Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

PORADY I OSTRZEŻENIA DLA NOWOŻEŃCÓW...
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leo
kandydat
kandydat


Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 21
Skąd: ŚWIDNIK

PostWysłany: Pią 11 Lut 2011, 14:50    Temat postu: PORADY I OSTRZEŻENIA DLA NOWOŻEŃCÓW... Odpowiedz z cytatem

Porady dla nowożeńców
Zdjęcie ślubne - 15 grzechów głównych

Podczas poszukiwań fotografa ślubnego Pary zwracają uwagę na wiele aspektów. Niestety wciąż pojawiają się najczęstsze błędy, które w prosty sposób można uniknąć. Poniżej prezentujemy listę 15 najczęściej popełnianych błędów, w wyniku których wybrany fotograf może nie sprostać zadaniu.

1. Zwróć uwagę na sprzęt, którym posługuje się reportażysta w dniu ślubu (aparat, lampy, obiektywy etc.), wystrzegaj się słów, ”mam sprzęt profesjonalny” prawie każdy tak mówi, a nie każdy taki posiada. Po prostu sprawdź. Zawodowiec się nie obrazi.

2. Spytaj o doświadczenie oraz o średnią ilość reportaży ślubnych wykonywanych w ciągu ostatniego roku przez fotografa.

3. Zapytaj o strój podczas robienia zdjęć. Nie ma nic gorszego, jak niewłaściwie ubrany fotograf w Kościele podczas Mszy Św. Zapytaj o zezwolenie z Kurii. Co będzie jak ksiądz wyprosi takiego z kościoła?

4. Upewnij się, że fotograf rozpoczyna punktualnie swoją pracę. Spóźnienie się fotografa na ślub pozbawi Parę ujęć z początku dnia, a to będzie z pewnością mało miła niespodzianka.

5. Spytaj, jak w dniu ślubu będzie podróżował fotograf. Uniknij sytuacji, że nie znajdzie się miejsce w samochodzie dla fotografa, jeśli ten przyjedzie taxi lub autobusem na miejsce.

6. Poznaj aparycję fotografa. Pamiętaj, iż w dniu ślubu Para niemal cały czas jest w towarzystwie fotografa i musi się czuć w jego towarzystwie komfortowo.

7. Spytaj co mówią o fotografie Pary, które wcześniej korzystały z jego usług. Skorzystaj z listy referencyjnej.

8. Upewnij się, że w razie wypadku losowego fotografa, będzie on mógł pomóc w zorganizowaniu zastępstwa.

9. Spytaj, jaki fotograf ma plan w przypadku załamania się pogody. Deszcz często może być przeszkodą w fotografowaniu.

10. Najczęstsze błędy są również związane z rodzajem fotografowania. Upewnij się, iż fotograf którego wybieracie jest na pewno reportażystą i nie zafunduje Wam wyłącznie pozowanych zdjęć.

11. Upewnij się, czy dany fotograf posiada swoje portfolio (często się zdarza, że powołuje się na nie swoje zdjęcia) pokazując kilka fotografii na papierze.

12. Sprawdź, czy posiada studio fotograficzne, a nie chałturzy na podstawie gazety Anonse. Nic o takim człowieku nigdy się nie Dowiesz, a po fakcie może być wielkie rozczarowanie

13. Pamiętaj podpisz umowę na wykonanie usługi, inaczej nigdy nie będziesz pewien, że dojdzie do skutku.

14. Pamiętajcie, jeśli wybraliście już fotografa i filmowca, obdarzyliście ich zaufaniem dając w ich ręce wykonanie Waszej pamiątki na całe życie-pozwólcie im pracować. Przypominajcie nawet sto razy jak będzie trzeba, aby Wasi goście podczas ceremonii zaślubin nie przeszkadzali, ani Wam, ani fotografowi i operatorowi kamery. Niech odpuszczą sobie błyskanie po Waszych oczach i przeszkadzanie w pracy zawodowcom oraz Księdzu, który często jest z tego również niezadowolony.

