Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Na utrzymaniu męża?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pon 13 Cze 2011, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie o to mi chodzi, dlatego dziwi mnie podejście niektórych dziewczyn, chociaż każdy ma prawo inaczej swoje sprawy układać. Dla mnie małżeństwo to również wspólna kasa. Jak któreś z nas potrzebuje na coś pieniądze, to po prostu bierze je z konta, a większe wydatki konsultujemy wzajemnie, bez znaczenia kto jaką część budżetu domowego zapewnia.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Pon 13 Cze 2011, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My nie mamy wspólnego konta i nie zamierzamy mieć, ale oczywiście jak któreś z nas potrzebuje a drugie ma, to daje Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 13 Cze 2011, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My też nie mamy wspólnego konta. Ale to nie znaczy że ja korzystam tylko ze swoich pieniędzy a on ze swoich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 13 Cze 2011, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natalia_w napisał:
My też nie mamy wspólnego konta. Ale to nie znaczy że ja korzystam tylko ze swoich pieniędzy a on ze swoich.


My tak samo - mamy oddzielne konta, ale mimo wszystko nie czuję, żebym musiała 'prosić';p
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pon 13 Cze 2011, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lusilla napisał:
My nie mamy wspólnego konta i nie zamierzamy mieć, ale oczywiście jak któreś z nas potrzebuje a drugie ma, to daje Smile

My też mamy oddzielne konta Wink ale i tak pieniądze są wspólne
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natie
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 527
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: Pią 24 Cze 2011, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedyś, jak kończyłam studia, nie wyobrażałam sobie, że mogłabym siedzieć w domu i być na utrzymaniu męża.. studia skończyłam, ale z pracą kiepsko.. najpierw staż, potem 1/2 etatu więc pieniądze kiepskie.. siłą rzeczy częściowo jestem na utrzymaniu męża.. no ale póki co nie narzekam:) mąż pracuje, a ja pomagam remontować nasze gniazdko po swojej pracy Very Happy
a co do kont.. mamy 2 oddzielne, jeszcze z czasów narzeczeństwa.. stwierdziliśmy, że nie chce nam się wszędzie zmieniać numeru konta więc mamy kasę oddzielnie, ale jedno jest upoważnione do konta drugiego więc nie ma problemu:)
_________________
ślub cywilny - 17.11.2010

ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sob 25 Cze 2011, 8:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my mamy dwa osobne konta, z tym,, ze moje jest głównie po to aby pożyczka się z niego spłacała język potem cała kasa idzie na konta męża (mam karte do niego i upoważnienie) i potem już do końca miesiąca mamy wspólne konto język


a opowiem Wam coś ciekawego.....jakies pół roku po ślubie odezwał się do mnie na gg mój były facet. No i taka gadak szmatka, jak sobie radzimy, jak nam sie układa....i gdzie mieszkamy idt....i się pyta czy rachunki płacimy po połowiewykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknik! Szczerze to w takim szkou byłam, że nie wiedziałam co mam odpowiedziećwykrzyknikwykrzyknik!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Sob 25 Cze 2011, 8:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My płacimy po połowie i nie widzę w tym nic dziwnego.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natie
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 527
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: Sob 25 Cze 2011, 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lusilla napisał:
My płacimy po połowie i nie widzę w tym nic dziwnego.
u nas za rachunki płaci mąż bo ja nie mam z czego uśmiech
_________________
ślub cywilny - 17.11.2010

ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiniac
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 367
Skąd: Tczew

PostWysłany: Nie 26 Cze 2011, 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas też Tomek będzie od rachunkówuśmiech, ja prawdopodobnie będę miała pół etatu, więc nie za dużo, wystarczy na moje studia podyplomowe, jakiś ciuch dla mnie czasem i do naszego domowego budżetu będę w stanie dołożyć góra 300-500zł.
_________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im, będzie żyć i umierać".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 7 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group