Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jak wyglądają oczepiny?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Oczepiny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 17 Lut 2010, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ciekawe że egoizmem nie jest odbieranie pannie młodej welonu bo jakaś wariatka ma taki kaprys Rolling Eyes

Wydaje mi się, że można powiedzieć tylko jedno: nie warto karmić trolla Evil or Very Mad
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 17 Lut 2010, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wciąż nie odpowiedziałaś na pytanie, o co dokładnie Ci chodzi i co jest złego w zostawianiu sobie SWOICH WŁASNYCH RZECZY. zostawiając sprawę, co kto dostał za darmo, bezczelnością jest oczekiwanie, że dostanie się cudzą rzecz za darmo. nie martw się, ja sama mogę być wredną egoistyczną zaborczą jędzą Twisted Evil (a Liziii może być zołzą Twisted Evil ), czemu nie, ale 90% osób, które znam nie ma z tym jakiegoś wielkiego problemu, więc najwyraźniej nie jest tak źle. jeśli dla Ciebie problemem jest, że Panna Młoda urządza swoje przyjęcie tak jak sobie tego życzy i rezygnuje z oczepin albo że chce sobie zostawić welon, bo nie widzi w tym nic złego, skoro to jej własność to przykro mi bardzo. jesteś jedyną osoba najwyraźniej, której to aż tak przeszkadza. skoro masz takie dobre serce to oprócz welonu oddaj też bukiet, buty i suknię, bo przecież chcesz się wszystkim dzielić. ja wiem czym i z kim chcę się dzielić i elementy mojego stroju ślubnego nie są do rozdawania.

Cytat:
Wydaje mi się, że można powiedzieć tylko jedno: nie warto karmić trolla

ja je lubię. szczególnie jak nie mają racji Twisted Evil
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ariami
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 35

PostWysłany: Sro 17 Lut 2010, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent: czy Ciebie naprawdę nie obchodzi los innych?Ich uczucia?
Czy na Twoim weselu są jacyś zupełnie obcy ludzie dla Ciebie i Twojego przyszłego mężapytajnik
A jeżeli jakiejś pannie, która złapałaby Twój welon będzie zależało na zatrzymaniu go-co zrobisz?

Nie mogę zrozumieć, że taka błahostka może budzić tyle agresji, złych emocji z Waszej strony na ten temat. Bo cóż to jest ten welon. Jest aż tak bezcenny?ważny?
Liczy się przede wszystkim drugi człowiek.
Sprawianie innym RADOŚCI jest dużo lepsze uśmiech

Ps. Żyjmy tak, aby znajomym naszym zrobiło się nudno i smutno, gdy umrzemy. (M. Twain)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ariami
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 35

PostWysłany: Sro 17 Lut 2010, 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
A ciekawe że egoizmem nie jest odbieranie pannie młodej welonu bo jakaś wariatka ma taki kaprys Rolling Eyes

Wydaje mi się, że można powiedzieć tylko jedno: nie warto karmić trolla Evil or Very Mad


A co masz zamiar zaposić jakieś wariatki na swoje weselicho oczko
A może trolle? Niezły zestaw Very Happy Udanej zabawy lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 17 Lut 2010, 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

własnie ja też nie mogę zrozumieć jak taka błachostka jak to, czy ktoś urzadza oczepiny, czy nie oraz taka oczywistość jak to, że welon jest własnością Panny Młodej ... jak coś takiego może wywołać w ludziach tyle agresji..? sama sobie na to odpowiedz.

gdybyś poczytała trochę to nie zadawałabyś pytania, co zrobię, gdy dziewczyna, która złapie welon na moim weselu, będzie chciała go dla siebie. wiedziałabyś, że nie rzucałabym welonem, a bukietem. oraz wiedziałabyś, że prawdopodobnie nie będę mieć oczepin. i nie, nie interesuje mnie czy kogoś to urazi. trzeba mieć nie po kolei w głowie, by brak oczepin kogoś uraził. brak oczepin ani nie-złapanie welonu/bukietu czy nawet odebranie go 'szcześciarze' przez Panne Młodą nie jest też 'zamknięciem drogi' do zamążpójścia, więc nawet nie mozesz powiedzieć, że przeze mnie ktoś zostanie starą panną Cool nikt z moich przyjaciół ani rodziny nie jest tak bezczelny, by wziąć cokolwiek od kogokolwiek bez pytania i moich okolicach oddawanie welonu właścicielce jest normalne i nikt się na to nie oburza. więc o to też się nie martwię.