15. Ostrzeżenie dla przyszłej Młodej Pary: Lokale weselne są od przygotowywania posiłków i dobrej obsługi. Zespoły muzyczne są od dobrego grania i prowadzenia zabawy weselnej. Nigdy nie łączcie ich z usługami foto video. Podpisując takową umowę, nie wiecie tak naprawdę, kto i na jakim sprzęcie będzie dla Was pracował. Nie wiecie jaki będzie finalny efekt owej pracy! Bo ostatecznie bardzo, bardzo często okazuje się, że podwykonawcą takich usług jest amator z kiepskim sprzętem i nikłym doświadczeniem wyłowiony z anonsów, który w efekcie końcowym za nic nie odpowiada, ponieważ nie z nim podpisaliście umowę.

POWODZENIA... uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zarembski
kandydat
kandydat


Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 21
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 17 Lut 2011, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... Fajny tekst, ale z punktu widzenia drugiej strony mam uwagi do kilku punktów. I tak:

1. Na spotkania z Parą Młodą nigdy nie biorę sprzętu, więc cokolwiek bym nie powiedział PM musi mi uwierzyć na słowo. Mogę powiedzieć cokolwiek. A to nie aparat robi zdjęcia, więc niech one tu mają decydujący głos.

9. Plan w przypadku niepogody... Parasol? Na to się nie ma wpływu. Najwyżej się trochę zmoknie i na zdjęciach będzie deszczowe niebo, ale nic się na to nie poradzi. Reportaż to reportaż.

That's all. :)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Pią 18 Lut 2011, 9:23    Temat postu: Re: PORADY I OSTRZEŻENIA DLA NOWOŻEŃCÓW... Odpowiedz z cytatem

Do kilku punktów mam wątpliwości i jeśli już piszemy o takich konkretach, to poproszę o rozwinięcie, na pewno wielu się to przyda uśmiech
Leo napisał:
4. Upewnij się, że fotograf rozpoczyna punktualnie swoją pracę. Spóźnienie się fotografa na ślub pozbawi Parę ujęć z początku dnia, a to będzie z pewnością mało miła niespodzianka.

Proszę o rozwinięcie, w jaki sposób mamy się upewnić? Pytając fotografa? I tak musimy mu zaufać, cokolwiek nam powie...

Leo napisał:
7. Spytaj co mówią o fotografie Pary, które wcześniej korzystały z jego usług. Skorzystaj z listy referencyjnej.

dyskusyjne... Jak wiemy, takie refki są bardzo często wystawiane przez znajomych, a nawet pisane przez 'kreatywnych fotografów' samodzielnie, to jedno, a druga kwestia - daj mi przykład strony fotografa, gdzie są upublicznione jakieś nie do końca pozytywne refki, które zamiast zachęcać do współpracy, będą klientów zniechęcać.
W moim odczuciu taka lista referencyjna nie służy niczemu innemu, jak tylko reklamie fotografa.
Leo napisał:
9. Spytaj, jaki fotograf ma plan w przypadku załamania się pogody. Deszcz często może być przeszkodą w fotografowaniu.

A jaki można mieć plan? Przeniesiemy ślub na inny termin, albo wyjedziemy na ślub do ciepłych krajów? język IMHO poza parasolką niewiele mamy do zaplanowania oczko Jeśli jednak jest jakiś plan, to ja bardzo chętnie dowiem się czegoś więcej uśmiech

Leo napisał:
11. Upewnij się, czy dany fotograf posiada swoje portfolio (często się zdarza, że powołuje się na nie swoje zdjęcia) pokazując kilka fotografii na papierze.

