Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

GDZIE ZROBIĆ WESELE???
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
katrionka
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 12
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie 17 Kwi 2011, 21:21    Temat postu: GDZIE ZROBIĆ WESELE??? Odpowiedz z cytatem

Witam, nie wiem czy temat taki był już poruszony; jeśli tak to z góry przepraszam....ale mam pewien problem, który spędza mi sen z powiek...mianowicie;GDZIE ZROBIĆ WESELE??...Planujemy z narzeczonym ślub w przyszłym roku, wszystko idzie w dobrym kierunku, lecz kiedy pojawia się temat miejsca ślubu,wesela zaczyna sie istna wojna - jak wiadomo ślub i wesele powinno odbyć się u panny młodej...mój narzeczony pochodzi z miasteczka ja z dużego miasta; on chce, by wesele i ślub było u niego w miasteczku ja chcę by było u mnie w mieście. Jego argument to to, że ma dużą rodzinę i w małym mieście taniej; ja z kolei znalazlam restaurację, gdzie można dowieźć swoje jedzenie(koleżanka miała tam wesele i chwaliła sobie) i w sumie cenowo wyjdzie nam bardzo podobnie..a moja rodzina musi i tak przejechać pół Polski by dojechać do mnie do miasta na wesele i nie chcę ich obciążać jeszcze podróżą do miasta narzeczonego.Niestety narzeczony jest głuchy na jakiekolwiek argumenty. Jest mi niezmiernie przykro, że taki teamt jest powodem ciągłych kłótni...wiem, że trzeba pójść na kompromis...ale może ktoś podsunie mi jakiś pomysł jak przekonać narzeczonego?pytajnik
pozdrawiam wszystkich Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Pon 18 Kwi 2011, 4:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli Twoja rodzina jedzie pół Polski do Ciebie, to wiekszej różnicy im nie zrobi podróż do miasteczka Twojego narzeczonego uśmiech Jeżeli chce Ci się biegać i wszystko samej załatwiać, chodzi mi o jedzenie, napoje itd... to wybierz lokal w Twoim mieście, mi by sie nie chciało latać po targu dzień przed weselem za sałatą he uśmiechA czy wesele musi być u Pani Młodej..?.. hmm, chyba nie... wybieracie restaurację, czy salę, która wam sie podoba... jak bym miała zrezygnować z sali, tylko dlatego że znajduje się z mieście mojego narzeczonego, to musiało by mnie zdrowo porąbać... uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
katrionka
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 12
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon 18 Kwi 2011, 6:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok:) zgadzam się z Tobą; i znów pojawia się "problem"...w miasteczku brak jakiegokolwiek hotelu by tych gości położyc spać..poza tym kolejne nadprogramowe koszta :/ ajjj to się robi bardziej skomplikowane niż norma przewiduje.... smutny chyba poszukam czegoś na bardziej neutralnym podłożu... uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Pon 18 Kwi 2011, 8:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam pary, które pochodziły z różnych części Polski i robiły wesele po... środku uśmiech
Inna sprawa, że tak naprawdę był to problem dla wszystkich. Bo daleko dla każdego. Także dla młodych.

