Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Sama będę robić tort slubny
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Tort weselny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wander
początkujący
początkujący


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 9
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto 20 Gru 2011, 0:30    Temat postu: Sama będę robić tort slubny Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny mam w planie sama zrobić sobie tort ślubny. No możliwe że przy wypieku blatów zaprzęgnę do pomocy teściową, ale cały pomysł i dekorację mam zaplanowane do własnoręcznego stworzenia.

Tort będzie zdobiony masą plastyczną. Mam w tym troszkę doświadczenia. Jeśli chodzi o koszty to tort na 50 osób - 3 pietra wyjdzie ok 100-150 zł a w cukierni powiedzieli mi ponad 500 zł. Więc oszczędność jest spora.

Martwią mnie tylko dwie rzeczy, jak i w czym dotransportować tort do miejsca imprezy (od mojego mieszkania - 130 km) oraz czy dzień przed - będzie mi się to rzeczywiście chciało robić uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 20 Gru 2011, 3:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym się nie zdecydowała na samodzielne wykonanie własnego tortu ślubnego. Jesteś bardzo odważna uśmiech.
Jest to jest dodatkowy stres i ogrom pracy przed samym ślubem i nie ma możliwości wykonania go wcześniej na spokojnie (czego jestem zwolenniczką). Tym bardziej, że przed samym ślubem i tak ma się dużo do zrobienia.
Jeżeli chodzi o transport to trzeba zadbać o odpowiednio klimatyzowany samochód, zorganizować pudełka i powierzyć przewiezienie go zaufanej osobie. Dużo zależy od tego, czy każde piętro pakowałoby się osobno, czy tort jako całość. W pierwszym przypadku transport byłby łatwiejszy, ale ktoś musiałby tort złożyć na miejscu.
Mam koleżankę, która też chce sobie sama zrobić tort ślubny na około 200 gości. Shocked Aż ciężko mi sobie to wyobrazić.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Wto 20 Gru 2011, 9:03    Temat postu: Re: Sama będę robić tort slubny Odpowiedz z cytatem

...
_________________


Ostatnio zmieniony przez limone dnia Pon 19 Lis 2012, 10:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Wto 20 Gru 2011, 9:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w życiu bym się nie porwała na pieczenie tortu ślubnego sama język no i ten transport - jakoś sobie tego nie wyobrażam. Ale za to będę piekła tort na chrzciny i też masą plastyczną do ozdabiać Twisted Evil
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Wto 20 Gru 2011, 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Wto 17 Sty 2012, 20:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 20 Gru 2011, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo gwałtowne hamowanie Shocked
Poza tym na 50osób- to jest ok 5-6 kg tortu. Jakieś 350zł.
Jest różnica, ale nie aż tak ogromna, a jednak strach robić samemu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wander
początkujący
początkujący


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 9
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto 20 Gru 2011, 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena 500 zł to minimum z minimum jakie mi powiedzieli za najprostszą wersję, bo chodzi o formę i zdobienie tortu. Chcę 3 piętra - razem - w dodatku jak na ślubny "dość ciekawie" zdobione - dużo pracy ręcznej i cena jaką sobie wołają to ok 90/kg, a nie da się w takiej formie zrobić poprostu 5kg bo by to źle wyglądało więc jeszcze zapas jakieś 2 kg.
Tak więc moje marzenie może być spełnione dopiero za ok 700 zł - i tak nie będę mieć żadnej gwarancji że zrobią tak jak bym chciała.

Tą gwarancję będę mieć jedynie gdy podejmę się sama robienia.

A o ile sala, suknia i kwiaty są do mnie mniej ważne to tort - zajmuje pierwsze miejsce uśmiech

Stąd mój problem, bo nie mam dodatkowego tysiąca na to by jeszcze później okazało się że jest inaczej niż chciałam :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Wto 20 Gru 2011, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie lepiej pojechać tam i zrobić na miejscu? (w sensie, te 130 km dalej a potem tylko dowieźć do sali?) Że ktoś robi tort już mnie nie dziwi, są osoby, które robią piękne.. Tylko właśnie mnie przeraża transport tego tortu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
spasi
maniak
maniak


Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 1036
Skąd: okolice Warszawy

PostWysłany: Wto 20 Gru 2011, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój narzeczony robi takie fajne torty, że sam sie nad tym zastanawiał, więc ja tam się akurat nie dziwie pomysłowi. Na szczęście znaleźliśmy miejsce gdzie robią pyszne i dość niedrogie torty, więc zrezygnował z samodzielnego pieczenia.
ja sądzę, zę powinnaś się zaopatrzyć w jakieś pudło na tort i tak go przewieźć- oczywiście baaardzo ostrożnie.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Wto 20 Gru 2011, 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra panie kucharki...mam pytanie. Robię tort na chrzciny, kupiłam ozdóbki i masę cukrową:

http://allegro.pl/wysylka-gratis-masa-cukrowa-lukier-plastyczny-tort-i1984239837.html

http://allegro.pl/chrzest-roczek-dekoracje-cukrowe-na-tort-zestaw-i1986705761.html

i pytanie czym te ozdóbki do tej masy przykleić....myślałam o maśle albo kremie, dobry pomysłpytajnik?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Tort weselny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group