd.,ale zamierzam rozpocząć tak ową "ochronę" po urodzeniu dziecka, wiadomo nie od razu,ale jak tylko skończę karmić to jak najbardziej..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 10 Cze 2011, 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brak edukacji ze strony rodziców prowadzi do takich sytuacji, to jest przykre, ale to tylko moje zdanie. szkoła szkołą, pogadają pogadają a 'uczniowie' tylko się śmieją. u mnie w gimnazjum i liceum przynajmniej tak było. większość koleżanek i kolegów była już po pierwszej inicjacji w gimnazjum. moja mama bardzo dużo ze mną rozmawiała o seksie, zabezpieczeniach, o ciąży, zawsze mi tłumaczyła co i jak ,gdy zadawałam pytania,wraz z mamą odbyłam pierwszą wizytę u ginekologa, pierwsze recepty na tabletki itd itp. i bardzo jej za to dziękuję. większość dziewczynek w wieku gimnazjalnym radzi sobie same i takie oto są konsekwencje... żyjemy w XXI wieku, a seksualna edukacja młodych jest na takim poziomie, że brak słów.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Seks przed ślubem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 29, 30, 31  Następny
Strona 2 z 31

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group