Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

dylemat osób postronnych ..przestrzec przed gafą czy nie?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 1 Kwi 2011, 10:12    Temat postu: dylemat osób postronnych ..przestrzec przed gafą czy nie? Odpowiedz z cytatem

Poważnym dylematem osób z obsługi (kierowca, fotograf, kamerzysta)
jest to, czy informować ludzi o gafie, którą zamierzają popełnić.
Przykładowo, czy i jak fotograf z ma poinformować świadkową, bądź kogoś z rodziny o tym, że ma na butach przyklejone metki z ceną lub fabryczną naklejkę informującą o materiałach użytych przy produkcji obuwia.
Czy kamerzysta z poinformować młodego o tym, że ma na rękawie marynarki metkę producenta (część osób jest przekonana, że jest to znak firmowy i nie należy go ruszać) przykłady można mnożyć.
Pytanie jest następujące:
Czy zwrócić uwagę (i w jaki sposób) obcej osobie, aby nie być odebranym jako arogant, a jednocześnie zapobiec ośmieszeniu.
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez Alicjamedia dnia Czw 25 Kwi 2013, 15:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 1 Kwi 2011, 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o tak oczywistą rzecz jak metka, czy naklejka to wystarczy powiedzieć to kulturalnie wprost.. Ewentualnie żartem. O coś takiego nikt się powinien obrazić, wręcz przeciwnie - cieszyć, że ktoś na to zwrócił uwagę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Pią 1 Kwi 2011, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja również uważam, że wprost ale nie przy świadkach. Gdzieś na osobności centralnie powiedzieć co i jak uśmiech osobiście uważam na metki na butach itp, ale stres i różne sytuacje sprawiają, że zapominamy o tych rzeczach i trzeba nam centralnie o tym przypomniec oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 1 Kwi 2011, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
Wydaje mi się, że jeśli chodzi o tak oczywistą rzecz jak metka, czy naklejka to wystarczy powiedzieć to kulturalnie wprost.. Ewentualnie żartem. O coś takiego nikt się powinien obrazić, wręcz przeciwnie - cieszyć, że ktoś na to zwrócił uwagę.
Są bardziej skomplikowane sytuacje, przykładowo widoczny szef rajstop w butach bez palców. To przykład błachy. Wiem, że tak nie powinno być ale czy mam się wymądrzać? Gdzie jest granica naszej ingerencji?
Czy nagie piersi widoczne z boku przez rękawek żle dopiętej sukienki są wystarczającym powodem?
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Pią 1 Kwi 2011, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

są bardzo oczywistym powodem oczko ale jeżeli sam byłbyś/ byłabyś zbyt skrępowany to przekaż tą informację osobie z którą tamta przebywa, partnerowi, zależy od sytuacji
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 1 Kwi 2011, 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że dopóki istnieje możliwość zmiany tej sytuacji można to dyskretnie, wprost powiedzieć.. Gorzej, jeżeli tak już zostanie i spowoduje tylko niepotrzebny stres - jak z tym szwem. Jak kobieta tak wyszła, to raczej nie ma w torebce zapasowych rajstop bezszwowych, mogła na to nie zwrócić uwagi ale jest na pewno za późno na zmiany, więc chyba lepiej to przemilczeć..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 1 Kwi 2011, 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(=KaLinka=) napisał:
są bardzo oczywistym powodem oczko ale jeżeli sam byłbyś/ byłabyś zbyt skrępowany to przekaż tą informację osobie z którą tamta przebywa, partnerowi, zależy od sytuacji
Jak powiedzieć 20 letniej córce zagranicznego dyplomaty, żeby się nie pochylała, bo zbyt wysokie rozcięcie z tyłu sukienki ujawnia bieliznę..?
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 1 Kwi 2011, 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alicjamedia napisał:
(=KaLinka=) napisał:
są bardzo oczywistym powodem oczko ale jeżeli sam byłbyś/ byłabyś zbyt skrępowany to przekaż tą informację osobie z którą tamta przebywa, partnerowi, zależy od sytuacji
Jak powiedzieć 20 letniej córce zagranicznego dyplomaty, żeby się nie pochylała, bo zbyt wysokie rozcięcie z tyłu sukienki ujawnia bieliznę..?


A to już inna kwestia oczko Jedni lubią wyglądać z klasą inni chętnie świecą tyłkiem.. Na to nic nie poradzimy, więc pozostaje nam się w myślach podśmiewywać, że nie potrafiła się ubrać stosownie do okoliczności;p;p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lidka1986
gaduła
gaduła


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 325
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pią 1 Kwi 2011, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
Wydaje mi się, że jeśli chodzi o tak oczywistą rzecz jak metka, czy naklejka to wystarczy powiedzieć to kulturalnie wprost.. Ewentualnie żartem. O coś takiego nikt się powinien obrazić, wręcz przeciwnie - cieszyć, że ktoś na to zwrócił uwagę.


owszem , o zwrócenie uwagi raczej nikt się nie obrazi:):)szcególnie jak do sukienki np. kremowej jest jeszcze przyklejona na zielono cena:):)ja bym się cieszyła gdyby ktos zwrócił mi na to uwagęuśmiechuśmiechuśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Pią 1 Kwi 2011, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alicjamedia - normalnie => przepraszam, że to mówię być może nikt jeszcze nie zwrócił na to uwagi albo nikt nie chce Pani tego powiedzieć ale za mocno się pani nachyla i wszytsko pani z tyłu widać. A że jest to curka jakiegoś dyplomaty to mnie G.. obchodzi oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group