Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Aborcja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
velvet88
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 737
Skąd: MMz

PostWysłany: Wto 11 Mar 2014, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja również jestem przeciwna aborcji- usunięcia DZIECKA od momentu poczęcia

inne mam zdanie w przypadku gwałtu czy zagrożeniu życia matki- tę decyzję pozostawiłabym kobiecie...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Wto 11 Mar 2014, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

velvet88 napisał:

inne mam zdanie w przypadku gwałtu czy zagrożeniu życia matki- tę decyzję pozostawiłabym kobiecie...


Jak teraz tak myślę,to zabójstwo wynikające z chęci obrony własnego życia jest dozwolone. A dokonanie aborcji w ciąży, będącej zagrożeniem dla życia matki jest poniekąd obroną własnego życia, więc nawet dla chrześcijanina może to nie jest grzechem...?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Wto 11 Mar 2014, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda tylko, że KK broni tylko płodów w macicy. A potem ma w nosie co się dzieje z urodzonymi upośledzonymi dziećmi, albo matkami dzieci z wadami letalnymi, które umierają w krótkim czasie po porodzie (dzieci), albo z sierotami (kiedyś tworzyli ochronki i mieli tanią siłę roboczą i do gwałcenia - vide to co się działo np. w Irlandii do lat 90stych)

w momencie poczęcia jest zarodek. Biorąc pod uwagę, że 80% zapłodnionych komórek jajowych ulega samoistnemu poronieniu - to za chwile będzie się na ołtarze wnosić zużyte tampony i podpaski. Paranoja.

Zresztą. Jak kobieta chce to usunie ciążę i jeszcze NFZ za to zapłaci. Hue.

Naprawdę - niech KK nie decyduje za niepozostających w szeregach KK.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Wto 11 Mar 2014, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pearl.Jamka, za przeproszeniem, o czym Ty mówisz? Znam osobiście kilku księży, którzy pracują z upośledzonymi dziećmi (na różnych płaszczyznach), są hospicja perinatalne, gdzie udziela się wsparcia dzieciom z wadami letalnymi i ich rodzicom. Choćby ze względu na ten nikły procent, który znam, nie mogę się zgodzić z tym co piszesz- że KK broni płodów tylko w macicy. A okna życia? Spójrz na ich listę, jest choćby na wikipedii. Ile z nich jest prowadzonych przez podmioty związane z kościołem?
Argument o podpaskach moim zdaniem jest tak nielogiczny... że szkoda komentować....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serena
maniak
maniak


Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 1583

PostWysłany: Wto 11 Mar 2014, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elmuszka napisał:
Pearl.Jamka, za przeproszeniem, o czym Ty mówisz? Znam osobiście kilku księży, którzy pracują z upośledzonymi dziećmi (na różnych płaszczyznach), są hospicja perinatalne, gdzie udziela się wsparcia dzieciom z wadami letalnymi i ich rodzicom. Choćby ze względu na ten nikły procent, który znam, nie mogę się zgodzić z tym co piszesz- że KK broni płodów tylko w macicy. A okna życia? Spójrz na ich listę, jest choćby na wikipedii. Ile z nich jest prowadzonych przez podmioty związane z kościołem?
Argument o podpaskach moim zdaniem jest tak nielogiczny... że szkoda komentować....

aż chce mi się wtrącić kilak słów jednak:)
Kilku to jednostki na jaką skalę księży, dla przykładu więcej na boku dzieci posiada niż wspiera dzieci w sposób taki jak te jednostki.
Broni jedynie w macicy - większość niestety za tym przemawia i to stanowcza większość, powinno być odwrotnie, chociaż by dlatego, ze głośno wszyscy krzyczą z ambon, więc niech wszyscy pomagają a nie nikły procent
okna życia i sierocińce prowadzone przez podmiot kościelny - z autopsji znam pewne nie miłe historie (jak już nie raz wspomniała długo pracowała w funkcji, która związana była z dziećmi), które świadczą o tym, aby małoletni trafiali do instytucji państwowych, gdzie nie są poniżani i traktowani jak ludzie, a nie tylko jak dodatkowy dochód pieniążków.