W moim miasteczku są jeszcze fotografowie nie korzystający z internetu. Żyją na rynku od wielu wieluuuu lat i nie czują potrzeby zakładania strony www. Nie mają PF innego jak w postaci odbitek. Tu chyba chodzi raczej o to, jak przygotowana, prezentowana jest dotychczasowa praca, na ile starannie jest przygotowana... Zgadza się?

Leo napisał:
12. Sprawdź, czy posiada studio fotograficzne, a nie chałturzy na podstawie gazety Anonse. Nic o takim człowieku nigdy się nie Dowiesz, a po fakcie może być wielkie rozczarowanie

A to jest obowiązek, że każdy fotograf ślubny musi mieć fizyczne studio? Usługi w dzisiejszych czasach najczęściej wykonuje się wyłącznie w terenie (ślub, plener)... Bardzo niewielu fotografów decyduje się na dodatkowe i niepotrzebne koszta w postaci opłacania placówki na studio, z którego nie ma kto korzystać.

Leo napisał:
15. Ostrzeżenie dla przyszłej Młodej Pary: Lokale weselne są od przygotowywania posiłków i dobrej obsługi. Zespoły muzyczne są od dobrego grania i prowadzenia zabawy weselnej. Nigdy nie łączcie ich z usługami foto video. Podpisując takową umowę, nie wiecie tak naprawdę, kto i na jakim sprzęcie będzie dla Was pracował. Nie wiecie jaki będzie finalny efekt owej pracy! Bo ostatecznie bardzo, bardzo często okazuje się, że podwykonawcą takich usług jest amator z kiepskim sprzętem i nikłym doświadczeniem wyłowiony z anonsów, który w efekcie końcowym za nic nie odpowiada, ponieważ nie z nim podpisaliście umowę.

Tutaj również mam wątpliwości. Jeśli firma jest w porządku, to poświęca klientom wystarczająco dużo czasu i uwagi, by pokazać pełny materiał i opowiedzieć o autorze prac. Myślę, że na początek wystarczy zapytać ilu fotografów pracuje w tej firmie i czy jest szansa, że na nasz ślub trafi ktoś nieprzewidziany. A jeśli jest ustalony konkretny fotograf, to jego nazwisko warto uwzględnić w umowie, jako autora - wykonawcę.

Bardzo fajnie, że ktoś zrobił taką listę, mam nadzieję, że pomoże ona wielu parom zaoszczędzić na zdrowiu (stres), a czasem uratować portfel przed oszustami.
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leo
kandydat
kandydat


Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 21
Skąd: ŚWIDNIK

PostWysłany: Wto 22 Lut 2011, 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zarembski napisał:
Hmm... Fajny tekst, ale z punktu widzenia drugiej strony mam uwagi do kilku punktów. I tak:

1. Na spotkania z Parą Młodą nigdy nie biorę sprzętu, więc cokolwiek bym nie powiedział PM musi mi uwierzyć na słowo. Mogę powiedzieć cokolwiek. A to nie aparat robi zdjęcia, więc niech one tu mają decydujący głos.

9. Plan w przypadku niepogody... Parasol? Na to się nie ma wpływu. Najwyżej się trochę zmoknie i na zdjęciach będzie deszczowe niebo, ale nic się na to nie poradzi. Reportaż to reportaż.

That's all. uśmiech


I bardzo dobrze, nie ma takiej potrzeby aby sprzęt targać na takie spotkania, to jest kwetia tylko i wyłącznie zaufania, przecież i tak się okaże w praniu czym będziesz wykonywał swoją pracę.
Fotografia to coś wiecej niż ,, dobre zdjęcie,,.Dla niektórych to filozofia życia ,,nigdy nie kończąca się opowieść,,.
Pomijając aspekt twórczy, niestety jakość czysto techniczna fotografii uwarunkowana jest zdecydowanie od jakości środków przekazu którymi się posługujemy ( wielkość i jakość matrycy, jakość optyki oraz umiejętności kreowania obrazu za pomocą programów graficznych). Tak więc myślę, że nie bez kozery, sławni fotografowie posługują się dobrym i profesjonalnym sprzętem.



