Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

jak ubierać niemowlę latem?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Your_princess
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 781
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw 21 Kwi 2011, 8:04    Temat postu: jak ubierać niemowlę latem? Odpowiedz z cytatem

Ponoć powinno się ubierać o jedną warstwę niż my nosimy...a latem?

30 kwietnia wybieramy się na tydzień nad morze, zapowiadają 25 stopni zakupy przed nami zupełnie nie wiem w co ubierać dzieciaczka!
A na plażę w taki upał? opłaca się kupować kąpielówki? może wtedy chodzić boso i z krótkim rękawkiem?
Jak ubierać dziecko, by nie było mu ani za ciepło ani za zimno?

W Krakowie widziałam ostatnio matkę z dzieckiem (ok.6miesięcznym), które w ogóle czapki nie miało! aż się zdziwiłam takie małe dziecko i bez czapki je wiezie! drugie zaś z krótkim rękawkiem, jakoś mi tak nie pasuje... Confused
Nie mam racji?
_________________
Jesteśmy małżeństwem od dnia 27.06.2009r.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pinesska
guru
guru


Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 2039
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw 21 Kwi 2011, 8:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja radziłabym ci ubierać dziecko na pewno w czapeczkę, cieniutką ale powinno ją miec nad morzem jets wiatr, a chodzi o to żeby nie miało zapalenia uszków.

I w body z krótkim rekawkiem, myslę że to bedzi ewystarczające, a i nie powinno mieć wtedy pampersa, bo odparzy mu pupcie, najlepiej pieluchy tetrowe lub bez niczego ale wtedy trzeba zaopatrzyć się w większą ilośc ubranek uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Your_princess
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 781
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw 21 Kwi 2011, 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pamiętam jak mój brat mając 3 lata nad morzem latał z siusiakiem na wierzchu Very Happy a był ubrany tylko w koszulkę z krótkim rękawkiem...
ale różnica jest między 9 miesięcy a 3 lata!
_________________
Jesteśmy małżeństwem od dnia 27.06.2009r.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pinesska
guru
guru


Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 2039
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw 21 Kwi 2011, 8:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, ale to jest też końcówka kwietnia, nie bedzi eaż tak gorąco żeby dziecko miało byc bez niczego przecież. Może i będzi e25 stopni, ale odczówialna zawsze jest mniejsza przez wiatr, a przedewszyskim dla teakiego maluszka.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Czw 21 Kwi 2011, 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas w Polsce jest mania ubierania na cebulkę dzieci uśmiech może to i dobrze i odpowiedzialne nie znam się narazie więc się nie wypowiem ale tyle co mogę powiedzeć co do noszenia czapeczki, że np w Kanadzie takich czapek wcale dzieciom nie zakładają ( oczywiście latem). Normalnie dzieciaczek ze szpitala z gołą główką wychodzi...
Tak samo z siadaniem. Takie maleństwo powinno się trzymać wyprostowane, żeby się nie pokrzywiło... a tam normalnie mamy biorą dzieci i sadzają sobie na kolana w pierwszych miesiącach życia
Ale ile osób tyle opini...
U nas jest mania na chodziki ... podobno niepowinno się wsadzać w nie dzieciaczka jak się uczy chodzić bo to również przyczynia się do wady postawy.Powinno się kupowac dzieciom coś na czym mogły by się opierać i przytrzymywać w stawianych przez nich pierwszych krokach. Bo dziecko wie kiedy jest na tyle silne ( kręgosłóp ) aby się już udzwignąć. A ponoć takie bezmyślne wstawianie i na siłę przyspieszanie chodzenia u dzieci może tylko pogorszyć sprawę.
Ale ile dzieci sie już na tych chodzikach wychowało i nic im nie jest to swoją drogą uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Czw 21 Kwi 2011, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój Szymon też już czapki nie nosi, ale nad morzem to myślę, że bym mu założyła, ja ubieram tak jak siebie, a jak usypia przykrywam cienkim kocykiem. A jak bedzie ciepło to krótki rękawjak najbardziej, kąpielówki chyba niekoniecznie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 24 Maj 2011, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

flo moim zdaniem maluch powinien mieć czapeczkę taką cieniutką w wypadku chłopca może beisbolówka z daszkiem , nie żeby chroniła przed wiatrem a przed słońcem żeby maluch udaru nie dostał
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Wto 24 Maj 2011, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz w wózku chroni go parasolka, a zazwyczaj bawimy sie w półcieniu gdzie czapka nie jest potrzebna. Jeśli przebywamy w pełnym słońcu w godzinach kiedy mocno grzeje oczywiście wkładam mu na głowę taki cieniutki kapelusik - właśnie żeby chrionił przed słońcem
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 24 Maj 2011, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rany, a moja Diana tak nie znosi jak coś jej się na głowę zakłada. Zdejmuje wszystko. A tych wiązanych to już się boję zakładać. Ostatnio założyłam, ona gdzieś dalej odeszła i próbowała ją ściągnąć, mało się nie udusiła. Na spacery wychodzimy ok 16-17 więc słońca nie ma i już mogę sobie pozwolić na niezakładanie czapki. Nie wiem jak to będzie jak wyjedziemy na wakacje i będę jej chciała czymś tą łepetynkę zakryć...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Wto 24 Maj 2011, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój Szymon ściąga czapkę szybciej niż ja zdąże mu ją załóżyc, no ale co zrobic...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group