Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

PORADY I OSTRZEŻENIA DLA NOWOŻEŃCÓW...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Wto 6 Gru 2011, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alicjamedia napisał:
Zasypało mi skrzynkę mailową, myślałem, że to celowe złośliwe działanie , ale okazało się, że to normalne zapytania. Wszystkie dotyczyły pytań o szczegóły techniczne, bądź podobne. Od rana odpowiedziałem zaledwie na kilkanaście, ponieważ mam inne zajęcia, obiecuję jednak, że wszystkim odpisze.

Chce Ci się tak każdemu z osobna wałkować dokładnie tą samą treść?
Ja właśnie z tego powodu utworzyłam dział artykułów na swojej stronie, gdzie opisuję jak wygląda moja praca, a to pozwoliło mi zaoszczędzić masę czasu na odpowiedzi - zamiast pisać od nowa te same eseje, wystarczy podać klientowi linka do masy interesujących go szczegółów.
Mi klienci na spotkaniach przyznają, że to był dobry pomysł i z większą wiedzą przychodzą na spotkania, na których nie musimy od nowa wszystkiego omawiać ze szczegółami... albo inaczej - wiedzą o co warto zapytać.
Polecam, warto przysiąść co jakiś czas nad napisaniem artykułu informacyjnego uśmiech
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 6 Gru 2011, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ariene napisał:

Chce Ci się tak każdemu z osobna wałkować dokładnie tą samą treść?
Ja właśnie z tego powodu utworzyłam dział artykułów na swojej stronie, gdzie opisuję jak wygląda moja praca, a to pozwoliło mi zaoszczędzić masę czasu na odpowiedzi - zamiast pisać od nowa te same eseje, wystarczy podać klientowi linka do masy interesujących go szczegółów.
Mi klienci na spotkaniach przyznają, że to był dobry pomysł i z większą wiedzą przychodzą na spotkania, na których nie musimy od nowa wszystkiego omawiać ze szczegółami... albo inaczej - wiedzą o co warto zapytać.
Polecam, warto przysiąść co jakiś czas nad napisaniem artykułu informacyjnego uśmiech
Mamy zasadę, że na każdego maila odpowiadamy.
Z reguły są to pytania o dostępność terminu i próba negocjacji ceny, Od kilku dni dostaję pytania o zupełnie innym charakterze, bardzo dużo kwestii technicznych i co dziwne większość dotyczy fotografii.
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ewaluna
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 623
Skąd: Z filmu Burtona

PostWysłany: Wto 6 Gru 2011, 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak w związku z photoshopem.
Ostatnio zauważyłam straszną tendencję do przesady!Nadmiar efektów,tandeta..zamiast zdjęć dostaje się grafiki.Za dużo techniki czasem niestety działa na niekorzyść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Wto 6 Gru 2011, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alicjamedia napisał:
Mamy zasadę, że na każdego maila odpowiadamy.

Ależ to bardzo dobra zasada! I co lepsze, wcale nie przeczy temu, co zaproponowałam uśmiech

W kwestii zapytań, weź pod uwagę, jak wiele konkurencji zdaje się podszywać pod klientów, by zdobyć gotowe wzorce (schemat oferty, cenniki, itd...). Ja już zdążyłam do tego przywyknąć, a tego typu zachowanie nasila się szczególnie kiedy są ostatki w dotacjach... W razie wątpliwości dodam, że takie cwaniaczki są na tyle nieogarnięte, że zapominają iż piszą/dzwonią ze swojego maila/ tel., ze swojej strony, na której sami oferują zdjęcia ślubne język

Ktoś tu wcześniej pytał, po co komu program graficzny, jeżeli foto reklamuje się doskonałej jakości sprzętem... Powiem krótko - jak smakowałby jabłecznik (jakiekolwiek inne słodkości) podane bez cukru? Wcale!
Absolutnie wszystkie zdjęcia są obrobione, nawet te, które wychodzą prosto z kompaktu, tylko że w tej sytuacji obróbkę załatwia system stworzony przez producenta aparatu.
W lepszych aparatach możemy sami decydować jak ma wyglądać zdjęcie obrobione, czyli robimy zdjęcia w surowym formacie raw, a dopiero w komputerze przerabiamy na obrobiony (wedle uznania) jpeg.
Trudno wytłumaczyć na czym polega różnica w obu formatach, dopóki ktoś sam tego nie spróbuje - pamiętam, jak nie potrafiłam sobie wyobrazić czym jest surowy format, o co w tym w ogóle chodzi... Minęło sporo czasu zanim załapałam suwaczki w programie przy pracy na rawach, ale możliwości jakie to daje, są warte każdego miesiąca nauki...
I na koniec - obróbka z raw do jpeg trwa, jest bardzo czasochłonna, dlatego niektórzy (zawodowcy) oddają materiał po kilku tygodniach pracy przy komputerze. Do takiego trybu pracy daleko foterom, którzy zrobią ślub w jpeg, zgrają, wykadrują i na płytę... by po 3 dniach oddać całość.

ewaluna napisał:
Tak w związku z photoshopem.
Ostatnio zauważyłam straszną tendencję do przesady!Nadmiar efektów,tandeta..zamiast zdjęć dostaje się grafiki.Za dużo techniki czasem niestety działa na niekorzyść.

Czy możesz podać przykłady takich zdjęć? Może przenieśmy ten element do osobnego wątku, żeby tutaj nie mieszać? uśmiech
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ewaluna
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 623
Skąd: Z filmu Burtona

PostWysłany: Sro 7 Gru 2011, 8:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie. Myślę,że każdy o jakimkolwiek poczuciu estetyki oraz chocby z minimalną wiedzą z zakresu fotografii jest w stanie zauważyć kiedy przeróbka działa bardziej na niekorzyść zdjęcia. Kiczowata obróbka to jedno,ale wielu dobrych forografów równiez nadużywa efektów.W obu przypadkach to niestrawne.

