Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ile jedzenia na mniejszym przyjęciu
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sob 12 Mar 2011, 17:31    Temat postu: Ile jedzenia na mniejszym przyjęciu Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że nie założyłam znowu powielającego się wątku - na forum, które dotyczy jednej tematyki korzystanie z wyszukiwarki jest sporo utrudnione.

Nie robimy typowego wesela.. Mamy restaurację na całą noc, najprawdopodobniej będzie DJ, ale nie mamy pewności jak to wypadnie.. Czy będą chcieli tańczyć, czy więcej będą siedzieć (w sumie każda rada doświadczonej w tej kwestii osoby się przyda;p). Na początku myślałam, że jedzenia będzie sporo (ilościowo nie mam w sumie wątpliwości), ale czy to wszystko wystarczy? Wiadomo, że co innego na wielkim, typowym weselichu, choć szczerze troszkę nie rozumiem robienia np. 5 ciepłych posiłków.

W menu mamy obiad (bardzo obfity, bo każdy będzie miał po 3 rodzaje mięs etc - na półmiskach). Potem mamy mięsa, deski serów, wędliny, pieczywa, dwie sałatki i 3 rodzaje przekąsek. Potem drugi ciepły posiłek. Oczywiście na stołach będą ciasta. No i tort - więc wydaje mi się tego sporo, jednak widząc menu typowo weselne mam wrażenie, że to tak naprawdę kropla w morzu potrzeb. Z drugiej strony bez sensu jak jest wszystkiego za dużo, bo goście podziubią, a co potem z tym jedzeniem? Powiedzcie co o tym myślicie - jako o menu na ślub, a także w kontekście mniejszego przyjęcia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sob 12 Mar 2011, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My robilismy wesele na 50 osób....były 4 ciepłe dania plus obiad.
Skoro restauracja jest na całą noc to ja bym dodała jeszcze jakieś ciepłe danie...nie mówię o czymś bardzo obfitym...ale jakiś barszczyk z krokietem czy z jakiś naleśnikiem po hiszpańsku to dobry pomysł.

U nas był obiad, potem koło 21 był gulasz po węgiersku (czy coś w tym stylu) potem jakieś mięso z takimi kuleczkami ziemniaczanymi i na koniec koło 2-3 był barszczyk z naleśnikami. No i o północy tort. Była jeszcze pieczona szynka z ziemniaczkami ale nie wiem o której

Na stołach oczywiście wędlina, mięsa jakieś sałtki. Według mnie skoro masz DJ i całonocną imprezę to powinno być coś więcej do jedzenia....żeby ludzie głodni nie byli. U nas idąc na wesele spodziewamy się dużej ilości jedzenia.
Nawet do 7 gorących dań.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Nie 13 Mar 2011, 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc, to nie wiem czy to jakiś nowy trend, czy po prostu w moim rejonie czegoś takiego się nie praktykuje - z wesel zawsze pamiętam, że obiad, potem cały czas przekąski ze stołu a później krokiety z barszczem (oczywiście potrawa może być inna, my coś innego wybraliśmy, ale na kilku ostatnich weselach właśnie zawsze był barszcz). I teraz zastanawiam się, czy zawsze miałam jakieś zaćmienie i nie zauważałam tych kolejnych/wcześniejszych dań, czy to kwestia rejonu?

Może rzeczywiście coś się przyda.. Potwierdziłaś moje obawy;p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw 10 Lis 2011, 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio byłam na 50-leciu ślubu dla dziadków i zamówione było menu na 50 osób: po 2 kawałki mięsa na obiad i było za mało! BARDZO ZA MAŁO od połowy obiadu wszyscy goście siedzieli głodni przy pustych półmiskach...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 10 Lis 2011, 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja kucharka radzi 4 dania- obiad, 2 dania po drodze i na koniec barszcz z pasztecikami. Ale ja chcę jedno danie anulować- u siostry do czwartego dania w ogóle nie doszło, mnóstwo jedzenia zostało i sie zmarnowało.... to bez sensu.......
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 10 Lis 2011, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po nocach mi się śni, że zabraknie jedzenia. Mam jakieś takie złe przeczucia. U mnie wódki może zabraknąć, ale nie jedzenia. Robimy przyjęcie ( nie wesele) na 47 osób

