Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Aborcja
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Czw 14 Kwi 2011, 18:28    Temat postu: Aborcja Odpowiedz z cytatem

Zakładam temat,bo właśnie przed chwilą oglądałam wiadomości. Gdzieś już w wątkach nasze opinie się przeplatały na ten temat,ale jak dla mnie znów zaczyna się problem w naszej kochanej Polsce. Nasz sejm będzie musiał debatować nad nowym projektem ustawy o całkowitym zakazie aborcji,bo pod petycjami podpisało się 500 tys. osób i niestety przy takiej ilości podpisów trzeba wziąć się do roboty. Do tej pory ABORCJA była dozwolona w trzech przypadkach:
*kiedy ciążą i życie kobiety jest zagrożone śmiercią
*gdy płód jest nieuleczalnie chory
*gdy ciąża jest wynikiem gwałtu
Jak dla mnie te przypadki są jak najbardziej do przyjęcia,bo przecież nie każda kobieta,małżeństwo chce borykać się z takimi trudnościami. No i gdybym się dowiedziała,że moje życie jest zagrożone przez ciąże to niestety w tym przypadku byłabym egoistką i zdecydowała się na aborcję. Dlaczego? A dlatego,że może następnym razem by się udało i wszystko byłoby dobrze,a jeśli nie mogłabym zachodzić w ciąże to adoptowałabym z mężem dziecko,aby je wychować-a jest tyle dzieci które potrzebuje miłości dwojga ludzi. Nie chciałabym umierać aby dać nowe życie..
No i teraz jeżeli sejm dopuści ustawę to kobiety zostaną skazane na śmierć, rodzenie nieuleczalnie chorych dzieci, bądź rodzenie dzieci z gwałtu. Nie chcę być okrutna,ale takie są fakty,a nie każdy ma silną psychikę. Najbardziej wkurzają mnie te grupy feministyczne! Bo zarodek to też człowiek! A g*wno prawda, bo dopóki nie zacznie rozwijać się serce to jest niestety tylko zarodek.. A co z kobietami które mają w sobie zarodek a serduszko nie bije? To też nie będzie można dokonać aborcji? Bo przecież takie zabiegi to też aborcja? Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego co chcą zrobić i mam szczerą nadzieję,że ustawa nie przejdzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 14 Kwi 2011, 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno jestem całkowicie za w przypadkach wymienionych, jeżeli kobieta tego chce. Trudniej wypowiedzieć się co do 'zwyczajnych' sytuacji, bo to raczej kwestia moralności, sytuacji.. O ile dla mnie jest to niedopuszczalne, jednak jestem w jakimś stopniu za. Czasami lepsze to niż zmarnowane dzieciństwo malucha.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Czw 14 Kwi 2011, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie podoba mi się to parlamentarne dobieranie do kobiecych brzuszków. Oczywiście, powinno istnieć prawo i kontrola nad aborcjami, bo to poważny zabieg, ale kobieta powinna mieć prawo decyzji, a nie być skazaną na ustawę napisaną przez ludzi, którzy reprezentują jedynie część społeczeństwa. Polski Sejm i Senat ma stanowić prawo dla wszystkich, a nie starać się zadowalać pewną grupę, nieważne jak liczną. O obecną ustawę toczyły się ogromne boje, udało się wypracować jakiś consensus i niech tak zostanie, takie jest moje zdanie. Każda zgwałcona kobieta powinna mieć prawo do podjęcia decyzji, czy chce urodzić dziecko czy też legalnie usunąć ciążę. Tak, jak każda kobieta, której życie jest zagrożone lub z góry wiadomo, że dziecko będzie miało poważną wadę genetyczną, musi mieć prawo do podjęcia samodzielnej decyzji. I żadnemu z posłów czy senatorów nic do tego. Tę kwestię musi rozstrzygnąć każda kobieta w swoim sumieniu, indywidualnie, bez nacisku paragrafów.
Na koniec: wprowadzenie tak rygorystycznego zakazu automatycznie spowoduje rozwój podziemia w tej branży albo wyjazdy do innych, bardziej liberalnych, krajów. I co wtedy? Wprowadzą obowiązkowe USG na lotnisku przed wylotem?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Czw 14 Kwi 2011, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak i jeśli kobieta zajdzie w ciążę,która będzie zagrażać jej życiu to z góry będzie skazana na śmierć,bo czasem ciężko dojść do miejsca gdzie będzie można bezpiecznie usunąć ciążę,a na zagraniczną podróż może ich nie stać. Koszmar! Przypuszczam,że za całkowitym zakazem odpowiedziały się wszystkie zakichane feministki,a także emeryci, renciści i moherowe berety :/ Bo oni w kraju zawsze mają najwięcej do gadania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
deina
guru
guru


Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 2045
Skąd: Warszawa/Zatory

PostWysłany: Czw 14 Kwi 2011, 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Feministki jak świat światem były za prawem kobiety do stanowienia o własnym ciele i raczej nie sądzę, by można je były posądzać o sprzyjanie całkowitemu zakazowi aborcji. Chodzi Ci raczej o obrońców życia poczętego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 14 Kwi 2011, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba oglądałam te same wiadomości, bo mnie ta informacja również bardzo zdenerwowała. Mam takie samo zdanie jak Ty, Lady. Według mnie teraz prawo jest dobrze skonstruowane, ponieważ dozwolone przypadki są ciężkie i problematyczne, dlatego powinno kobiecie dać się szansę wyboru.
I ponosi mnie gdy widzę jak mężczyźni rozrządzają kobiecymi brzuszkami! Przecież to w ogóle ich nie dotyczy! Absurdalna sytuacja, by 500 tysięcy nieznanych mi ludzi decydowało o moim życiu. Kobieta powinna mieć prawo wyboru, poza tym kobieta także jest człowiekiem (jak chyba niektórzy zapomnieli). Zabronienie aborcji w przypadku zagrożenia życia kobiety oznacza przymusową śmierć dla kobiety.
Tak jak Deina, uważam że feministki są prędzej za pełną legalizacją aborcji niż ich zakazem. Niestety to obrońcy życia chcą nam nakazywać swoje "jedyne słuszne" poglądy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agrafka
gaduła
gaduła


Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 305
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Pią 15 Kwi 2011, 7:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie widziałam wiadomości ale sprzeciw wobec tych planowanych zmian jest tak oczywisty, że sprawa wydaje się być beznadziejna. Im głośniej o niej będzie tym więcej znajdzie się przeciwników. A jeżeli jakimś cudem ustawa jednak by weszła, zaraz byłyby reportaże o indywidualnych przypadkach skrzywdzonych kobiet i zrobiłaby się ogromna afera. Nie sądzę by nasz rząd był tak okrutny, by pozwolił kobiecie umrzeć. Społeczeństwo nie pozwoli.
_________________


http://wiesz-wiecej.pl/wesele.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Pią 15 Kwi 2011, 8:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest jakaś masakra... nie będę się powtarzać i pisać znowu tego co pisałyście bo nie ma sensu...
u nas w kościele ksiądz nawołuje do wpisania się na petycję nawiązującą do tematu:|

znam przypadek( mimo, że w polsce jest takie prawo) gdzie kobieta miała "decyzję" na usunięcie ciąży bowiem z płodem było coś nie tak, nie wykszałcał się chyba, i mimo, że kobieta od ginegologa dostała skierowanie do szpitala na zabieg to lekarz jej odmówil, bo bał się późniejszych konsekwencji, może nagonki która mogła by powstać po tym fakcie, nie wiem ale zapewne takie sytuacje są i zdarzają się mimo takiego "prawa" smutny jest to przykre bo czasem kobieta decyduje się urodzić dziecko z gałtu albo chore wiedząc o tej chorobie ale to jej indywidualna sprawa! to ona musi zadecydować o tym czy podoła nieść ten "ciężar" ...ehh brak słów
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pinesska
guru
guru


Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 2039
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią 15 Kwi 2011, 8:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez się wypowiem, dla mnie aborcja to rzecz okropna, jak ktos może decydować o losie tego małego niwinnego człowieczka, czym on zawinił, co on zrobił? On chce przecież tylko żyć!

Ale zgadzam się z wami że przypadki mgdzie ciąza jest nieuleczalnie chora powinny być dozwolone (sama myslę że nie uniosłabym takiego ciążaru), przypadki gdzie zagraża to życiu matki(jakie to dziecko bedzie miało przyszłość, skoro prędzej czy póżniej ktoś mu powie nawet w złości że przez niego jego matka nie żyje) i przypadki gwałtu(dziecko wtedu jest dla kobiety tym najgorszym wspomnieniem, chociaż sama uważam że w takim przypadku bym jednak urodziłą to dziecko, co ono mi zawiniło?)

Takie jest moje zdanie.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Pią 15 Kwi 2011, 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałyście o Stowarzyszeniu Pro Femina? bo akurat właśnie w wiadomościach stała jedna z przedstawicielek z kartonem z protestem przeciwko aborcji. Jest to stowarzyszenie feministyczne, kobiety chcą równouprawnienia i demokracji i w ogóle,ale one stawiają się za całkowitym zakazem aborcji. A do tej grupy tak na prawdę należą kobiety, które nie chcą się wiązać z facetami, nie odczuwają potrzeby poczęcia dziecka i w ogóle wydaje mi się,że są całkiem anty społeczne. Wypowiadają się w sprawach, które bezpośrednio je nie dotyczą!

Pinesska każdy ma swoje sumienie i rozum. Po to Bóg dał wolną wolę aby człowiek decydował o swoim losie czy losie dziecka. W temacie nie chodzi mi o poruszenie subiektywnych odczuć na temat usuwania dziecka bo mam takie widzi mi się, tylko o zakaz aborcji w tych trzech przypadkach. Może ten o gwałcie też być sprzeczny,bo czemu to dziecko było winne,że zostało poczęte przez gwałciciela.. No dobra,ale czemu była winna ta kobieta,że została zgwałcona? Tak więc ten przypadek jest jak najbardziej uzasadniony.

Księża nie powinni nawoływać do podpisywania tych petycji,dlatego,że oni nie mają dzieci (rzekomo:D) i nie mają prawa do kierowania decyzjami ludzi. Oni mają pomagać.

Też myślę,że rząd nie będzie aż taki głupi i nie pozwoli sobie na to późniejsze problemy i ustawa nie zostanie uchwalona. Tylko wtedy będą dalsze protesty...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 1 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group