Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Na co zwracać uwagę przy wyborze orkiestry.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon 27 Cze 2011, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, dobra, każdy chciałby, żeby na jego weselu zagrał super ekstra profesjonalny zespół, ale tak jak pisały dziewczyny- każdy liczy kasę, bo jeśli chce się zamknąć wesele w 15 tys. to zespół z 10 tys nie wchodzi w grę, więc zawsze wybiera się mniejsze zło- wolałabym, żeby zespół nie wszystko grał na żywo, a żeby było fajnie.

A co do profesjonalizmu itd itp, to jeżeli profesjonaliści są tacy za***biści, to co robią na weselach, tommuzyk ma rację wesele to zawsze tylko chałtura... oczywiście nawet taką chałturę trzeba wykonać najlepiej jak się da, ale to zawsze pozostanie tylko chałtura dla tych którzy nie wybili się dalej, bo być może nie są tak fajni, żeby tworzyć własne utwory...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pon 27 Cze 2011, 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę różnicę między zespołem profesjonalnych muzyków a zespołem grajków weselnych. Ale specyfika większości polskich wesel jest taka a nie inna, królują biesiady, muzyka rozrywkowa, hity dance i disco polo. Mnie to akurat pasuje, dla mnie to jest kwintesencja zabawy weselnej i ja takie "hity" chcę mieć na swoim weselu. Zespół z profesjonalnymi muzykami po szkole muzycznej, z laureatami konkursów też mi zaśpiewa "Cyganczkę Zosię"? Czy dla nich taka przyśpiewka będzie uwłaczająca ich godności?

Osoby preferujace na weselu muzykę "wyższych lotów" raczej po typowy zespół weselny nie sięgną, bo nie każdy taki zespół podźwignie granie zupełnie na żywo.

Takze co kto lubi. Nie ma co ludzi na siłę przekonywać do "profesjonalnych" zespołów. Ja nie zapłacę 8 tys za zespół tylko dlatego. ze wokalistka była w Idolu. Mój zespół składa się z 6 osób, jest perkusja, saksofon, gitara, akordeon itp i te instrumenty są grane na żywo. Wirtuozami może nie są, ale muzyki nie kaleczą. Dla mnie wystarczy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oktanband
kandydat
kandydat


Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 31
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 29 Cze 2011, 14:59    Temat postu: Oktan Band Odpowiedz z cytatem

Tom, czymże jest wesele, jak nie chałturąpytajnikpytajnik? Wiesz co, może to jest jeden z najważniejszych dni w życiu ludzi...?

Juliette, przywracasz mi wiarę w ludzi Smile

Lenka, zawodowcy na weselach zarabiają na życie, na jedzenie dla swoich rodzin, bo pensja w orkiestrze symfonicznej jest poniżająca...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
picasso
bywalec
bywalec


Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 186
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro 29 Cze 2011, 15:08    Temat postu: Re: Oktan Band Odpowiedz z cytatem

tommuzyk napisał:


Właśnie, to jest prawdziwa tragedia tego narodu.
Do żywego, 8-osobowego bandu podbiega pewna Pani i krzyczy "Puśćcie jeszcze raz Jaskcona!..."


Ja się ostatnio dowiedziałem że gramy "z playboya" Very Happy

to był spory komplement !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jablonzky
kandydat
kandydat


Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 38
Skąd: Mysłowice/Żywiec

PostWysłany: Nie 3 Lip 2011, 18:28    Temat postu: informacja dla oktanband Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie!!
Czuję się wyjątkowo obrażony czytając Pańską wypowiedź że zespół trzy osobowy musi grać z płytki-jak Pan to określił. Albo, że instrumentalista nie może być dobrym wokalistą-nie nie, nie robię z siebie gwiazdy. W moim zespole są w sumie trzy osoby. ja dysponuję dwoma klawiszami, trąbką, akordeonem oraz wokalem i prowadzeniem imprezy. Nie mam studiów-uczyłem się prywatnie i to mnie chyba przekreśla w Pana oczach-brak tego świstka. Kolega, który był 25 lat górnikiem również nie ma tego wykształcenia, a jest jednym z lepszych saxofonistów, gra również w zespole na basie. Trzeci kolega jest ot-zwykłym rolnikiem, a zna każdy akord na szóstce i dobrze śpiewa.