Informacje z wikipedii - bardzo pewne i prawdziwe źródło informacji


Droga koleżanko to, że pearl ma inne zdanie niż Twoje nie daje powodu, abyś twierdziła, że nie jest ono racjonalne, czy też za gorsze.. sądzę, że mogła rozszerzyć swój wątek i może byłby bardziej czytelny dla Ciebie.
_________________
Taka zwykła wariatka,czyli zło konieczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Wto 11 Mar 2014, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serena, napisałam o kilku, których znam osobiście. Nie uwierzę, jeśli mi powiesz, że cała reszta ma dzieci na boku język Znasz jakieś statystyki? O tej większości, co broni tylko dzieci w macicy też chętnie poczytam.
Wikipedię podałam jako przykładowe źródło dla Pearl.Jamki, gdzie może te dane znaleźć szybko. Równie szybko znalazłam je stronie Caritasu. Na stronie katolickiej, o zgrozo! Very Happy

Mam obawy, że powtarzacie opinie zasłyszane to tu to tam i one nie są sprawiedliwe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serena
maniak
maniak


Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 1583

PostWysłany: Wto 11 Mar 2014, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twoje słowa do pearl były niesprawiedliwe.
Nie napisałam, iż cała reszta, tylko, że jest więcej ojców w tej instytucji niż pomocnych dłoni.
Czy muszę podawać Ci tekst piśmienny, abyś uwierzyła, że wszyscy z ambon zasadniczo tym krzyczą? Aż tak nie wierzysz w ludzi, których tak nade wszystko stawiasz na złotych piedestałach?
Na temat Caritasu pisać nie będę, już wspomniałam o tej instytucji wcześniej i przykładowo pisałam o istniejącym wywiadzie podajże tvn (o zgrozo, to ta telewizja co KK dręczy! język), gdzie Caritas ubrania z datków przekazywał nie potrzebującym, a do sklepów z odzieżą używaną.
Szanuje Twoją zagorzała wiarę w KK, ale uszanuj też to, że nie każdy podziela Twój pogląd i ma prawo do swego zdania, nie trzeba go atakować z takim zacięciem, do niczego dobrego taka postawa nie prowadzi.
_________________
Taka zwykła wariatka,czyli zło konieczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Wto 11 Mar 2014, 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie zastanawia to, czemu, jaki by nie był temat, gdzie tylko można, tam wciska się najeżdżanie na księży uśmiech

pearl.jamka napisał:
Szkoda tylko, że KK broni tylko płodów w macicy.


Chciałabym zaznaczyć, że dyskusja ukierunkowała się już na podejście państwa do aborcji, nie księży. Nie wiem, czemu nagle wyskoczyłaś z takim tekstem jak Filip z konopii. To nie tylko księża bronią płodów w macicy, ale także państwo polskie, które uważa je, jak już napisałam za "dzieci poczęte".

A pomysł o wnoszeniu na ołtarze zużytych podpasek i tamponów może być całkiem ciekawy. Może ktoś stworzy nową religię pokroju wiary w latającego potwora spaghetti.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Wto 11 Mar 2014, 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mani_ani napisał:
Mnie zastanawia to, czemu, jaki by nie był temat, gdzie tylko można, tam wciska się najeżdżanie na księży uśmiech

Mnie też. Nie wiem co ma piernik do wiatraka i co na celu ma takie odwracanie kota ogonem. Rolling Eyes

Aborcja to osobny temat, którego nota bene dotyczy ten wątek gdyby ktoś jeszcze nie zauważył, więc może tak bez OT'u? Niech to się trzyma ładu i składu. Bo aż przykro się czyta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Wto 11 Mar 2014, 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serena, ale skąd wiesz? Skąd taka opinia? Moim zdaniem ona jest niesprawiedliwa i nie trzeba być zagorzałym katolikiem, żeby takie coś budziło sprzeciw. Tu nie chodzi o żadne złote piedestały, raczej o ludzką uczciwość wobec niesprawiedliwości.
Wymagasz ode mnie źródła lepszego niż wiki, a sama nie nie chcesz podać czegoś na poparcie swoich tez?
Cóż, nie twierdzę, że Kościół jest w 100% bezbłędny. Nie mówię, że żaden ksiądz dziecka nie ma. Że Caritas jest czysty (a jeśli chodzi o te ubrania, to nie było tak, że on je do lumpeksów sprzedawał a uzyskane pieniądze przeznaczał na cele statutowe? Przecież nie wszystkie takie ubrania nadają się do używania, a czasem warto je sprzedać na czyściwo?).
Ale zgadzam się z Mani_ani - skąd od razu skojarzenie tematu aborcji z Kościołem? Istnieje też coś takiego jak prawo naturalne. Dodatkowo, nie trzeba być wielkim etykiem, by móc jasno ocenić, że zabijanie dzieci zarówno tych urodzonych jak i tych w łonie matki PO LUDZKU nie jest w porządku. To jest po prostu niemoralne.

Obawiam się Laura że jutro rano przeczytamy tutaj, że niechciane ciąże, to wynik edukacji seksualnej, która jest blokowana przez działania KK Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następny
Strona 10 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group