Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Na co zwracać uwagę przy wyborze orkiestry.
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mloda_2011
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 43

PostWysłany: Sro 20 Kwi 2011, 11:33    Temat postu: Na co zwracać uwagę przy wyborze orkiestry. Odpowiedz z cytatem

Pod jakim kątem wybieracie zespół na swoje wesele? Podobał się wam na jakimś weselu albo ktoś wam polecił? A może ważne są dla was instrumenty, może szukacie zespołu z wieloma instrumentami, np. koniecznie musi być perkusja?
Ja osobiście wybrałam orkiestrę, która spodobała mi się na weselu mojego wujka. Nie zwracałam uwagi na instrumenty. Fajnie grali i nie tylko na oczepinach, ale też przed nimi aranżowali różne "zabawy".
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pinesska
guru
guru


Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 2039
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro 20 Kwi 2011, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie miałam wyboru, bo chrzestny mojego M ma swoiją orkiestrę i podjął decyzje bez naszego pytania, Ale gdybym mogła wybrać napewnio bym kogos innego wybrała.
Kierowałabym sie tym aby była wokalista i wokalistka, chciałabym ich gdzie wcześniej zobaczyć, i żeby robili dużo zabaw.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Sro 20 Kwi 2011, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A my nie mamy zespołu język
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mloda_2011
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 43

PostWysłany: Sro 27 Kwi 2011, 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pinesska napisał:
Ja nie miałam wyboru, bo chrzestny mojego M ma swoiją orkiestrę i podjął decyzje bez naszego pytania, Ale gdybym mogła wybrać napewnio bym kogos innego wybrała.
Kierowałabym sie tym aby była wokalista i wokalistka, chciałabym ich gdzie wcześniej zobaczyć, i żeby robili dużo zabaw.



My wybraliśmy taką orkiestrę, robiła różne zabawy nawet daleko przed oczepinami.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
picasso
bywalec
bywalec


Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 186
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw 26 Maj 2011, 8:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym zrobił tak:

Siadł z drugą "połówką" (i nie chodzi mi o pojemność naczynia Wink )

wziął kartkę i długopis

wypisał wszystkie cechy które powinien posiadać mój wymarzony zespół, np:

gra (lub nie gra) dużo disco-polo
robi (lub) nie robi zabaw
ma (lub nie ma) wokalistkę

itd.

potem poukładał te cechy od najbardziej do najmniej ważnych.

i dopiero potem szukał, np. dał ogłoszenia na kilku forach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JaM
początkujący
początkujący


Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 6
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto 31 Maj 2011, 8:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My jak wybieraliśmy zespół to pytaliśmy się znajomych czy nie byli na weselu gdzie grała jakaś dobra kapela przy której dobrze się bawili Smile
i tak z 5 zarekomendowanych wybraliśmy najlepszy według nas, zobaczymy jak będzie oczko
_________________
Jaś
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Wto 31 Maj 2011, 8:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze muzyka i rodzaj zabaw. Większość jest żenujących, a wesele to nie zabawa z rówieśnikami, ale także starszymi osobami.. Istotne są opinie znajomych, bo wiadomo nie tylko to jak grają, ale czy się potrafią zachować.. No i alkohol - po tym co widziałam na weselu znajomych jakby powiedzieli, że piją w trakcie pracy to bym podziękowała.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lilea.com_pl
początkujący
początkujący


Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 9

PostWysłany: Czw 16 Cze 2011, 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej kierować się opiniami innych, którzy mieli już styczność z danym zespołem uśmiech wtedy obiektywne poznamy, czy warto się na daną orkiestrę zdecydować uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniusia
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 1430
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie 19 Cze 2011, 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My wybraliśmy orkiestrę, która grała u znajomych na weselu. Tak potrafili rozkręcić zabawę, że zarówno starsi jak i młodsi goście doskonale się bawili. Jeżeli chodzi o zabawy to były ustalane z parą młodą (ich ilość i rodzaj). A co najważniejsze nie plili alhoholu język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Magdalena_Anna
początkujący
początkujący


Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 1

PostWysłany: Czw 23 Cze 2011, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Jesteśmy miesiąc po ślubie i weselu (ehh... fajnie byloby przezyc to jeszcze raz - z obecnym mezem oczywiscie ;-). Zespół który grał na naszym weselu (DUBIS BAND) sprawdził się REWELACYJNIE!!!