Zastanów się Pan Panie artysto czy na wesele trzeba mieć wykształcenie i cennik jak za zboże czy nie przypadkiem CHARYZME?!

Jeszcze mnie tak żaden człowiek nie znający zadnych zasad nie obraził jak Pan-osoba po studiach mimo, że to nie było napisane bezpośrednio do mnie.

Na koniec: na pewno nie wziąłbym Waszej kapeli na swoje wesele. Nadajecie się tylko na imprezy gdzie młodzi chcą się lansować przed rodziną a nie świetnie bawić.

SKROMNOŚCI Panu potrzeba i pewnych zasad nabyć ale tego w AM nie uczą... Powodzenia w zdobywaniu rynku i chylę czoło przed wykształciuchem[/b]
_________________
VERSE Kapela z humorem i na poziomie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jablonzky
kandydat
kandydat


Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 38
Skąd: Mysłowice/Żywiec

PostWysłany: Nie 3 Lip 2011, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie ale trzeba być snobem i mieć wysokie mniemanie o sobie.. Skromność i jeszcze raz skromność to się ceni u artystów. Nawet nie zdajesz sobie sprawy ilu prawdziwych utalentowanych (w tym sławnych) muzyków w Polsce obraziłeś, bo wiesz co najważniejszy jest niestety talent i samodzielna praca nad sobą bo niektórym to nawet Akademia Muzyczna nie jest w stanie pomóc i za wiele z nich wykrzesać. Życzę troszkę więcej pokory bo z tego co się orientuje Wasi co niektórzy koledzy i koleżanki z Idola i Szansy na sukces zaszli wyżej niż Wy (przynajmniej o Was jeszcze nie słyszałam nawet nie pamiętam mimo że zacięcie oglądałam Idola) mimo że nie wszyscy byli po AK a są świetnymi muzykami a przede wszystkim Z WIELKIM TALENTEM BO TO NAJWAŻNIEJSZE!
Żona członka 3 osobowego zespołu.
_________________
VERSE Kapela z humorem i na poziomie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kaczunia186
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 255

PostWysłany: Czw 14 Lip 2011, 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja nie wyobrażam sobie wesela bez piosenek biesiadnych, disco polowych itp. Very Happy . Przy takich bawi mi się najlepiej (na weselu), choć na co dzień mój gust muzyczny znacznie odbiega od tego typu dźwięków uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
żaba
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 629
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon 25 Lip 2011, 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mieliśmy na weselu profesjonalną orkiestrę. Była rewelacyjna. Wzięliśmy ich w ciemno z internetu, ale sprawdzili się super. Lepiej niż sobie wyobrażałam. Wszystkim mogę polecić. Zależy w sumie co kto lubi. Oni odpowiadali naszemu gustowi w 100%. Wiadomo nidy si,e wszystkim nie dogodzi. Ale najważniejsze żeby odpowiadali parze młodej. Nasz zespół nazywał się Sax and six. Są z Warszawy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goscie
początkujący
początkujący