Parasol a i owszem reportaż to reportaż, sesję plenerową możemy ustawić w innym terminie lub zamienić na studyjną za porozumieniem z PM. Kłania się też sprzęt wodoszczelny, który w takich sytuacjach jest niezawodny.
_________________
foto-video-limuzyna gratis!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leo
kandydat
kandydat


Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 21
Skąd: ŚWIDNIK

PostWysłany: Wto 22 Lut 2011, 10:04    Temat postu: Re: PORADY I OSTRZEŻENIA DLA NOWOŻEŃCÓW... Odpowiedz z cytatem

[quote="Ariene"]Do kilku punktów mam wątpliwości i jeśli już piszemy o takich konkretach, to poproszę o rozwinięcie, na pewno wielu się to przyda uśmiech
Leo napisał:
4. Upewnij się, że fotograf rozpoczyna punktualnie swoją pracę. Spóźnienie się fotografa na ślub pozbawi Parę ujęć z początku dnia, a to będzie z pewnością mało miła niespodzianka.

Proszę o rozwinięcie, w jaki sposób mamy się upewnić? Pytając fotografa? I tak musimy mu zaufać, cokolwiek nam powie

Młodzi, którzy wyczulą o punktualności i zapytają czy posiada własne auto, będą spać spokojnie. Niestety byłem świadkiem, jak pan fotograf wpadł spóźniony na błogosławieństwo, zasapany zaczął nerwowo wyjmować z torby sprzęt i w automacie rozpaczliwie wykonywał swoją pracę. Po błogosławieństwie rodzice nerwowo poszukiwali kogoś z rodziny, który będzie woził fotografa. Ponieważ moja firma w tym czasie filmowała miałem okazję widzieć te zdjęcia i tu zostawię to bez komentarza
_________________
foto-video-limuzyna gratis!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leo
kandydat
kandydat


Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 21
Skąd: ŚWIDNIK

PostWysłany: Wto 22 Lut 2011, 10:21    Temat postu: Re: PORADY I OSTRZEŻENIA DLA NOWOŻEŃCÓW... Odpowiedz z cytatem

Leo napisał:
7. Spytaj co mówią o fotografie Pary, które wcześniej korzystały z jego usług. Skorzystaj z listy referencyjnej.

dyskusyjne... Jak wiemy, takie refki są bardzo często wystawiane przez znajomych, a nawet pisane przez 'kreatywnych fotografów' samodzielnie, to jedno, a druga kwestia - daj mi przykład strony fotografa, gdzie są upublicznione jakieś nie do końca pozytywne refki, które zamiast zachęcać do współpracy, będą klientów zniechęcać.
W moim odczuciu taka lista referencyjna nie służy niczemu innemu, jak tylko reklamie fotografa.

Być może, każdy ma prawo do swoich odczuć.
Ja na swojej stronie mam zdjęcia wielu par, rozpoznawalnych w naszym mieście. Potencjalni PM zawsze mogą się z nimi skontaktować i zasięgnąć opini na mój temat. Są też różne portale, gdzie Młodzi mogą pomiędzy sobą wymieniać opinie na powyższy temat. Referencje na stronie fotografa, tak tu jest zgoda, nie muszą być wiarygodne.
_________________
foto-video-limuzyna gratis!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leo
kandydat
kandydat


Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 21
Skąd: ŚWIDNIK

PostWysłany: Wto 22 Lut 2011, 10:40    Temat postu: Re: PORADY I OSTRZEŻENIA DLA NOWOŻEŃCÓW... Odpowiedz z cytatem

Leo napisał:
11. Upewnij się, czy dany fotograf posiada swoje portfolio (często się zdarza, że powołuje się na nie swoje zdjęcia) pokazując kilka fotografii na papierze.


