Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Aborcja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Sro 12 Mar 2014, 7:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie będe się już więcej wypowiadać w tym temacie, bo wiadomo, że to forum jest raczej katolickice więc nie ma to większego sensu.
Chcę tylko zaznaczyć, że wady letalne to takie, w wyniku których następuje śmierć przed lub po porodzie.

I dwa, państwo jest na usługach KK więc niestety - obiektywności w tym kraju nie będzie. Dopóki nie wymrze jeszcze kolejne pokolenie polityków i politikierów będzie rzeź taka jak jest.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serena
maniak
maniak


Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 1583

PostWysłany: Sro 12 Mar 2014, 8:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elmuszka skąd trakcie połączenie? Bo KK wpieprza się w politykę i właśnie stąd, ewidentne katofanaberie, które na silę wepchnęły się do sejmu, gdzie prawo i konstytucja powinna być niezależna od religii. Stad opiekuje ludzi, nie tylko moje czy pearl, ale też tych którzy mówią o tym ciszej lub w ogóle bo bojką się linczu chociażby słownego.
Pearl masz racje nie ma sensu, będzie to wybielanie KK na wszystkie sposoby, dla świętego spokoju mogę powiedzieć że nie ma w nim homoseksualistów, dzieci an boku, dorobkiewiczów, złodziei, zawsze wszyscy pomagają i troszczą się o dzieci, wszyscy w KK są idealni, a ich sumienia są czyste niczym łza dziecka.
Mam nadzieje, że ukróci się im, może nie dzisiaj, nie jutro, ale kiedyś, tak aby zapieprzali jak normalni ludzie na swoje pensje, a nie żerowali na głupocie innych (tak, właśnie, nie boje się tego nazwać: Głupota! Utrzymywanie pasibrzuchów, którzy żerują na głupocie ludzkiej która to popiera, zamiast wspierać np samotne matki i te dzieci o które tak tu się walczy)
The end.
_________________
Taka zwykła wariatka,czyli zło konieczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
EwaK
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2012
Posty: 2816
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sro 12 Mar 2014, 8:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serena zapytam tak czysto teoretycznie, ani nikogo nie broniąc ani nie oskarżając. Czemu bierzesz ślub kościelny skoro masz takie antynastawienie do KK.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serena
maniak
maniak


Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 1583

PostWysłany: Sro 12 Mar 2014, 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

EwaK sądzę że to moja prywatna sprawa, ja do Twego życia nie wchodzę z butami bez zaproszenia.
Ale jak sobie chcesz ulżyć, to podam Ci kilak przykładów (wymyślone, które na chwilę obecna mnie bawią, ale ludzie robią obrazę majestatu z anie):
-presja otoczenia (pochodzę z małej miejscowości, mało tego miasto świętych i moja rodzina oczywiście poza mną jest katolicka)
-dla ładnych zdjęć w kościele (światło wpadające przez witraże język)
-dla hipokryzji
-dla zrobienia KK na złość (ból tyłka niemiłosierny mają, gdyż najwyraźniej jest to bardzo istotna sprawa, która rzuca wielkie i negatywne konsekwencje na ich życie prywatne)
-dla zasady "bo tak, a nie inaczej" i "moje życie moja sprawa"
(przykłady te są już dowcipnym odzwierciedleniem agresji pod moim adresem, że jak śmiem brać kościelny)

Teraz możesz sobie ulżyć i napisać jak już na tym forum się zdarzyło, że jestem hipokrytką - sądzę, że nie większą niż ludzie, którzy krzywdzą innych a publicznie są niemalże święci, ja przynajmniej nie kryję się z moimi poglądami.
Nie raz zderzyłam się z tym pytaniem i odczulam wręcz dramatyczne obelgi pod moim adresem właśnie od strony osób wierzących, mimo to jest to moja sprawa prywatna i bez względu: po co, dlaczego itd nie będzie to w żaden sposób odbijało się na prywatnym życiu wierzących - ręczę i gwarantuje za to.
_________________
Taka zwykła wariatka,czyli zło konieczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Sro 12 Mar 2014, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja odpadam, nie widzę sensu dalszego prowadzenia tej dyskusji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
EwaK
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2012
Posty: 2816
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sro 12 Mar 2014, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serena niepotrzebnie się tak unosisz...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Sro 12 Mar 2014, 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się po cichu przyglądałam tej dyskusji i jak Serena wyskoczyłaś z tym podejściem anty do Kościoła a tak chętnie biegniesz w obecności księdza ślubować miłość to aż mnie coś wzięło. wnerwiony Zastanów się najpierw nad priorytetami w swoim życiu. Najgłupszy argument jaki tylko może być w SWOIM WŁASNYM ŻYCIU stawiany na piedestał to: "co ludzie powiedzą".
Mam ogromny szacunek do ludzi, którzy właśnie tak jak Ty mają odmienne zdania z KK i zdecydowali się dlatego wziąć ślub cywilny, a nie dla otoczki i tego, żeby ludzie nie gadali biegną do Kościoła i ściemniają nie tylko przed Księdzem ale i przed sobą i innymi biorąc ślub.

Dobra koniec offtopa, bo taki temat już gdzieś na forum sie przewinął. Nie ma sensu go powielać. Tu mówimy o aborcji.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Sro 12 Mar 2014, 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie dyskutuję bo swojego zdania nie zmienię i nie mam zamiaru zmieniać zdania innych osób. Najważniejsze, to nie pchać na siłę swojego światopoglądu innym i lansować wersji że jest jedyny i słuszny bo mój. Więcej szacunku dla innych. Każda kobieta ma prawo rozważyć taką decyzję w zgodzie z własnym sumieniem. W teorii łatwo być zasadniczym, w życiu bywa różnie. Warto sobie zdawać z tego sprawę.

Mani, podajesz ustawę o rzeczniku praw dziecka. Jest coś o tym w kodeksie karnym? Skoro nazywasz to zabójstwem, to chciałabym wiedzieć, w którym paragrafie i kodeksie polskie prawo tak to ujmuje. Tylko tyle. A skoro nie wiesz, to wyraź swoje zdanie inaczej np. "moim zdaniem aborcja to zabójstwo". To brzmi inaczej niż "aborcja to zabójstwo".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Sro 12 Mar 2014, 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zachowanie kobiety, która poddaje się zabiegowi bezprawnego przerwania ciążynie stanowi czynu zabronionego.

Po przepisy odsyłam do Kodeksu Karnego - który jest jednak nadrzędnym dokumentem nad ustawą o rzeczniku praw dziecka.

EOT z mojej strony.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sro 12 Mar 2014, 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewcia, co do pobudek do ślubu kościelnego Sereny i wielu innych typu "przed księdzem przysięgających, ale księży nie uznających." to już dużo na ten temat było mówione, zajrzyj do tematów o naukach chociażby. oczko
Ale tutaj już nie róbcie OT'u bo zaś zrobi się jeden wielki bajzel.

Co do aborcji, temat od zawsze jest tak delikatny i kontrowersyjny, że rzeczywiście należy wyjątkowo ostrożnie podchodzić do tej materii.
I coś w tym jest, że punk widzenia zależy od punktu siedzenia. Widzę po sobie. Dopóki sama nie zaszłam w ciąże miałam trochę inne zdanie w pewnych przypadkach aborcji, teraz aż się wstydzę, że tak myślałam...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
Strona 11 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group