Dlaczego nie dam przykładów? Bo nie przyłożę ręki do tematu,który ostatecznie obróciłby sie w kampanię ironii,upokarzania, złośliwości i podbudowywania swojego ego kosztem nieobecnych.A doświadczenia z innych tematów wskazują,że wielu obecnych tu "profesjonalistów" właśnie tak by podeszło do zagadnienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
uleszka
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Lis 2011
Posty: 59
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon 2 Sty 2012, 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że tej listy nikt nie zamieścił na forum rok temu... Gdybym ją przeczytała to z pewnością nie popełniłabym wielkiego błędu przy wyborze firmy...
Po pierwsze nie zawsze film, który firma wykona dla Państwa Młodych będzie tak dopracowany jak przykładowy film i zdjęcia wykonane na potrzeby zareklamowania się i zachęcenia zlecenia! To musi być naprawdę dobra, profesjonalna i szanująca siebie i Klientów firma, która nie może sobie pozwolić na wtopę...
Poza tym, uważam, że w obecnej chwili, gdy na rynku pojawia się coraz więcej oszustów i osób, które wiele obiecują, a jak przychodzi do realizacji zamówienia mają problem z wykonaniem ładnych, dobrych wyraźnych zdjęć czy filmu-najlepiej korzystać z poleceń znajomych... Chociaż i to nie gwarantuje w 100% satysfakcji, gdyż w każdej chwili może zdarzyć się wpadka i to, co podobało się nam w zdjęciach czy filmie u znajomych w naszym filmie może zostać schrzanione;(

Ale i tak najważniejsze jest, żeby podpisać umowę z fotografem w formie pisemnej w 2 egzemplarzach! A także zamieścić w niej najistotniejsze informacje dotyczące obu stron... Mam na myśli głównie termin realizacji, najważniejsze wymagania Państwa Młodych: co ma być nakręcone i zawarte w filmie... W naszym przypadku firma skonstruowała tak umowę, że po ślubie nie mieliśmy właściwie możliwości wyegzekwowania pewnych kwestii;( A przecież ustne umowy również obowiązująwykrzyknik!
Jedyne co pomogło nam w "walce" z firmą foto+video, to maile, w których było słowo pisane i stanowiło dowód...
A nie omieszkam wspomnieć, że ślub mieliśmy na początku lipca, a do dnia dzisiejszego nie posiadamy dobrego, poprawnie stworzonego filmu...

Jeśli chodzi natomiast o photoshopa to nie przepadam za zdjęciami zbyt zmodyfikowanymi czy przerobionymi w programach graficznych. Uważam, że najistotniejsze jest usunięcie np. błyszczących twarzy, nieraz jakiegoś obrazu czy punktu, który psuje jakość i wartość zdjęcia... Ale nic więcej... Wolę, jak zdjęcia wyglądają naturalnie... a nie jako fotomontaż.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Pon 9 Sty 2012, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, w który wątek to wrzucić, ale uważam, że powinniście być świadomi (zarówno klienci jak i wykonawcy) jak należy zachować się w miejscu świętym:
http://www.youtube.com/watch?v=TrhnAuccACM

Podczas rozmowy z fotografem/ kamerzystą porozmawiajcie o tym, jak robi zdjęcia w kościele - czy wchodzi na ołtarz, czy kładzie się na posadzce itp., choć to wydaje się śmieszne, jednak nie brakuje takich kreatywnych artystów z "wyobraźnią" nie tu gdzie trzeba.

Co prawda, są specjalne kursy organizowane przez kurie i zazwyczaj jest tam poruszony temat zachowania. Niestety na ten temat jest bardzo niewiele, więcej mówione jest o wierze, religii, o początkach, o Jezusie itp. a nie o praktycznych wskazówkach dla początkujących.
Prawda jest taka, że niektórzy wychodzą z papierkiem wcale nie bogatsi w wiedzę i podczas mszy robią swoje, narażając się na wyproszenie z kościoła, przerwanie mszy, zniesmaczenie gości i PM... Niby banał, a jednak ma spore znaczenie.
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
martynairafal
początkujący
początkujący


Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 7
Skąd: Stargard zach-pom

PostWysłany: Czw 12 Sty 2017, 12:31    Temat postu: Temat wiecznie aktualny Odpowiedz z cytatem

Już dość dużo zostało tu napisane, ale dorzucimy jeszcze coś od siebie.
Jeżeli fotograf na swojej stronie tego nie robi to na spotkaniu na żywo poproście o pokazanie pełnego reportażu!
O co chodzi?...a o to, że album pokazowy czy galeria internetowa to wybrane przez fotografa najlepsze zdjęcia - często niestety daleko im do tego co otrzymacie na swojej płycie/pendrive. Często fotograf ma swój styl obróbki, który spodoba się Wam na tych wybranych zdjęciach, ale gdy otrzymacie cały materiał w takim stylu okaże się on nieczytelny - nudny.

Proście o pokazanie, choćby na komputerze pełnego reportażu z jednego z ostatnich ślubów - tylko to da Wam prawdziwy obraz tego czego możecie spodziewać się od danego usługodawcy.
_________________
Martyna i Rafał - Duet fotografów tworzący Naturalne Fotografie Ślubne uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
baliczak
początkujący
początkujący


Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 3

PostWysłany: Czw 19 Sty 2017, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super to wszystko się prezentuje uśmiech Moim zdaniem jak najbardziej warto na to zwrócić uwagę uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia343
początkujący
początkujący


Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 4

PostWysłany: Sro 26 Kwi 2017, 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko porady bo jest ich sporo uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group