Być może, że w Twoim miasteczku są tacy fotografowie,
O zaletach stron www nie bedę się tutaj wypowiadał, wydawać by się mogło, że to jest oczywiste, że takową każdy powinien mieć....
_________________
foto-video-limuzyna gratis!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Wto 22 Lut 2011, 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Leo, edytowanie postów masz do nadrobienia Very Happy język Cztery posty, jeden pod drugim? Very Happy

A z samochodem również nie chciałabym generalizować, bo nie jest powiedziane, że auto fotografa nie padnie, to tylko sprzęt i może zawieść w kluczowym momencie. Część fotografów umawia się z parami na organizowanie dodatkowego miejsca w aucie, którym jadą młodzi lub świadkowie. Nad wyższością jednego rozwiązania nad drugim można by długo dyskutować oczko
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leo
kandydat
kandydat


Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 21
Skąd: ŚWIDNIK

PostWysłany: Wto 22 Lut 2011, 10:58    Temat postu: Re: PORADY I OSTRZEŻENIA DLA NOWOŻEŃCÓW... Odpowiedz z cytatem

Leo napisał:
12. Sprawdź, czy posiada studio fotograficzne, a nie chałturzy na podstawie gazety Anonse. Nic o takim człowieku nigdy się nie Dowiesz, a po fakcie może być wielkie rozczarowanie



A to jest obowiązek, że każdy fotograf ślubny musi mieć fizyczne studio? Usługi w dzisiejszych czasach najczęściej wykonuje się wyłącznie w terenie (ślub, plener)... Bardzo niewielu fotografów decyduje się na dodatkowe i niepotrzebne koszta w postaci opłacania placówki na studio, z którego nie ma kto korzystać.

Oczywiście, że nie musi...

Wydaje mi się tylko, że będąc w takim studio klient ma więcej możliwości sprawdzenia potencjalnego usługodawcę, widzi jego pracę nie tylko na www, ale także w rzeczywistości, podpisuje umowę z firmą, a nie z osobą, która często tylko twierdzi, że takową posiada. Co z tego, że nawet podpisze umowę przy kawiarnianym stoliku jako osoba prywatna a później biorąc zaliczkę znika bez śladu."

Proszę mnie tu żle nie zrozumieć nie mam ciśnienia na to aby każdy zawodowiec posiadał własne studio, można takowe w formie biura mieć i w domu, piszę tylko, że wygląda bardziej wiarygodnie. Patrz z punktu widzenia klenta, nie musi on się zastanawiać, czy fotograf lub filmowiec trudni się tą profesją zawodowo czy też tylko pstryka dorywczo. Nie musi się bać, że po podpisaniu umowy pseudo fotograf wyjedzie za granicę, ponieważ trafiła mu się tam lepsza fucha np. przy ocieplaniu budynków. Uważam, że każdy z nas zajmujący się fotografią i filmem pobierając za to pieniążki powinien mieć coś takiego jak wpis do ewidencji o działalności gospodarczej. Działać legalnie dla naszego wspólnego dobra. Wystarczy poczytać na naszym forum ile to młodych par jest zawiedzionych wystawiając złe opinie o ludziach z naszej branży. Proszę też pamiętać, ze są to wskazówki dla PM.....
_________________
foto-video-limuzyna gratis!


Ostatnio zmieniony przez Leo dnia Wto 22 Lut 2011, 11:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Wto 22 Lut 2011, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leo, dla mnie nie jest problemem, żeby mój ślub fotografował ktoś, kto samą fotografią na co dzień zarobkowo się nie zajmuje. Jeśli zagwarantuje mi, że znajdzie odpowiednią ilość czasu na obrobienie mojego reportażu i będzie dyspozycyjny w dniu pleneru - to co za problem? Znam osoby, które fotografią zajmują się z doskoku, a robią lepsze zdjęcie niż profesjonaliści z własnym studiem. Więc nie generalizujmy.
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group