Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

czyszczenie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Czw 31 Mar 2011, 18:23    Temat postu: czyszczenie Odpowiedz z cytatem

Witam uśmiech mam pytanie dotyczące prania (czyszczenia) sukni. Posiadam ubrudzoną sukienkę i chciałabym ją oddać do czyszczenia. Byłam dziś w paru profesjonalnych salonach. Koszt tej usługi to ok 150-200zł. Sęk w tym, że pani powiedziała mi, że tak naprawdę pierze to ręcznie w dłoniach proszkiem w wannie. Powiedziała, że powinnam spróbować bo to nic trudnego. I tu moje pytanie: czy któraś z Was prała samodzielnie swoją sukienkę? Jak ona zachowywała się po wypraniu? proszę o odpowiedzi osób które mają to już za sobą, które działały same w kierunku wyczyszczenia sukienki.uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 31 Mar 2011, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba bym się bała.. A z drugiej strony 200 zł za wypranie? A pytałaś w pralniach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Czw 31 Mar 2011, 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja swoją po prosu do pralki wrzuciłam język ale moja nie ma żadnych koronek, diamencików itd...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 31 Mar 2011, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa napisał:
ja swoją po prosu do pralki wrzuciłam język ale moja nie ma żadnych koronek, diamencików itd...


Kamikaze Very Happy Ja liczę, że uda mi się moją sprzedać za jakąś połowę ceny, więc nie ryzykowałabym tak;p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Czw 31 Mar 2011, 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyszła w nienaruszonym stanie....bać się nie bałam....bo nie miało się co uszkodzić....prałam na najmniejszych obrotach lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Pią 1 Kwi 2011, 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym w życiu nie dała takiej kasy za czyszczenie!! masakra jakaś :/
też muszę ją wyprać,ale najpierw popytam u mnie jak jest z ceną czyszczenia, jeśli będzie drogo to się sama zajmę kiecką...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią 1 Kwi 2011, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytałam w 2 pralniach i cena w zależności od sukni była tez między 120-200 zł.
Musze swoją wyprać, ale trochę szkoda mi prawie 200 zł uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Pią 1 Kwi 2011, 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niestety ceny oscylują sie koło dwóch setek... chciałabym wyprac sama suknię ale jak się do niej zabrać pytajnik smutny do pralki się nie zmieści raczej choć sama nie wiem w poniedziałęk zajmę się nią ręcznie i dam wam znać co i jak ...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Pią 1 Kwi 2011, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziewczyny wrzucajcie do pralki i pierzcie....
Ja miałam okazję zapytać się w salonie (tak prywatnie po znajomości) jak oni to czyszczą...
Dziewczyna mi powiedziała, że te koronkowe to w rękach w dobrym płynie do prania, a te z innych materiałów wrzucają do pralki!wykrzyknik
Przecież większość pralek ma program delikatnego prania.

Ja swoją wyprałam właśnie w swoim automacie. Przewróciłam ją na lewą stronę i mi się super wypraławykrzyknik!


ewelinka89 jakie kamikaze skoro oni tam niby profesjonalnie robią tak samo!wykrzyknik

Prędzej w pralni zniszczą delikanty materiał jak potraktują go chemicznym praniem
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 1 Kwi 2011, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, ale oni za to odpowiadają, prawda? Jak nam się coś w pralce pozaciąga, skurczy etc. to możemy co najwyżej wyrzucić. Do tego skoro robią to regularnie to mają jakieś doświadczenie, wiedzą na co uważać.. A my?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group