Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

siostra lub braciszek
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie 27 Mar 2011, 16:34    Temat postu: siostra lub braciszek Odpowiedz z cytatem

Czy jest na forum jakaś dziewczyna która w krótkim czasie miała dzieciaczki jedno po drugim? Maks 2,5roku różnicy. Jak dzieciaki się dogadują? Czy bawią się ze sobą? Kłócą się, biją? Ciężko jest się zająć taka dwójką? Duży kłopot? Jak wyglądają np spacery? Wózek bliźniaczy, czy jedno na nogach a drugie w wózku?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Nie 27 Mar 2011, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie no natalia dajesz popalić ;p już myślałam,że coś zbroiliście,a tu tylko takie pytanie uśmiech mam brata młodszego o 3 lata.. ale niestety nie wiem jak to było ze spacerami-raczej nie było,bo wiesz duże podwórko to się mieliśmy gdzie bawić uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Nie 27 Mar 2011, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuzynka mojego D ma taką dwójkę.. różnica to 1 rok i 7 m-cy (jakoś tak)
jestem u nich często.. i powiem Ci,że jak dla mnie to wyzwanie Rolling Eyes

ogólnie z tego co mówi ta kuzynka,to chciała i planowała tak. Dzieciaczki mają teraz 4,5 i prawie 3 lata.. bawią się razem,biją,kłócą.. jak dzieci. ogólnie są bardzo za sobą..ale bywają też gorsze dni oczko fajne jest to teraz,jak dzieciaczki są podrośnięte i bardziej samodzielne. potrafią się same bawić i nie trzeba pilnować na każdym jednym kroku.
myślę,że dużo zależy od charakterów dzieci..te są baaardzo żywe(stąd napisałam,że jak dla mnie wyzwanie język )
co do wózka..Ona najpierw używała coś w takim stylu. (tu są bardzo popularne,bo dużo osób ma taką dwójkę dzieci w podobnym wieku)
http://www.swiatwozkow.pl/philteds-spacerowy-vibe-podwojny-kolor-czerwony-1-szt-p-3529.html

a później coś jak deseczka do stania,którą się montuje z tylu wózka. dziecko może sobie na tym stać i trzymać się raczek wózka.. a mama jest za nim i asekuruje.. fajna rzecz,jak dziecko za duże do wózka,a na tyle małe,że potrafi się zmęczyć oczko niestety nie wiem jak to się nazywa i nie umiem znaleźć zdjęcia smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 28 Mar 2011, 7:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorotam, akurat mam taki wózek z taką deseczką. Peg Perego Pliko ma taki bajer i faktycznie jak go kupowałam to myślałam o tym żeby drugie już miało taką wygodę. Myślałam tylko co zrobić, jak małe będzie na tyle małe że będzie musiało jeździć w gondoli.

Lady_S. na właśnie planujemy robić. Ale trochę się cykam. Mam dwie koleżanki, jedna ma już dwójkę, różnica między nimi dokładnie 2 lata i 2 dni, a druga też zaczyna staranka nad drugim i też będzie różnica 2 lat jak im się szybko uda.
Sami planowaliśmy zacząć lipca. Było to zaplanowane zaraz po urodzeniu Diany, bo nie chcemy mieć dużej różnicy wieku między dzieciakami.
Druga sprawa, po nowym roku chcemy kupić mieszkanie, bo na razie wynajmujemy, a chcemy mieć już swoje, żeby nie płacić komuś. Boje się że może być nam ciężko, ale nie chodzi mi o kwestie finansowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiula
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 948
Skąd: mazowsze

PostWysłany: Pon 28 Mar 2011, 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Między mną a moim rodzeństwem jest mniej więcej 2 lata różnicy. Domyślam się że mamie na początku było ciężko ogarnąć naszą wesołą gromadkę ale później dzieci bawią się między sobą. Jeśli chodzi o bójki to mogą się bić w każdym wieku to zależy od charakteru. Mój mąż ze swoim bratem nadal lubią się "pobawić" w ten sposób (oczywiście dla żartów)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
borusia
maniak
maniak


Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 1665

PostWysłany: Pon 28 Mar 2011, 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomiędzy mną a bratem jest dokładnie rok i miesiąc. Z tego co pamiętam to 'za młodu' strasznie się kócilismy, byly ciągle bitwy. A do pomocy była babcia juz na emeryturze, mama od razu wrocila do pracy oczko Ale fajnie sie z tym czuje ze moj brat to praktycznie rownolatek oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Pon 28 Mar 2011, 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natalia ale przecież skoro koleżanki dają radę i tyle kobiet dało sobie radę w takich sytuacjach to ty tym bardziej sobie poradzisz i wbrew pozorom nie musi być tak ciężko jak myślisz. Szczególnie fajnie by było jakby trafiła Wam się siostrzyczka dla Dianki uśmiech bo jednak rodzeństwo tej samej płci później lepiej się razem dogaduje uśmiech Jeśli nie czujesz się na siłach to może odczekajcie tak,żeby było minimum 3 latka różnicy między dzieciaczkami-mimo wszystko to nie jest tak duża różnica uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Pon 28 Mar 2011, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lady_S. napisał:
bo jednak rodzeństwo tej samej płci później lepiej się razem dogaduje uśmiech

Nie prawda! mam siostrę starszą o ok. 13 miesięcy i w ogóle nie możemy się dogadać...wręcz jesteśmy do siebie wrogo nastawione (jakkolwiek by to nie zabrzmiało)...
Natomiast mam brata młodszego o 3 lata i z nim się dobrze dogaduję, choć do ideału jest daleko.
Myślę, że to zależy od charakteru, ale i od wychowania i przykładu jaki dają swoim zachowaniem rodzice...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 28 Mar 2011, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze mamy trochę czasu więc mamy kiedy się nad tym zastanawiać...
Rany jak takie decyzje są trudne. Jednego dnia mam same "za" tym żeby mieć kolejne dziecko teraz, a kolejnego widzę same "przeciw". Przecież to chore jest. Pewnie inaczej by było jakby "się trafiło i już"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
reniiii
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 51
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw 21 Lip 2011, 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba samemu sie przekonac wychowac dzieci i nauczyc je tak aby im i wam bylo dobrze a potem podzielic sie informacjami bo tak patrzac po kolezankach rodzinie to nie mamy az takiego przykladu bo kazda chowa inaczej ma inne zasady i przyzwyczajenia Pozdrawiam
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group