Jeśli mogę podpytać, gdzie obecnie mieszkacie? Mieszkacie w ogóle razem?W innym mieście, niż tam, gdzie chciałabyś, żeby było wesele? Czy też w tym?
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 18 Kwi 2011, 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale skoro i tu i tam ktoś musi dojeżdżać to i tak nocleg trzeba zapewnić.. Czy na pewno w miasteczku nie ma hotelu/schroniska/pensjonatu? Wszędzie coś jest, trzeba na spokojnie poszukać, a na pewno taniej.. Druga sprawa czy naprawdę chcesz donosić jedzenie? Będziesz kilka dni przed ślubem (w tym na ostatnią chwilę przed ślubem) robić zakupy i gotować? No i angażować rodzinę, która zamiast się bawić będzie chciała odpocząć? My problemu nie mieliśmy, mieszkamy w dużym mieście i dojeżdżać do rodzinnej miejscowości ze wszystkim nie byłoby czau.. Ale gdybyśmy mieli taki wybór jak ty to raczej padłoby na mniejsze miasto.. Bo wesele to nie tylko jedzenie - różnice cenowe są przy wszystkim, choćby drobnych sumach za fryzjerkę, wizażystkę.. No i tam mielibyśmy noclegi w hotelu w tej cenie co tu w hostelu. My stwierdziliśmy, że wolimy dopłacić i mieć wszystko na miejscu. Skoro dla was ważne są koszta i decydując się na miasto musielibyście rodzinę zagonić do gotowania to nawet o droższej opcji bym nie myślała.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
katrionka
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 12
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon 18 Kwi 2011, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak mieszkamy razem:) a jego miasto oddalone jest z 55 km od szczecina.
Znalazłam mnóstwo sal, restauracji gdzie można zrobić wesele i to nie w centrum miasta tylko nawet w okolicznych mieścinkach, ale jakoś argument nie trafia. Ja serio nie mam nic przeciw wiejskim weselom. No ale jak ja mam mieć tam wynajęta salę na wsi, pilnować kucharza (dojeżdzac codziennie) zaopatrywać w serwetki, płyny etc...ehh myślałam, że to będzie prostsze:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Pon 18 Kwi 2011, 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie tym bardziej nie rozumiem narzeczonego.
A mówiłaś mu o tym, że dla Ciebie zajmowanie się tym wszystkim będzie dużym obciążeniem? Że nie masz czasu i możliwości dojeżdżać i tego wszystkiego pilnować? A jednocześnie nie chcesz, żeby to robił ktoś inny (typu jego mama, ciotka etc)?
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Pon 18 Kwi 2011, 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

katrionka napisał:
tak mieszkamy razem:) a jego miasto oddalone jest z 55 km od szczecina.
Znalazłam mnóstwo sal, restauracji gdzie można zrobić wesele i to nie w centrum miasta tylko nawet w okolicznych mieścinkach, ale jakoś argument nie trafia. Ja serio nie mam nic przeciw wiejskim weselom. No ale jak ja mam mieć tam wynajęta salę na wsi, pilnować kucharza (dojeżdzac codziennie) zaopatrywać w serwetki, płyny etc...ehh myślałam, że to będzie prostsze:)

To gdzie on wkońcu mieszka? Wieś czy Miasteczko i to wesele miało by być u niego w restauracji czy w jakies wiejskiej sali?? Czasami nawet przy głownej drodze znajdują sie jakieś hoteliki i restauracje... Macie czas, teraz i pogode, pojeździjcie sobie i porównajcie ceny uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
katrionka
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 12
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon 18 Kwi 2011, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak, nie ubliżając nikomu oczywiście, ale nie chcę w takie przygotowania mieszać jego rodziny, tym bardziej, że wiem, iż znaleźli by mnóstwo powodów by się za to nie zabrać...Jak to mówią rodziny się nie wybiera, więc wiem, że jestem zdana na siebie i swoją rodzinkęuśmiech właśnie 30 minut temu rozmawiałam z narzeczonym na ten temat...nie powiem nieco zmienił stanowisko; zacytuję "Jak mi pokażesz czarno na białym, że w sz-cinie sie opłaca to ok może być sz-cin". /niestety nic nie poradzę na to, że jeśli chodzi o pieniądze to jest po prostu skąpy, no ale to u nich rodzinne smutny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
katrionka
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 12
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon 18 Kwi 2011, 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

)[/quote]
To gdzie on wkońcu mieszka? Wieś czy Miasteczko i to wesele miało by być u niego w restauracji czy w jakies wiejskiej sali?? Czasami nawet przy głownej drodze znajdują sie jakieś hoteliki i restauracje... Macie czas, teraz i pogode, pojeździjcie sobie i porównajcie ceny uśmiech[/quote]


ślub ma się odbyć w Jego miasteczku, ale wesele na wiejskiej sali ok 10 km od Jego rodzinnych pyrzyc uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group