Dołączył: 05 Sie 2010
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro 27 Lip 2011, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytając z uwagą ostatnie odpowiedzi na forum nie mogę oprzeć się wrażeniu, że "strony" trochę na siłę próbują uzasadniać swoje stanowiska "łapiąc" się za słówka. Wydaje mi się, że trudno znaleźć jednoznaczne wyjaśnienie zjawiska zespołów mniej i bardziej profesjonalnych, mniej lub bardziej złożonych z zawodowych muzyków z wykształceniem. Jak dla mnie wspólne spieranie się który zespół jest lepszy i tak zaprowadzi nas do punktu wyjścia (od strony filozoficznej): "o gustach się nie dyskutuje". Wydaje mi się że weryfikację i tak przeprowadza tzw. "rynek". Z doświadczenia wiem że każdy zespół ma swój określony rynek i przekrój klientów. Dla jednej grupy zasadniczym wyznacznikiem jest cena, dla innych jakość za którą są skłonni zapłacić spore pieniądze, inni wybierają DJ (bo jeśli repertuar jest szeroki i zróżnicowany dlaczego mają bawić się przy wykonaniach które nie przypadną im do gustu jeśli mogą usłyszeć je w oryginałach).
Co do zasady "sporu" mnie też boli fakt iż inwestując 6 - 8 tys. można zaopatrzyć się w przeciętny sprzęt zakupić gotowe aranżacje, zmontować 2-3 osobowy zespół, który będzie swobodnie za swoje usługi kasował 2-3 tysiące. Ale taki jest rynek - jeśli klienci to akceptują - nie mogę mieć pretensji. Zapewne "boli" to ludzi z branży, że oni inwestują w swój rozwój ucząc się, szkoląc, siedząc godzinami, pracując indywidualnie i zespołem nad swoim warsztatem i jakością, a jakiś "spryciarz" zarabia częstokroć 2x więcej "na głowę" z jednej sztuki. Na "dobicie" dodam jeszcze że oprócz tekstów typu "puście jeszcze Jacksona" można dowiedzieć się że "Nie gracie Majteczki w kropeczki? - h***jowy zespół, do d***py gracie". Raczej nie szukajcie problemu w zespołach a w rynku, które takie rzeczy akceptuje i jest gotowy za nie płacić. Dodam też że jest gotowy płacić za dobre zespoły na wysokim poziomie, więc panowie i panie : DLA KAŻDEGO JEST MIEJSCE!wykrzyknik Wszystkim "niespełnionym" muzyczne życzę samych dobrych imprez w żywym składzie, kultury ze strony gości i obsługi i tego żeby wam "żarło" uśmiech
Pozdrawiam Serdecznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Asia777
początkujący
początkujący


Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 1

PostWysłany: Sro 24 Sie 2011, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Dołączam się do postu z pierwszej strony i chciałabym Wam polecić zespół DUBIS BAND. To 3 osobowy zespół z fenomenalnym głosem pani Ewy Dubis i dwoma multiinstrumentalistami. Słyszeliśmy ten zespół na weselu u koleżanki i tak nam się spodobał że zdecydowaliśmy się, żeby zagrali na naszej imprezie. Jesteśmy z mężem muzykami i na początku poszukiwań byliśmy przerażeni...
Zespół pani Dubis jest świetnie nagłośniony ma bogaty repertuar (covery polskie, zagraniczne, jazzowe standardy i biasiada dla wujków;)całkowicie mogliśmy zdać się na profesjonalizm zespołu, pani Ewa fajnie poprowadziła całą imprezę, nasi goście (też muzycy ale i Ciocie, Wujkowie) szaleli na parkiecie do 4 nad ranem. Polecamy!!

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem że tylko duże zespoły mają dopiero prawo "zabrzmieć" i musi być i bas i perkusja i wokal i sax i gitara itd. itd. Mało osób zdaje sobie sprawe jak ciężko jest utrzymać wysoki poziom wieloosobowego zespołu przez 10 godzin grania w setach imprezy jaką jest wesele (zaczyna się popołudniu a kończy nad ranem!!ale oczywiście nie twierdzę że takich nie ma). Poza tym kilkudziesięcio-sobową imprezę trzeba też poprowadzić. Jeśli kogoś stać to może zaprosić sobie profesjonalny big band, Jennifer Lopez ostatnio śpiewała ślub na Krymie za milion dolarów. Na pewno pięknie;)
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group