Mamy:
obiad:
- rosół
- sznycelki z polędwiczek indyczych + opiekane ziemniaki bukiet surówek
II dane ciepłe ok 21.00:
- barszcz czerwony z pasztecikami
III danie ciepłe ok. 1.00:
- schab pieczony w sosie madera + kopytka surówka z parzonej kapusty
Zakąski:
- roladki z szynką faszerowane parmezanem
- śledź tradycyjny
- półmiski jaj faszerowanych łososiem, musem pieczarkowym, kawiorem
- ryba po grecku
-deski wędlin i mięs
- sałatka z grillowanych polędwiczek
- sałatka grecka
- tradycyjna sałatka jarzynowa
- indyk w maladze z truskawkami
- pomidorki w całości faszerowane kukurydzą, szynką i parmezanem
- dipy
- pieczywo, różne masełka
desery:
- jabłecznik
- sernik
- rafaello
- patery owoców
- cukierki
- dwie fontanny czekoladowe
- tort
napoje gorące:
- herbata
- kawa
- czekolada

powiedzcie, nie za mało jedzonka? Boję sie, że ludzie będą głodni, a przyjęcie zaplanowane od 18.00 do 5.00 ( choć mam nadzieję, że o 3.00 sie skończy, ba ja zasnę gdzieś w kącie)
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 10 Lis 2011, 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że jedzenia na całonocną zabawę ma być tyle samo co na weselu na 200osoób, tylko w mniejszych proporcjach..

Co innego jeżeli jest to tylko obiad i o 21 wszystkim mówimy dobranoc, a co innego jak ludzie mają całą noc siedzieć przy stole, będą pić, bawić się, tańczyć. Jeżeli organizujecie w lokalu, to oni najlepiej powinni wiedzieć, co ile trzeba przygotować żeby nie brakło ani się nie zmarnowało.

My mieliśmy przyjęcie na niecałe 70osób, też całonocne i jedzenia było wystarczająco, właścicielka nam jeszcze sporo podawała do domu i jedliśmy przez tydzień język

Pralinka twoje menu wygląda całkiem nieźle, żeby jeszcze było go przygotowane odpowiednie ilości i będzie ok uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 10 Lis 2011, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natalia_w, wyszłam z takiego samego założenia jak Ty. W menu tyle samo pozycji jak w przypadku dużego wesela tylko mniejsze porcje.
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 11 Lis 2011, 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natalia, ale warto też zauważyć, że na weselach często połowa zostaje, więc nie ma sensu aż tyle planować..


My tak na styk mieliśmy.. Tzn. trochę zostało, ale nic się nie zmarnowało. Mieliśmy ogromny obiad - 2 rodzaje mięs i łosoś, ziemniaki, kluski, surówki, warzywa, no i wcześniej rosół. Koło nas siedzieli znajomi, którzy jedzą ogromne ilości i byli najedzeni. Potem dwa ciepłe posiłki - był żur w chlebie i później krokiety. Na stołach były chyba 3 sałatki, mięsa, wędliny, galaretki, śledzie, grzybki.. Już szczerze mówiąc nie pamiętam;p Ostatni ciepły posiłek był jakoś o 1, a o 2/3 3 panów wymyśliło, że zjedliby coś ciepłego to odgrzano im mięsa, które zostały z obiadu.. Więc na niecałe 50 osób 3 miały jeszcze ochotę/siłę coś jeść później..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Sro 16 Lis 2011, 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To i ja napiszę jakie mamy menu Very Happy : Może znajdzie się jakaś dobra rada Very Happy

17.00 OBIAD
1.Rosół z kurczaka z makaronem (b/o)
2.Polędwica soute z pieczarkami (150%)
3.Ziemniaczki
4. Zestaw surówek 3 rodzaje

ZIMNE PRZYSTAWKI
schab po flamandzku
karkówka pieczona
boczek faszerowany
galantyna z kurczaka (w auszpiku)
kaczka w żurawinie

WIEJSKI STÓŁ:
Tu jeszcze myślę co by dodać ale będzie na pewno:
kiełbasy
czosnek
smalczyk
papryczki chilli
ogórki kiszone
chlebek wiejski
pasztet
Obok tego będzie stał ktoś z obsługi i rozlewał piwo z beczek

SAŁATKI:
gyros
s.grecka
s.jarzynowa
szparagi zawijane w szynce
s.z owocami morza

RYBY:
ryba po grecku
śledź w oleju
roladki z łososia

pieczywo

SŁODKI STÓŁ :
4 rodzaje ciast
patery z owocami (b/o)
kawa,herbata na stoliku do samodzielnego zrobienia (b/o)

NAPOJE
Soki owocowe (2rodz)
napoje gazowane (cola sprite)
woda (gaz,niegaz)
^ (b/o)
alkohol we własnym zakresie

PODANE OKOŁO 21

dzik w całości,ziemniaczki + sosy

PODANE OK. 22
TORT (owoce leśne)

PODANE OK 23.-23,30
strogonoff

PODANE 1.30
szaszłyk płonący

PODANE OK.3.00
barszcz + paszteciki



No to tak prezentuj się nasze menu...
Nie za mało?
Shocked
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group