Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ślub w piątek
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jakiego dnia tygodnia bierzecie ślub?
piątek
11%
 11%  [ 9 ]
sobota
84%
 84%  [ 67 ]
niedziela
0%
 0%  [ 0 ]
inny dzień
3%
 3%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 79

Autor Wiadomość
kasia33
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 45
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon 5 Gru 2011, 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz chyba coraz więcej ślubów jest w piątek i przynajmniej można cał weekend odpoczać uśmiech
_________________
www.weddcards.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie czuję klimatu ślubu w piątek. Wiem, że wiele osób miałoby zastrzeżenia. My będziemy mieć w sobotę, tradycyjnie uśmiech
_________________


Ostatnio zmieniony przez Kasztanowa dnia Wto 17 Kwi 2012, 20:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my myśleliśmy przełożyc dzień wcześniej, czyli piątek po Bożym Ciele, ale jednak zdecydowaliśmy się nie zmieniać. uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ona =)
bywalec
bywalec


Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 207

PostWysłany: Sro 25 Sty 2012, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie tradycyjnie - sobota. Nie wyobrażam sobie ślubu w piątek.
_________________

"Dotąd dwoje, lecz jeszcze nie jedno.
Odtąd jedno, chociaż nadal dwoje..." Karol Wojtyła
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro 25 Sty 2012, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas w parafii piątek nie wchodzi w rachubę. Z góry o tym wiedziałam. Myślę, że moglibyśmy się zdecydować na piątek tylko wtedy, gdybyśmy brali ślub cywilny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
galeria6612
początkujący
początkujący


Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 2

PostWysłany: Nie 4 Mar 2012, 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy dzień dobry uśmiech
Szczególnie jak ktoś nie chce czekać na termin sobotni za 1,5 roku. My pobraliśmy się w piątek, ale znajomi brali śluby i w czwartek, środę i niedzielę... Jak ktoś będzie chciał być przy nas, to weźmie urlop.
Dodatkowo, ślub w mniej typowym okresie ma dodatkowe plusy: łatwiej zarezerwować fryzjera, zespół, samochód itd. No i czasem cena za salę jest niższa.
A propos... jeśli ktoś nie chce w piątek z powodów wiary (swojej lub rodziny), to drugi piątek po Bożym Ciele jest świętem kościelnym i wtedy post jest zniesiony (w tym roku to chyba 15.06). Polecam zdecydowanie!wykrzyknik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Artisduo_pl
początkujący
początkujący


Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 8

PostWysłany: Czw 8 Mar 2012, 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie ma znaczenia jaki to dzien tygodnia. Wygodnie jest w sobote bo większośc gości ma wolne od pracy więc nie bedzie problemu z przyjazdem. Poza tym chyba kazdy dzien tygodnia jest dobry na sakramentalne TAK;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw 8 Mar 2012, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artisduo_pl napisał:
To nie ma znaczenia jaki to dzien tygodnia. Wygodnie jest w sobote bo większośc gości ma wolne od pracy więc nie bedzie problemu z przyjazdem. Poza tym chyba kazdy dzien tygodnia jest dobry na sakramentalne TAK;)

Nie wiem, jak to jest w innych parafiach, ale w Naszej "sakramentalnego tak" w piątek nie powiesz, ponieważ to dzień Męki Pańskiej i postu.
Przyjaciółka zamierzała parę lat temu wziąć ślub w sierpniu w piątek, ale ksiądz się nie zgodził i przenieśli termin na 3 maja uśmiech (to akurat był czwartek; ksiądz zgodził się, ponieważ 3 maja w Kościele rzym.-kat. to święto: Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski)..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kames Band
początkujący
początkujący


Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie 18 Mar 2012, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo często odbywają się wesela w piątek, jest to spowodowane tym że sporo osób chce ślub w czerwcu albo w sierpniu a soboty są jednak ograniczone i z tej racji ludzie decydują się na piątek. W kościele nei ma problemu zeby to załatwić, jedyna kwestia to goście którzy fajnie gdyby załatwili sobie wolne piątki. Plus jest taki, że są dwa dni na zabawę niedziela na ogarnięcie i w poniedziałek do pracy, mówię o gościach oczywiscie bo Młodzi w podróżuśmiechuśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
heart_bibish
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 608
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie 15 Kwi 2012, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my mamy w piątek bo w cerkwi podobno zawsze w piątek lub niedzielę ( a niedziela dla mnie nieciekawa bo w pon do pracy na kacu uśmiech ). Najpierw miałam salę i właśnie z tego powodu zarezerwowałam ją na piątek. Potem dzwonię do księdza a on mówi ze "u nich" robi się też w soboty żeby iść na rękę młodym... Ale już wszystko było załatwione na piątek więc tak zostało. I w sumie się cieszęuśmiech W piątek wesele, w sobotę poprawiny, a w niedzielę poprawiny poprawin język
_________________


zapraszam na mojego bloga www.white-bride.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group