jesteś pierwszą osobą, która tak się oburza. naprawdę. do tej pory się z tym u nikogo nie spotkałam. podniosłaś mały szczegół do rangi gigantycznego problemu. jeśli dla Ciebie to jest wyznacznikiem naszego dobrego serca i skłonnosci do dzielenia się z innymi to mnie to przeraża. powiedz mi tylko, co jeszcze mam oddać, oprócz welonu... Rolling Eyes moze narzeczonego?? w końcu Bóg kazał się dzielić i w ogóle. znam przynajmniej 2 osoby, które bym tym uszczęśliwiła Cool
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ariami
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 35

PostWysłany: Sro 17 Lut 2010, 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent: nie ma nic w tym złego, że chcesz zostawić swoje rzeczy. Nie wyznaję także zasady: bierzcie co chcecie. Tylko wciąż czuję w Waszych wypowiedziach jakąś agresję. Może rozmawiając zupełnie inaczej by to brzmiało.ja naprawdę nie mam nic do tego jak będzie wyglądało którejś z Was przyjęcie weselne etc. Jest ono przede wszystkim dla Was. To Wasz dzień. Ale trzeba pamiętać,że jak zaprasza się gości to pełni się również funkcję gospodarza i warto zadbać o ich samopoczucie i miłą atmosferę. Oczywiście wszystkim niedogodzi się.
Stare przysłowie powiada, że JESZCZE TAKI NIE NARODZIŁ SIĘ CO BY WSZYSTKIM DOGODZIŁ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 17 Lut 2010, 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my w Twoich postach też wyczuwamy agresję. nie mogłaś juz bardziej dobitnie wyrazić tego, że Twoim zdaniem jesteśmy takie złe, niedobre i w ogóle nie potrafimy się dzielić, bo chcemy odzyskać welon. heloł, przecież to własność Panny Młodej. nikomu się wielka krzywda nie stanie, jeśli zwróci welon. poproszenie o zwrot to nie zarżnięcie psa Rolling Eyes oczepiny to zabawa, a Ty to potraktowałaś bardzo serio. i jeszcze to dzielenie się...naprawdę, są rzeczy, którymi człowiek się dzieli i są takie, które chce zostawić dla siebie. welon jest jedną z nich, bo to element naszego stroju ślubnego. może chcemy go zostawić dla siebie na pamiątkę, a moze sprzedać jako dodatek do sukni.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ariami
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 35

PostWysłany: Czw 18 Lut 2010, 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent: moja Droga-nie potrzebnie nakręcasz się Mad Przecież tak naprawdę nie znamy się i nic o sobie nie wiemy, jakie tak naprawdę jesteśmy. A forum jednak nie jest najlepszym miejscem do wymiany takich poglądów.
A z tego welonu to i tak większego pożytku nie będzie. Za 10-20 lat przekonasz się uśmiech
Poza tym nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Welon a narzeczony to zasadnicza różnica. Rozumiem,że było to pytanie retoryczne. Ta kwestia w ogóle nie podlega dyskusji. Fajnie z narzeczonym wyglądacie i już sporo ze sobą jesteście. Życzę żeby Wam się udało uśmiech
Wesele masz za 1,5 roku. To dość sporo czasu, żeby brać pod uwagę różne opcje i zmieniać je pod wpływem np. impulsu czy nowej koncepcji.
ja planuję wziąć ślub za 2 miesiące i wciąż wymyślam jak to będzie i co będzie. A ostatnio gdzieś wyczytałam, że robi się to generalnie pierwszy i ostatni raz w życiu. I nie da się na następny raz coś poprawić oczko

Naprawdę wolałabyś sprzedać welon niż go komuś podarować?
Uważasz, że tak trudno byłoby Ci się z nim rozstać?


