Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Przyjaciółka - skarb czy raczej złe wspomnienie?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mloda_2011
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 43

PostWysłany: Pią 11 Lut 2011, 18:38    Temat postu: Przyjaciółka - skarb czy raczej złe wspomnienie? Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny zastanawiam się, czy macie przyjaciółki? Takie, z którymi (nie za każdym razem) idziecie na zakupy, spotykacie się na plotki/zwierzenia? I są dla was wsparciem, kimś ważnym? A może macie jedną przyjaciółkę, od serca? I pomimo natłoku obowiązków macie czas na spotkania? I od jakiego czasu się znacie? Są to znajomości z dzieciństwa czy spotkane na dalszym etapie życia?

A może nie macie przyjaciółki, może któraś odwróciła się od was i jest to dla was złe wspomnienie? Może nie chcecie jej mieć? A może czujecie potrzebę, aby mieć przyjaciółkę? Zwierzyć się komuś, ponarzekać na faceta... Bo jednak rozmowa z kobietą jest inna niż rozmowa z facetem... Co nie oznacza, że wasz partner wam "nie wystarcza".

Ja w swoim krótkim życiu miałam dużo koleżanek miłych, powiedzmy "zapowiadających się" na przyjaciółki. Ale wskutek nieporozumień i prowadzenia przez nich "niezobowiązującego stylu życia" w rodzaju "możemy się kolegować, a możemy też w każdej chwili zakończyć znajomość", niestety rozpadło się. I poza tym strasznie wkurzają mnie tacy ludzie "żyjący niezobowiązująco i wyzwolenie" i niestety obserwując ludzi zauważam, że takich ludzi jest mnóstwo... Po prostu tandeta i beznadzieja, nie rozumiem, jak np. właśnie dziewczyny zmieniają koleżanki jak rękawiczki albo zapominają o przyjaźniach...

Obecnie koleguję się od ponad roku z Klaudią. Jest bardzo sympatyczna, a że chodzimy do jednej szkoły mamy kontakt na codzień i poza tym po szkole "wychodzimy sobie" gdzieś. Jest miło, nie olewam jej ani ona mnie i widać, że jej zależy i ja to odwzajemniam, czemu nie. Ale jakkolwiek potem byłoby z nami, nie będę się rozczulać jak to oczywiście podkreślam koleżeństwo, nie przyjaźń, bo za krótko to trwa i poza tym ciężko narazie ocenić, to nie będę zrozpaczona. Będę realizować swoje marzenia i plany i cieszyć się z tego, do czego dążę - do bycia z moim ukochanym na całe życie i ślub z nim Very Happy Very Happy Very Happy

Czuję trochę żal, że nie miałam nigdy przyjaciółki i nie będę fajnych wspomnień z wygłupów z nią... Nie wiem jak to będzie dalej, czy przyjaźń jakaś się nawiąże. Ale mam odczucia, że przyjaciółki z dzieciństwa albo młodości mają szanse, bo teraz dużo obowiązków i ciężko jest przyjaźń nawiązać... Znaleźć...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 11 Lut 2011, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja często mam wrażenie, że łatwiej mężczyznom znaleźć przyjaciela niż kobietom przyjaciółkę.
Też mam kilka złych wspomnień. Miałam "przyjaciółkę" (dla mnie pierwszą), która była dla mnie szalenie ważną osobą, dla której zawsze znalazłabym czas i nadrobiła drogi, by dłużej z nią rozmawiać. Ale z czasem zostałam odstawiona na bok i było to bardzo bolesne. Od tamtej pory nie przywiązuję się do żadnej koleżanki tak bardzo. Zauważyłam, że szybko rozlatują się znajomości ze szkoły, gdy się ona skończy. Ja w tej chwili mam kilka koleżanek z liceum z którymi spotykamy się średnio raz-dwa razy w miesiącu. Z czego z jedną koleżanka spotykam się częściej w cztery oczy:).
Na uczelni mam jedną bardzo dobrą koleżankę, świetnie się rozumiemy. Ale o przyjaźni będę mogła mówić, gdy kontakt nie urwie nam się po zakończeniu studiów.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
borusia
maniak
maniak


Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 1665

PostWysłany: Pią 11 Lut 2011, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam jedną przyjaciółkę. Znamy się już koło 10 lat oczko Mieszkałyśmy na początku w jednym mieście, później ona się przeprowadziła, ale kontakt się nie urwał. Teraz studiujemy razem w Poznaniu i widzimy się, gdy tylko mamy na to ochotę oczko Śmiało mogę nazwać ją moją prawdziwą przyjaciółką oczko uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
żaba
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 629
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią 11 Lut 2011, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam przyjaciółkę w liceum. Ale kontakt się urwał gdy poszłyśmy na studia. Była trochę wymagająca i zazdrosna. Jak zaczęłam się spotykać z K. nie spodobało jej się to. I pomału od tego czasu się wszystko sypało, a po LO już był totalny koniec. W sumie się jej trochę nie dziwie, bo w LO trzymałyśmy się razem. A nagle pojawia kto mnie jej w jakiś sposób zabiera.Spędzałam z nią czas. Ale to było mało.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Pią 11 Lut 2011, 22:06    Temat postu: Re: Przyjaciółka - skarb czy raczej złe wspomnienie? Odpowiedz z cytatem

mloda_2011 napisał:
Czuję trochę żal, że nie miałam nigdy przyjaciółki i nie będę fajnych wspomnień z wygłupów z nią... Nie wiem jak to będzie dalej, czy przyjaźń jakaś się nawiąże. Ale mam odczucia, że przyjaciółki z dzieciństwa albo młodości mają szanse, bo teraz dużo obowiązków i ciężko jest przyjaźń nawiązać... Znaleźć...


Nie czuj żalu,że nie miałaś takiej przyjaciółki,bo przyjaźnie z dzieciństwa czy okresu szkoły szybko się kończą. Miałam taką "przyjaciółkę", praktycznie przez 3 lata przeżyłyśmy razem wygłupiając się itd. itp.,ale kiedy zaczęłam chodzić z moim teraz już mężem to nie wiem czy z zazdrości czy z czego to się wzięło próbowała wybić mi ten związek z głowy i wymyślała różne rzeczy. Nie było mi miło. Później nasze drogi się rozeszły po wybraniu innych szkół. Spotkałyśmy się parę razy,ale mnie olała całkiem i no przyjaźń definitywnie się skończyła. Tak więc cóż z tego,że zostaną wspomnienia-niby fajnie,ale jak sobie pomyślę co się działo później to krew mi się sama w żyłach gotuje.
Z liceum mam jedną koleżankę,w sumie można powiedzieć,że przyjaciółkę z którą spotykam się bardzo sporadycznie,ale jak się widzimy to przynajmniej normalnie mogę z nią pogadać.
Może i czasem chciałabym się spotkać z kimś częściej,albo żeby była taka dziewczyna z którą bym się dogadała,ale jest ciężko i nie zawsze ma się to co się chce, dlatego takie spotkania raz na jakiś czas myślę,że wystarczą..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Pią 11 Lut 2011, 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.....

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 17:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 11 Lut 2011, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja nie miałam takich problemów na szczęście. Moja najlepsza koleżanka z LO od początku polubiła mojego M uśmiech.
Ja zauważyłam, że często (ale oczywiście nie wszystkie) zakochane kobiety odstawiają koleżanki zupełnie na bok. Ja staram się dzielić tak czas, by starczyło go i dla ukochanego i dla znajomych uśmiech.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Pią 11 Lut 2011, 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.......

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 17:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 11 Lut 2011, 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sheryl, przy okazji dowiedziałaś się, kto jest faktycznie przyjacielem uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
żaba
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 629
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią 11 Lut 2011, 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sheryl napisał:
gej - i jest najlepszym przyjacielem jakiego można sobie wymarzyć uśmiech

też uważam, że najlepszą przyjaciółką dla dziewczyny jest gej
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group