Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Na utrzymaniu męża?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Pią 29 Kwi 2011, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie wiem co robić. Zadzwoniła do mnie znajoma, żebym jutro przyszła na rozmowę do kawiarni (szepnęła za mną słówko, że szukam pracy...). Raczej się nie przyznam, że jestem w ciąży, ale długo to się nie ukryje...
I tak kombinowaliśmy z mężem jak by tu zrobić żeby mieć świadczenia...Myśleliśmy o znajomym, żeby mnie "zatrudnił" tak na papierze, a jak nie to by mnie mąż zarejestrował. Tylko nie wiem czy to się kalkuluje... Kiedyś słyszałam żeby mieć świadczenia to dziewczyna musi mieć ciągłość pracy na pół roku przed porodem, czy do tej pory też tak jest? jeżeli tak to zbyt dużo czasu nie mam...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 29 Kwi 2011, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy czyja to kawiarnia i co masz robić.. Jak ktoś bliski znajomej, to chyba nie wypada ukrywać ciąży.. Szczególnie, że to raczej praca stojąca/chodząca, więc pewnie długo nie pracowałabyś.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
owiraptorek
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 569
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 29 Kwi 2011, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem nie opłaca się ukrywanie ciąży. Życzę Ci, żebyś znosiła ją fantastycznie, ale może być różnie. Idą upały, będziesz miała robione badania i z tego tytułu będziesz potrzebowała wolne... Poza tym jak sprawa wyjdzie na jaw, to ZUS może Cię oskarżyć o wyłudzenia świadczeń (nie wiem czy nadal tak jest, ale kilka lat temu tak to się odbywało).
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Sob 30 Kwi 2011, 7:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiu, trudna sprawa. Ja bym chyba szczerze pogadała z pracodawcą. Róznie może być, możesz się źle czuć a wtedy wyjdzie na jaw, że raczej ukrywalaś ciążę.. Znajoma i pracodawca poczuja się oszukani.. Gdybyś nawet 2 miesiące popracowała, bo by się szef na to zgodził mimo ciąży, to zawsze jakaś kasa..
ja się czułam ok i gdybym nie musiała powiedzieć dyrce, nikt by nie zauważył do tej pory że w ciąży jestem Wink

Na przepisach sie niestety nie znam..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 5 Maj 2011, 6:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w pracy przyjęto dziewczyne , popracowała miesiąc i niestety poszła na zwolnienie , ponieważ jest w ciąży ale nie powiedziała nic o tym kierownictwu , a niestety nie udało się w mówić że to początki ciąży , ponieważ na zaświadczeniu lekarz wpisał 20 tydzień . Kierownictwo na dziewczynę dziwnie patrzy jak przynosi dalsze zwolnienia. Wydaje mi się że będą ją trzymać tylko do rozwiązania , a potem zwolnią . Pracodawca nie lubi być oszukiwany .

A wracając do tematu to na początku miałam obawy jak to będzie z Patrycją jak wrócę do pracy czy będzie wszystko ok .
Teraz wiem że to była dobra decyzja , bardziej doceniam pomoc męza i rodziców . A i czas spędzony z nią jak mam dzień wolny wykorzystuje do maksimum.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
martita8503
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 2092
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Czw 5 Maj 2011, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kiedyś bałam się zajścia w ciążę ze względu na pracę ( większość dziewczyn u mnie w firmie po wychowawczym przychodziła a za jakiś czas dostawała wymówienie, bo już ktoś inny zajmował ich stanowisko) ale ostatnio doszłam do wniosku, że praca nie może dyktować mi życia. Jeśli mnie nie przyjmą po wychowawczym - trudno, moj Pituś ma w miarę dobrą pracę więc jakoś sobie poradzimy, ale mam nadzieję, że już na tyle wykazałam się w firmie, że będę mogła wrócić i pracowac dalej. Oczywiście wszystko pomalutku, na razie myślę o ślubie ale nie zamierzam czekać wieczność na dzidziusia, zwłaszcza, że moj P juz od dłuższego czasu mówi o dzieciach Very Happy
_________________
"[...] miłość trzeba budować, odkryć ją to za mało"



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Czw 5 Maj 2011, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiek, przepraszam za szczerość, ale dla mnie ukrywaniu ciąży to zwykłe oszustwo i żerowanie na pracodawcy.
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Czw 5 Maj 2011, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłam na tej rozmowie w sobotę. Ale od razu powiedziano mi, że raczej współpracy nie nawiążemy (nie ze względu na ciążę)... O ciąży powiedziałam od razu, nie lubię oszukiwać bo nie lubię być oszukiwana!wykrzyknik Zresztą nie a co ukrywać, bo a to do lekarza co jakiś czas trzeba chodzić a to nie dźwigać za bardzo... Mąż też mnie nie zatrudni bo jako małżonka bym była współwłaścicielem firmy,pracownikiem być nie mogę....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Your_princess
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 781
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw 12 Maj 2011, 9:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również jestem na utrzymaniu męża...
Póki co mam odrobiony roczny staż i tyle... od września wracam do praktyk na szpitale i jak skończę obronię pracę chcemy mieć drugie dziecko. Także przez kolejne 2-3 lata nie będę pracowała. Mąż dobrze zarabia bo dostał awans kierowniczy także starcza nam na wszystko.
Tylko jak będziemy mieli drugiego dzieciaczka musimy sprzedać mieszkanie i kupić większe albo wybudować dom (bardziej stawiamy na to drugie:))
Marzy nam się. Akurat wybudowalibyśmy go obok domu moich rodziców na wsi (w tym miejscu jak na razie jest sad) bo jest mała parcela w sam raz na śliczny mały domek! Rolling Eyes a nie mieszkać w centrum zatłoczonego miasta Confused
_________________
Jesteśmy małżeństwem od dnia 27.06.2009r.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiniac
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 367
Skąd: Tczew

PostWysłany: Nie 22 Maj 2011, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm...Ja jestem dość niezależna, chcę pracować. Poza tym uwielbiam moją pracę (choć teraz marzę o wakacjach). Przez najbliższy rok muszę niestety dojeżdżać dość daleko. Mój T. też chcę, żebym pracowała, bo nie przelewa się nam, ale zawsze też powtarza, że, jeśli stracę pracę, to tragedii nie będzie. Będzie ciężej, ale poradzimy sobie. Oboje jesteśmy świadomi tego, że za jakiś czas pojawi się dziecko. Wtedy ja przez kilka lat zostanę w domu, a mój mąż będzie nas utrzymywał i dla żadnego z nas nie jest to problem...
_________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im, będzie żyć i umierać".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 5 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group