Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Dwie prace
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Czw 17 Mar 2011, 16:21    Temat postu: Dwie prace Odpowiedz z cytatem

Zastanawia mnie jedna rzecz, mianowicie jak wygląda sytuacja kiedy gdzieś już pracujemy na cały etat,ale chciałoby się mieć jeszcze jedną pracę? Wiem,że są tu dziewczyny które studiują/studiowały prawo,więc być może orientują się w temacie. Ewentualnie może ktoś z własnego doświadczenia mógłby coś powiedzieć? Bo niedługo będę zatrudniona w pewnej firmie,ale jestem po szkole farmaceutycznej i chciałabym zrobić sobie staż. Na razie wiadomo do porodu nie ma o tym mowy,ale jak już się zdecyduję i będę chciała czegoś poszukać to czy mogę ten staż zacząć odrabiać?
Z góry dziękuję za wszelakie informacje i odpowiedzi uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Czw 17 Mar 2011, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lady_S. no to teraz mnie dobiłaś...
Ja tu marudzę, że nie mogę znaleźć pracy a ty - ciężarna masz dwie możliwości...
Nic tylko się pochlastać...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Czw 17 Mar 2011, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lady na 90% nie możesz odbywać stażu (takiego z urzędu pracy) gdy masz pracę. Nie można też godzić 2 etatów (nie możesz mieć dwóch umów o pracę). Możesz mieć umowę o pracę + umowę o dzieło/zlecenie lub kilka umów o dzieło/zleceń. Przy chyba każdej umowie możesz odbywać praktykę (nie mylmy ze stażem).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Czw 17 Mar 2011, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Staż można sobie załatwiać również we własnym zakresie, nie tylko przez urząd pracy... Dlaczego nie można mieć dwóch umów o pracę? Przecież gdyby np. pracowałabym na pół etatu w jednym miejscu to w drugim miejscu też mogłabym mieć to pół etatu?

Kasiek86 nie dobijaj się,bo zatrudnia mnie szwagier ... Chodzi o te wszystkie formalności po urodzeniu dziecka uśmiech Umowę będę mieć,pracować też będę,ale dorywczo jako hmm sekretarka uśmiech Zawsze coś, ubezpieczenie będę mieć opłacane i grosza też coś wpadnie...
Ale właśnie ze względu na charakter mojej pracy chciałabym się wziąć za odbywanie dwuletniego stażu jako technik farmaceuta...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Czw 17 Mar 2011, 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, tak - 2 umowy na pół etatu mogą być, nie mogą być tylko dwie na cały etat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Czw 17 Mar 2011, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jedna na cały,druga na pół? nie wiem na necie przeczytałam tyle stronek :/ no i niby można ciągnąć dwie prace na pełen etat..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pią 18 Mar 2011, 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carla napisał:
Lady na 90% nie możesz odbywać stażu (takiego z urzędu pracy) gdy masz pracę. Nie można też godzić 2 etatów (nie możesz mieć dwóch umów o pracę). Możesz mieć umowę o pracę + umowę o dzieło/zlecenie lub kilka umów o dzieło/zleceń. Przy chyba każdej umowie możesz odbywać praktykę (nie mylmy ze stażem).


co do stażu z urzędu pracy tona 100% nie można go odbywać jeśli masz jakąkolwiek pracę (czy umowa o pracę, czy zlecenie, czy o dzieło).
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Pią 18 Mar 2011, 9:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lady, wybacz, nie miałam racji co do możliwości pracy na dwóch etatach na umowę o pracę: "Przepisy prawa pracy nie zabraniają również jednoczesnego świadczenia pracy u dwóch pracodawców. Może to być nawet praca na dwa pełne etaty'
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Pią 18 Mar 2011, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owszem mogłabyś pracować na dwa etaty... ale tak jak piszą dziewczyny-staż wPl z urzędu pracy przysługuje bezrobotnym...więc nikt nie da zatrudnionej osobie stażu. (chyba,że coś się pozmieniało)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 18 Mar 2011, 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorotam napisał:
owszem mogłabyś pracować na dwa etaty... ale tak jak piszą dziewczyny-staż wPl z urzędu pracy przysługuje bezrobotnym...więc nikt nie da zatrudnionej osobie stażu. (chyba,że coś się pozmieniało)


Staż nie musi być z UP.. Można sobie staż samemu załatwić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group