Ostatnio zmieniony przez ariami dnia Czw 18 Lut 2010, 0:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Czw 18 Lut 2010, 0:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ariami napisał:
Liziii: moje najszczersze współczucie dla twoich Gości, Niezła z Ciebie zołza Evil or Very Mad Twisted Evil



Mysle ze uzywanie epitetów wobec osob ktorych nie znasz jest conajmniej niegrzeczne. Nie sądze abys była w stanie stwierdzic jaką osobą jestem. Aha - tu wlasnie wyczuwam agresje w Twoich postach.

ariami napisał:
A jeżeli jakiejś pannie, która złapałaby Twój welon będzie zależało na zatrzymaniu go-co zrobisz?


Wybacz - ale jesli mi zalezałoby na zatrzymaniu torebki którejs zaproszonej na wesele kobiety - to powinnam ją wziąc? Taka jest logika tego co mowisz - podoba mi się to biorę. Jest to dla mnie mocno pokręcone.. Nie bierze sie cudzej własnosci dlatego ze sięto komus podoba. Podoba ci sie - kup sobie identyczne.
Oczepiny to ZABAWA. Moze kiedys dawno temu była to tradycja głęboko zakorzeniona i ludzie we wsiach wierzyli ze panna ktora złapie welon bedzie następna przy ołtarzu. Obecnie nie sądze aby to wpływało jakkolwiek na stan cywilny takiej dziewczyny - jesli ma wyjsc za mąz to pewnie juz to planuje. Jesli nie planuje to znaczy ze poki co - nie ma NIC na rzeczy. I żaden złapany welon tego nie zmieni.
Skoro liczy sie wg Ciebie drugi człowiek to przestan mysle tylko o sobie - a napisalas ze zatrzymalas sobie welon panny mlodej bo tak chciałas - i pomysl o innych. Moze ta PM była zbyt dobrze wychowana by wyprowadzac Cie z błędu? A moze juz miala sesje plenerową i welon nie był jej do niczego potrzebny? A moze nie wykosztowała sie na niego i nie miala nigdy w planach go odsprzedac wraz z suknią? Istnieją setki powodów dla ktorych mozesz twierdzic ze wg Ciebie moglas wziac ten welon bez pozwolenia i nikt nie poczuł sie z tym zle.
Istnieją tez setki powodow dla ktorych my mamy inne zdanie. I chyba musisz sie z tym pogodzic ze ludzie mają rózne zdania.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 18 Lut 2010, 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ariami, mi mój własny welon zwisa i powiewa. nie dość, że nie będę nim rzucać (co jest więcej niż pewne) to za 20lat na pewno go mieć nie będę, gdyż pójdzie pod młotek (tj. na sprzedaż razem z suknią). forum to świetne miejsce na wymianę poglądów, o ile nie zaczyna się od razu z grubej rury. co innego napisać, że podoba Ci się jak Panna Młoda zostawia swój welon w rękach tej, która go złapała podczas oczepin, bo to bardzo ładnie jest odbierane, aco innego pisanie, że ktoś kto tego nie robi jest zaborczym(ą) egoist(k)ą.

Cytat:
Naprawdę wolałabyś sprzedać welon niż go komuś podarować?
Uważasz, że tak trudno byłoby Ci się z nim rozstać?

przede wszystkim uważam, że mam prawo zrobić z moim welonem co mi się żywnie podoba. tak jak z każdą inną rzeczą. Ty mi to prawo podważasz, tak jakby to od Ciebie zależało, kto czym i z kim ma się dzielić, a to mi się bardzo nie podoba. piszesz do nas w taki sposób, jakbyś nas znała i wydaje Ci się, że możesz ocenić czy potrafimy się dzielić patrząc tylko czy dobrowolnie oddamy komuś element naszego stroju ślubnego. nie lubię być w taki sposób oceniana na tak lichej podstawie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Oczepiny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Strona 11 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group