Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ile jedzenia na mniejszym przyjęciu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alfaromeo
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 83

PostWysłany: Czw 28 Cze 2012, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, właśnie jest mniej czasu i myślałam, że i mniej jedzenia.

Te menu zawierają obiad 2 dania, kawa, herbata, zimna płyta składająca się z 6 rzeczy (czyli patery wędlin, patery serów, jajka faszerowane, jakieś koreczki i coś jeszcze, plus dodatki masło, chleb, papryczki. Jako drugie gorące danie jest barszcz z krokietem albo bogracz. To kosztuje 110 zł./os. Jeśli do tego doliczamy deser jakiś to 125zł. Potem cena rośnie w zależności od tego czy i jakie są ciasta/ciastka.

Menu nie jest stricte weselne, było przygotowywane na nasze zamówienie, była informacja, że ma to być tylko niewielkie przyjęcie po południu. Nie pisałam przy wycenie w jakiej kwocie się chcę zmieścić tylko ile ma być posiłków. Pewnie gdybym dołożyła jeszcze jeden gorący to cena by wzrosła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaczka
guru
guru


Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 2365

PostWysłany: Czw 28 Cze 2012, 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alfaromeo napisał:
No, właśnie jest mniej czasu i myślałam, że i mniej jedzenia.

Te menu zawierają obiad 2 dania, kawa, herbata, zimna płyta składająca się z 6 rzeczy (czyli patery wędlin, patery serów, jajka faszerowane, jakieś koreczki i coś jeszcze, plus dodatki masło, chleb, papryczki. Jako drugie gorące danie jest barszcz z krokietem albo bogracz. To kosztuje 110 zł./os. Jeśli do tego doliczamy deser jakiś to 125zł. Potem cena rośnie w zależności od tego czy i jakie są ciasta/ciastka.
Menu nie jest stricte weselne, było przygotowywane na nasze zamówienie, była informacja, że ma to być tylko niewielkie przyjęcie po południu. Nie pisałam przy wycenie w jakiej kwocie się chcę zmieścić tylko ile ma być posiłków. Pewnie gdybym dołożyła jeszcze jeden gorący to cena by wzrosła.

Według mnie cena nieadekwatna do ilości jedzenia,w dużym mieście to przyjęcie macie że taka cena? Dla porównania w naszej karczmie w najtańszej opcji za 135zł mozna mieć obiad 2-daniowy (tylko nie na paterach mięsą ale po jednym na łebka), 10 pozycji z zimnej płyty, 4 dania gorące, ciasto, owoce, napoje ciepłe i zimne bez ograniczeń. Ty masz tylko 10zł mniej a sporo mniejsze menu, poza tym jak się nie tańczy to się głównie siedzi przy stole i je Wink więc ja bym tak nie zakładała że goście tylko sobie skubną co nieco
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 28 Cze 2012, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My byliśmy na małym, siedzącym przyjęciu. Nie wiem dokładnie, ile Młodzi płacili za talerzyk, ale po jakości jedzenia (zupełnie nie standardowe, weselne menu) wiem, że sporo...
Właśnie, skoro się nie tańczy, a siedzi ciągle- pije się. Jak się pije, każdy chętnie coś skubnie.
Gdybym robiła mniejsze przyjęcie też zrobiłabym taką opcję- wzięłabym wypasione jedzenie, które nie sposób zorganizować na weselu dla 100 osób...

Jak ciąć koszty, to na wszystkim, byle nie na posiłkach Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Czw 28 Cze 2012, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szukałabym innej restauracji
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alfaromeo
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 83

PostWysłany: Czw 28 Cze 2012, 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, niestety w dużym mieście.

Kalkulacje mamy z 3 restauracji, wszystko wychodzi podobnie. Aż nie mogę uwierzyć, że za podobną cenę macie 4 czy 5 gorących dań i ciasta!wykrzyknik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 28 Cze 2012, 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że przy trzech gorących posiłkach, dodatkowo jeden jest mniejszym kosztem, bo składniki już są itd.
Niestety, nie da się zrobić obiadu + deseru + dwóch ciepłych dań za 80 zł. Nawet w domu być się nie zmieściła, a co dopiero knajpa, która musi jeszcze zarobić...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alfaromeo
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 83

PostWysłany: Czw 28 Cze 2012, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No za 80 zł. nie chciałam.

Ale myślałam, że za te 100-120 od osoby będzie przynajmniej obiad, deser, jakieś 2 ciasta, zimna płyta jakaś "wypasiona" np. z frytkami czy jakimś mięsem pokrojonym i gorąca kolacja w postaci tego barszczu z krokietem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaczka
guru
guru


Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 2365

PostWysłany: Czw 28 Cze 2012, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alfaromeo napisał:
Tak, niestety w dużym mieście.

Kalkulacje mamy z 3 restauracji, wszystko wychodzi podobnie. Aż nie mogę uwierzyć, że za podobną cenę macie 4 czy 5 gorących dań i ciasta!wykrzyknik

no własnie duże miasto=większa cena niestety
jak w zeszłym roku robiliśmy 155-lecie w rodzinie (tzn. moje 25, taty 50 i dziadka 80 urodziny) to robiliśmy w knajpie dla 30 osób, średnio wyszło 90zł od osoby w tym obiad zupa + drugie, zimne zakąski ale nie pamiętam już ile, tort, ciasta, napoje i na koniec barszyk z krokietem, ludzie siedzieli od 18 do 22, jedzenia wystarczyło, pytanie do której wy chcecie robić bo jak dłużej to na bank 2 ciepła dania bym dawała, aaaaa i trzeba wziąść pod uwagę że to byly urodziny a jak się idzie na wesele to się człowiek nastawia na dużo, dobrego, różniastego jedzonka Wink przynajmniej ja tak się nastawiam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Czw 28 Cze 2012, 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko jest teraz drogie , tam gdzie ja sprawdzałam w małym mieście menu na przyjęcie od 130 w wzwyż- w zależności co się wybiera .

ale tak czy owak wg mnie jedzenia jest za mało na imprezę do północy, goście będą głodni, jak się siedzi to na prawdę dużo się wchłania..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alfaromeo
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 83

PostWysłany: Czw 28 Cze 2012, 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli uważacie, że powinnam podać gościom tak:
17:00 zupa + drugie danie (mięsa na bank będą do wyboru, dodatki też)
potem zaraz tort i ciasto
zrobi się 19:30 około - wchodzi zimna płyta
21:00 frytki i mięso/mięsa z surówką/sałatką
23:00 barszcz z krokietem

I tak dadzą radę w zasadzie 2 obiady i ciasto i tort nie ruszając się w czasie 4 godzin?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 7 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group