Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

kot i balkon
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwierzyniec
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sob 23 Kwi 2011, 8:17    Temat postu: kot i balkon Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do wszystkich właścicieli kotów. Jak wygląda u was sprawa zabezpieczania okien i balkonu przed wyskoczeniem kota? Moja kicia jest u nas pierwsze lato, mieszkamy na 3 piętrze i jak na razie pilnuję jej strasznie jak wychodzi na balkon, ale to żywe srebro i prawie jej oczy z orbit wychodzą jak słyszy jakiegoś ptaszka czy widzi lecącą muchę. Wyskoczy na pewno jak jej się nie upilnuje smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Sob 23 Kwi 2011, 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zakładamy na drzwi balkonowe taką specjalną siatkową ramę.
Jest średnio wygodna (jak się wchodzi i wychodzi za każdym razem trzeba ją przesuwać), ale bezpieczna. I wygląda nawet całkiem nieźle uśmiech
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sob 23 Kwi 2011, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mogłabyś zrobic fotkę jak ta rama wygląda? W wolnej chwili oczywiście uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sob 23 Kwi 2011, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agattt, a może siatka na balkon?


_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sob 23 Kwi 2011, 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie taką siatkę rozważamy. Tylko szkoda mi bardzo tak się odgradzać jak w więzieniu. No ale kota mi bardziej szkoda smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyś:)
maniak
maniak


Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 1754
Skąd: Ruda śląska

PostWysłany: Nie 24 Kwi 2011, 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas koty wychodzą na balkon, ale jak widzimy że chodzą po poręczy to je ściągamy, tak to sobie śpią na balkonie, ale do otwartego okna uch nie dopuszczamy
_________________

(...) żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Joasia87
bywalec
bywalec


Dołączył: 11 Sie 2012
Posty: 139
Skąd: Konin

PostWysłany: Pon 20 Sie 2012, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam dwa koty, mieszkam na drugim pietrze,moje kotki( Fifi i Malutki) uwielbiaja przesiadywac na balkonie ale dzieki Bogu nigdy nie miały pomysłów żeby wyskoczy albo przechodzi za balustrade czy też na nia. Raz Fifuś wskoczył na parapet na balkonie to dostał gazeta i juz nigdy żaden wiecej sie nie odważył język I jeszcze jedna sprawa, kot musi byc wykastrowany lub jezeli to kotka to wysterylizowana wtedy nie ciągnie je na dwór. Zawsze służe pomocą w kociej kwestii lol Kotki to moja pasja uśmiech
_________________
Budyniek

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Pon 20 Sie 2012, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co możesz poradzić gdy kot w ogóle nie załatwia się do kuwety? Dodam, że wszystkie opcje typu zmiana żwirku, miejsca, druga kuweta itp. są przerobione z negatywnym skutkiem.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pon 20 Sie 2012, 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joasia87 napisał:
Zawsze służe pomocą w kociej kwestii lol Kotki to moja pasja uśmiech

Jeżeli dużo wiesz o kotach, to powinnaś zdawać sobie sprawę, że nigdy nie można mieć pewności, że pewnego dnia kot nie skoczy z balkonu czy okna. Przelatujący owad czy ptak siedzący na balustradzie to wystarczająco nęcący obiekt, żeby kot stracił instynkt samozachowawczy i rzucając się na "ofiarę", przeleciał przez balustradę. Kot może się też zwyczajnie przestraszyć czegoś i spaść, albo się poślizgnąć, stracić równowagę. Znam kilka takich przypadków wśród osób, która nie zabezpieczały okien ani balkonów, bo były pewne, że ich mruczki na taki szalony pomysł nie wpadną. Na szczęście żaden ze znanych mi przypadków nie skończył się tragicznie, ale osobiście uważam, że nie warto ryzykować.


Damo, skoro sprawdzone są podstawowe powody behawioralne, to może warto poszukać wśród powodów zdrowotnych, na początek wykonując chociażby badanie moczu. Próbowaliście szukać w tym kierunku?
_________________


Ostatnio zmieniony przez Juliette dnia Pon 20 Sie 2012, 18:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Joasia87
bywalec
bywalec


Dołączył: 11 Sie 2012
Posty: 139
Skąd: Konin

PostWysłany: Pon 20 Sie 2012, 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co mogę poradzić? z uporem maniaka szoruj miejsca gdzie kicius obsikał,żeby zniknął zapach i kotka nie korcił. I wnoś co chwile swojego kotka do kuwety,nawet jak będzie wyskakiwał w końcu powinien załapać. Ja w każdym bądz razie tak uczyłam swoje koty i sie nauczyły
_________________
Budyniek

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwierzyniec Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group