My poszukując zespołu też nie zwracaliśmy specjalnej uwagi na konkretne instrumenty albo ich ilość nauczeni doświadczeniem mojej koleżanki, która na swoje wesele poszukiwała zespołu min. 5-osobowego z konkretnymi instrumentami. Zapłacila za nich spore pieniądze bo o ile dobrze pamiętam ponad 5tys., ale wesele im trochę popsuli... Faktycznie nie można było odmówić członkom zespołu talentu ale to niestety nie wszystko. Widać było, że to co robią nie sprawia im radościu, brakowalo im charyzmy, ich ulubionym "utworem" było "A teraz idziemy na jednego...". Tak więc sam talent muzyczny to mało, żeby grać na weselach.

My wybraliśmy swój zespół na podstawie bardzo pozytywnych opinii na forach internetowych. Najpierw przesłuchaliśmy utwory zamieszczone na stronie zespolu (www.dubisband.pl) a potem wokalistka - Pani Ewa Dubis zaprosiła nas na wesele na którym grali, żebyśmy mogli posłuchać kilku utworów "na żywo" (zdecydownie polecam takie rozwiązanie, bo wiadomo że często to co słyszymy w internecie niestety niewiele ma potem wspólnego z rzeczywistością). W przypadku Pani Ewy i dwóch Panów z Zespołu na szczęście było inaczej. Podpytaliśmy m.in. wlaścisielkę lokalu w którym odbywało się wesele, fotografa a nawet Parę Młodą;) o ich opinie o Zespole - wszyscy byli zachwyceni ogromną charyzmą i głosem Pani Ewy. Potem okazało się, że to wesele trwało o 2 godziny dłużej niż miało trwać, bo goście usiedli na parkiecie i powiedzieli, że nigdzie się nie ruszają:)

Naszym zdaniem w przypadku zespołu weselnego (oprócz talentu muzycznego oczywiście:) ogromnie istotna jest właśnie charyzma wokalisty/wodzireja i umiejętność porwania gości do zabawy. U nas parkiet był pełny praktycznie do samego konca, czyli do 5-ej rano. Polecam Wam wyznaczenie konkretnej godziny zakończenia imprezy - moim zdaniem lepiej zakonczyć imprezę w momencie kiedy nieliczni goście jeszcze się bawią niż przeciągać w nieskończoność dopóki impreza sama nie umrze.

Jeśli chodzi o repertuar to tutaj w pełni zdaliśmy się na doświadczenie Pani Ewy. Jedyne co przygotowaliśmy z naszej strony to "statystyka" gości weselnych, czyli ile będzie osób w jakich grupach wiekowych oraz ile osób pochodzi z miasta i ze wsi. I wyszło na to, że repertuar musi być po prostu zróżnicowany, żeby każdy znalazł coś dla siebie. I faktycznie tak się stało... Jedyne czego nie chcieliśmy "w nadmiarze" to disco-polo, którego zespół i tak raczej nie gra (chociaż wiem, że robią wyjątki:) Były za to typowe szlagiery weselne (chyba na prośbę samych gości:) jak "Hej wesele" czy "Żono moja":) Ważne jest to, żeby zespół miał bogaty repertuar i fajnie jeśli spełnia życzenia gości dotyczące zagrania konkretnych utworów.

Nam zależało też na tym, żeby zespół po północy poprowadził biesiadę (śpiewanie piosenek biesiadnych przy stołach przy akompaniamencie akordeonu). Jest to o tyle fajne, że goście mogą trochę odpocząć od szaleństwa na parkiecie i wiem, że się podobało.

Zależalo nam też na tym, żeby ustalić z zespołem zabawy oczepinowe. Nie chcieliśmy żadnych kompromitujących zabaw jakich nie raz byliśmy świadkami i oczepiny faktycznie były przeprowadzone bardzo kulturalnie, ale jednocześnie bardzo zabawnie:) Ważne też było dla nas, żeby nie byly zbyt dlugie. Ta "najlepsza w życiu impreza":) zlatuje tak szybko, że trzeba wycisnąć z niej jak najwięcej:)

To chyba tyle rad świeżo upieczonej mężatki:). Tym parom, które jeszcze nie wybrały zespołu na swoje wesele z pełną odpowiedzialnościa polecam Dubis Band!!! Jeśli chodzi o lokal to wesele mieliśmy w Folwarku u Różyca nad Zalewem Zegrzyńskim - prawdziwe miejsce z duszą, niepowtarzalny klimat, pyszne jedzenie i zachwyty gości po weselu - BEZCENNE:).

Pozdrawiamy i życzymy wszystkim Parom, które TEN dzień mają jeszcze przed sobą, żeby był co najmniej tak udany jak nasz:)

Magda i Mirek

Bardzo ładna relacja, tylko jakbyście pisali bez błędów to byłoby super /mod/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group