Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Bardzo ważne przed sesją zdjęciową!!!
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pikseland
początkujący
początkujący


Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 3
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sro 16 Mar 2011, 20:45    Temat postu: Bardzo ważne przed sesją zdjęciową!!! Odpowiedz z cytatem

Pamiętajcie by parę dni przed weselem spotkać się z fotografem w celu ustalenia wspólnej koncepcjii, plener studio itp. Nie psujcie sobie tego pięknego dnia, biegając z fotografem to tu to tam:) . Bądźcie przygotowani w stu procentach - ten dzień należy do was Pokój!

PIKSELAND
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
fotopasja
początkujący
początkujący


Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 2
Skąd: powiat cieszyński

PostWysłany: Czw 17 Mar 2011, 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niekoniecznie. Z własnego doświadczenia wiem, że czasem im bardziej idziemy " w żywioł" tym lepsze zdjęcia. Jedynie ważne jest dla mnie gdzie i o której, reszta wychodzi w praniu. Jeżeli para podchodzi do sesji na luzaka, nigdy nie mówię im co, jak, jakie pozy itp. Niech będą trochę zaskoczeni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
4kfoto
kandydat
kandydat


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 33
Skąd: Cieszyn, Śląsk

PostWysłany: Czw 17 Mar 2011, 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fotopasja napisał:
Niekoniecznie. Z własnego doświadczenia wiem, że czasem im bardziej idziemy " w żywioł" tym lepsze zdjęcia.


Zgadzam się w 100%. Ostatnio nawet nie przypuszczałem, ale robiliśmy zdjęcia na starówce (prawie ciemno, obiektyw zaparowany przetarty na szybko szmatką, bo wcześniej pstrykaliśmy w knajpce, zimno bardzo). Ostrość łapana po omacku. Okazało się, że to najlepsze zdjęcie z całego dnia!wykrzyknik
_________________
http://www.4kfoto.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mekwion
początkujący
początkujący


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 17 Mar 2011, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To fajnie, że ze wszystkich zdjęć robionych z zamysłem tylko jedno wyszło i to te, które było zrobione przez przypadek - po omacku.
Gratuluję :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
4kfoto
kandydat
kandydat


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 33
Skąd: Cieszyn, Śląsk

PostWysłany: Pią 18 Mar 2011, 6:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mekwion napisał:
To fajnie, że ze wszystkich zdjęć robionych z zamysłem tylko jedno wyszło i to te, które było zrobione przez przypadek - po omacku.
Gratuluję :/

A kto napisał, że TYLKO jedno. Proszę czytać uważnie. Co to znaczy z zamysłem.


Ostatnio zmieniony przez 4kfoto dnia Wto 26 Kwi 2011, 14:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mekwion
początkujący
początkujący


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 18 Mar 2011, 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zgadzam się w 100%. Ostatnio nawet nie przypuszczałem, ale robiliśmy zdjęcia na starówce (prawie ciemno, obiektyw zaparowany przetarty na szybko szmatką, bo wcześniej pstrykaliśmy w knajpce, zimno bardzo). Ostrość łapana po omacku. Okazało się, że to najlepsze zdjęcie z całego dnia!wykrzyknik


Zrozumienie pełne.
Z zamysłem oznacza to, że widzę przez wizjer zarys kadru oraz mam pewność co do ostrości. Nie zaś po omacku.
p.s.
może gdyby więcej zdjęć tego dnia było robionych po omacku byłaby większa szansa, że wyjdzie trochę więcej takich perełek uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
4kfoto
kandydat
kandydat


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 33
Skąd: Cieszyn, Śląsk

PostWysłany: Pią 18 Mar 2011, 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mekwion napisał:
.... widzę przez wizjer zarys kadru oraz mam pewność co do ostrości.

Użyłem zwrotu "po omacku" jako pewnej przenośni, coś tam zawsze widać, póki na wyświetlaczu pokaże się "kropka ostrości" Wink.

W "terenie" nigdy nie korzystasz z trybu "C", jesteś pewien, że zawsze masz pewność i sprawdzasz gdzie puszka łapie ostrość (na tym oku czy na drugim)? Ja jednak jej ufam Wink i wolę jednak nacisnąć spust. Wolę pochwalić się zdjęciami, które udało mi się zrobić, a nie tymi, które zamierzałem wykonać. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pikseland
początkujący
początkujący


Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 3
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sob 19 Mar 2011, 0:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno improwizacja jest wygodniejsza, szczególnie dla fotografa:)
Uważamy jednak że bieganie z aparatem po starówce to jak "rosyjska ruletka" na ogół się udaje:).

Wystarczy ustalić kilka miejsc oraz względną stylistykę zdjęć.
Oczywiście nie należy się tego skurczowo trzymać jednak z doświadczenia wiem że to pomaga.

Pamiętajcie by na sesja nie zajęła wam całego przyjęcia weselnego:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mekwion
początkujący
początkujący


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 19 Mar 2011, 1:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W trakcie wesela nigdy nie robię plenerów.
I jeżeli ktoś poważnie podchodzi do zdjęć ślubnych również nie będzie wykonywał zdjęć plenerowych w trakcie trwania wesela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pikseland
początkujący
początkujący


Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 3
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sob 19 Mar 2011, 2:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno ma pan dużo racji, jednak z drugiej strony powtórne strojenie, makijaże, fryzjer itp. to pewien wydatek, także bywa różnie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group