Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Peeling kwasem
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Azadi
guru
guru


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 2992
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 20 Lut 2011, 0:01    Temat postu: Peeling kwasem Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, macie w związku z tym jakieś doświadczenia? Mam irytujące przebarwienia na ramionach które chciałabym wytrawić, mikrodermabrazja niewiele zmieniła i dermatolog mi powiedział że powinien uporać się z tym kwas. Ale ja mam jakoś mieszane uczucia, boję się czy przez przypadek nie będzie z tego więcej szkody niz pożytku, wolę mieć plamy niż oparzenia chemiczne...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
polly
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 856
Skąd: warszawa

PostWysłany: Pon 21 Lut 2011, 9:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli pójdziesz na zabieg do kogos, kto się na tym zna (lepiej do lekarza, niż kosmetyczki) to oparzenia raczej nie grożą uśmiech

ja stosuję delikatne kwasy niemal cały czas na twarz i jestem z nich bardzo zadowolona uśmiech
jeśli miałabym jakiś powazniejszy problem, na pewno zastanowiłabym się nad mocniejszymi uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matleena
gaduła
gaduła


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 307
Skąd: Chorzów Katowice

PostWysłany: Pon 21 Lut 2011, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kwasy do 40 % kosmetyczka może bez problemu wykonac - jeśli ma na to certyfikat oczywiscie, bo nie jest to obowiązkowa rola kosmetyczki.

dermatolog może wykonać mocniejsze kwasy. skoro juz byłaś u dermatologa to powinien Ci zaproponować jakie kwasy powinnaś mieć, czy wystarczy migdałowy, czy moze powinnas mieć jakieś mocniejsze - glikolowe, mlekowe, ziołowe itd. wszystko zalezy jak mocnego złuszczenia trzeba.

wszystkie kwasy są dobre jesli zrobic się ich serię a nie jeden-dwa zabiegi.
no i lepiej robic to teraz na wiosne... bo latem kiepsko bo nie powinno się po kwasach opalać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Azadi
guru
guru


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 2992
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto 22 Lut 2011, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w ogóle jak już to planowałabym tak listopad właśnie żeby nie mieć problemów z chodzeniem w krótkim rękawie późną wiosną czy latem oczko
Nie wiem jaki kwas byłby odpowiedni. Dermatolog wspominał o AHA, czyli bodajże glikolowym. Ale dodał że to zasadniczo robią kosmetyczki z zezwoleniem.
Poza tym myślałam że to się robi raz a dobrze Rolling Eyes jakie są tego orientacyjne ceny?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matleena
gaduła
gaduła


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 307
Skąd: Chorzów Katowice

PostWysłany: Czw 24 Lut 2011, 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

azadi - kwasy żeby dały odpiwedni efekt to tez musisz miec serie 5-10 zabiegów.
cena... przejdz sie najlepiej do salonu., bo to wszystko zalezy od tego jaki kwas, na jak dużej powierzchni, jaka firma itd - poza tym przy kwasach trzeba tez sobie wykupic kosmetyki do domu żeby jak najlepsze skutki kwasów były... wiec to nie jest tani zabieg oczko

co do listopada - najlepiej robic tak wrzesień-listopad, albo marzec-maj - żeby nie było mrozów, ani upałów

AHA - to kwasy alfahydroksylowe po prostu uśmiech glikolowy to tylko jeden z rodzajów kwasów AHA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kaja
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 887

PostWysłany: Czw 24 Lut 2011, 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co myślicie o kwasach/zestawach sprzedawanych np. na allegro do samodzielnego wykonania zabiegu w domu? Najczęściej w skład takich zestawów wchodzą: (cytuję)

W skład zestawu wchodzą:

1. CLEAN 10 (PREE PEEL) - preparat stosowany przed peelingiem- profesjonalny preparat oczyszczający o kwaśnym pH, przeznaczony do każdego rodzaju skóry, również delikatnej. Zapewnia dokładne oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń i w optymalny sposób przygotowuje skórę do peelingu. Bezpośrednio po jego spłukaniu skóra jest miękka w dotyku i gładka.

2. Mandelic Peel 40% - kwas migdałowy 40%- profesjonalny preparat o bardzo dużej skuteczności, zawierający w swym składzie przede wszystkim kwas migdałowy, jabłkowy, glukonolakton i kwas laktobionowy. Są to substancje o licznych właściwościach rewitalizujących, nawilżających oraz zapewniających biologiczną ochronę skóry. Ponadto kwas fitynowy i rezweratrol to substancje o silnym działaniu antyoksydacyjnym, chelatującym i regenerującym.

3. Neutralize Post-Peel – neutralizator pozwala nam na kontrolowanie czasu działania kwasu. Neutralize to profesjonalny preparat w formie żelu, który dzięki odpowiedniej lepkości jest łatwy w użyciu, idealny do błyskawicznej neutralizacji kwasowości oraz do zapobiegania podrażnieniom. Neutralize jest nieodzownym elementem każdego peelingu.

4. Top Gel - Żel aktywujący bioprotekcyjny DNA
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azadi
guru
guru


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 2992
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 24 Lut 2011, 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5-10 zabiegów? I kosmetyki do domu? W szale przygotowań ślubnych chyba nie będę mogła sobie na to pozwolić w takim razie i wbrew szablonowym sukienkom wybiorę taką z rękawami język zresztą zawsze taką wolałam mieć tyle że to chodzenia jest więcej, bo wszystkie takie z gołymi ramionami i bolerkami... Rolling Eyes
A w domu, nie wiem, chyba bym się bała, jednak kwas to kwas..
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matleena
gaduła
gaduła


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 307
Skąd: Chorzów Katowice

PostWysłany: Pią 25 Lut 2011, 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kwasy do robienia w domu wchodza w gre ale jak sie ma o tym jakieś pojęcie - jak go nie masz to łatwo sie poparzyć. poza tym jesli juz miałabys cos stosowac sama w domu to 10, max 20 % - a nie 40 % ;/
kosmetyczka zeby mogła kwasy sobie kupic nawet te 10 % musi mieć certyfikat na to, wiec sprzedawanie 40 % kwasów bez zadnego doswiadczenia osoby wykonującej jest moimz daniem troche niepoważne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Azadi
guru
guru


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 2992
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią 25 Lut 2011, 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też tak sądzę, no ale skoro ludzie są na tyle zdesperowani żeby łykać łeb tasiemca żeby schudnąc... język
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
polly
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 856
Skąd: warszawa

PostWysłany: Nie 27 Lut 2011, 0:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaja napisał:
A co myślicie o kwasach/zestawach sprzedawanych np. na allegro do samodzielnego wykonania zabiegu w domu?


ja bym się obawiała takich zestawów - od kilku sezonów stosuję toniki z kwasami z Biochemii Urody czy Mazideł i jestem bardzo zadowolona z efektów, ale na takie zestawy jak z cytowanego postu bym sie nie porwała jednak
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group