Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Aborcja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
deina
guru
guru


Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 2045
Skąd: Warszawa/Zatory

PostWysłany: Pią 15 Kwi 2011, 9:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałam o stowarzyszeniu Pro Femina. O ile wiem, od lat walczy z kryminalizacją aborcji i o prawo kobiet do podejmowania decyzji, uznając wolność wyboru za podstawowy atrybut społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 16 Kwi 2011, 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prawo kobiet... tylko co z prawem tego nienarodzonego dziecka do życia?? Rolling Eyes kwitowanie wszystkiego hasłami, że kobieta ma prawo decydować a swoim ciele nie jest takie proste. jej prawo kończy się w momencie kiedy zaczyna się prawo do drugiej osoby. oczywiście, dla wiele to, co się rozwija podczas ciąży w kobiecym łonie, nie jest dzieckiem, cżłowiekiem, ot zwitkiem komórek. ale dziwnym trafem kiedy ciąża jest chciała to już nagle owe kobiety od poczatku myślą o dziecku, nie o komórkach bez życia.

moim zdnaiem nie powinni tykać ustawy dot. aborcji. do tej pory miała całkiem dobry kształt.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon 4 Lip 2011, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent napisał:


moim zdnaiem nie powinni tykać ustawy dot. aborcji. do tej pory miała całkiem dobry kształt.

Racja. W pełni się z tobą zgadzam- podstawowe prawo człowieka to prawo do życia... a niestety dziecko nie ma się jak bronić...

Kiedyś słyszałam, że jakaś grupa kobiet chciała, aby aborcja (podobnie z resztą jak in-vitro) były na kasę chorych. Jeżeli już mają być dozwolone (czemu jestem zdecydowanie przeciwna-obu!) to na pewno nie za moje pieniądze! Znajdzie się jedna kobieta na sto, która naprawdę "słusznie" podejmuje tę decyzję... reszta to będą kobiety, które 'wpadły' a ja, za przeproszeniem, nie będę płaciła za to, że ktoś się bzyknął bez gumki.


Obecna ustawa jest ok, więc nie wiem o co znowu chodzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
żaba
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 629
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon 4 Lip 2011, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lenka1312 napisał:
MissIndependent napisał:

moim zdnaiem nie powinni tykać ustawy dot. aborcji. do tej pory miała całkiem dobry kształt.

Obecna ustawa jest ok, więc nie wiem o co znowu chodzi

też się zgadzam
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 26 Paź 2011, 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie karygodne sa tylko trudności kobiet, które zostały zgwałcone, z usunięciem ciąży. Niby konstytucyjne prawo, a wiele było przypadków odsyłania od lekarza do lekarza, żeby minęło to ustawowe (nie pamiętam ile) tygodni.

Jak światem świat, kobiety zawsze będą aborcji dokonywały- szkoda tylko,że w takich warunkach jak ma to miejsce w Polsce....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sro 26 Paź 2011, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:

Jak światem świat, kobiety zawsze będą aborcji dokonywały- szkoda tylko,że w takich warunkach jak ma to miejsce w Polsce....


Nigdy się tym nie interesowałam, ale o jakich warunkach mówimy?
Przecież aborcję dokonują prywatni ginekolodzy, którzy zwykle mają dużo lepszy sprzęt niż ten, na którym pracują w szpitalu... Rolling Eyes

Że muszą za aborcję płacić, czy że nie mają opieki psychologa, bo naprawdę nie rozumiem, co to za warunki... ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Sro 26 Paź 2011, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore chodzi o podziemie aborcyjne.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Sro 26 Paź 2011, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmm

Ostatnio zmieniony przez Carla dnia Pią 21 Lis 2014, 11:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sro 26 Paź 2011, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiek86 napisał:
nheledore chodzi o podziemie aborcyjne.


Dobrze, ale podziemie aborcyjne jest podziemiem tylko z nazwy prawda? Chyba chodzi o to, że jest nielegalna, więc kobieta chcąca dokonać aborcji robi to nielegalnie (mówię o tych przypadkach poza tymi, które wymienia ustawa), ale w normalnych gabinetach ginekologicznych. Pierwsza lepsza gazeta i jest "aaaaa ginekolog dyskretnie".

Przecież kobieta nie schodzi do kanałów, żeby tam abortować własne dziecko Wink

Carla, wg prawa można, nie mam pojęcia jak to się ma do rzeczywistości, ale z tego, co można często usłyszeć, wiele kobiet ma jednak problem z dostępnością do aborcji, jeśli ma do tego prawo (np. Alicja Tysiąc).
Ja się akurat odniosłam do tego, że kobiety zawsze będą robić aborcję, ale że warunki mają złe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 27 Paź 2011, 1:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mają, często aborcje sa robione gdzieś w kamienicach (mówię tu o zwłaszcza młodych dziewczynach, które mają mało pieniędzy i nie mogą sobie pozwolić na "ładne" nielegalne aborcje.......


Ciężki temat......Powiem wam szczerze,że mnie aborcja tak bardzo nie bulwersuje. Jestem świadoma,że to grzech, zabicie żywej istoty, ale - sama nie wiem, co bym zrobiła np na studiach, gdybym wpadła.
Nie potrafię powiedzieć na 100%, że nigdy bym się na taki krok nie zdecydowała.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
Strona 2 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group