Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

PORADY I OSTRZEŻENIA DLA NOWOŻEŃCÓW...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 29 Lis 2011, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:


Masz rację, tylko czasem można przekazać tą tajemną wiedzę w sposób delikatny i obiektywny. Bez krytyki i najeżdżania. Szczególnie, że często sytuacje są nieprzyjemne, bo ktoś kto nie ma nie wyczaruje, a tylko zniechęcacie go do wszystkiego. Jak ktoś szuka filmu za 1500 możecie doradzić na co zwrócić uwagę przy takim wyborze (a na pewno znajdzie się kilka rzeczy, na które warto zwrócić) zamiast od razu krzyczeć, że to gówno, psucie rynku i gwarantowany kiepski film.

W mojej ocenie twoje uogólnienia są krzywdzące. Zamiast interweniować odpowiedzią na konkretny post konkretnego autora uogólniasz tak jakbyśmy byli jednym zespołem. Z drugiej strony gdybyś była właścicielką salonu Jaguara, namawiałabyś klientów na Jaguary, czy na tanie samochody?
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Wto 29 Lis 2011, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984: Tu przynajmniej podałaś obiektywne kryteria Twoich możliwości finansowych. Pewnie, gdybyś była Panią Prezes jakiegoś Banku sprawa by wyglądała inaczej. W tej kwocie jak podajesz możesz i masz prawo oczekiwać dość dobrej usługi. Nie będę pisał już o szczegółach, ale rynek w Twoich stronach jest ogólnie niezły, także jak się zdecydujesz na film, na pewno coś znajdziesz. Oczywiście na spokojnie trzeba szukać.Bo znowu szukać takich poniżej 1000-ca to już ryzyko.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.


Ostatnio zmieniony przez WIDEOFILM dnia Wto 29 Lis 2011, 22:44, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 29 Lis 2011, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wideofilm, zrobiłeś błąd ortograficzny , ha wykrzyknik! Popraw wykrzyknik (przepraszam, MUSIAŁAM, tak mnie molestujesz o małe litery język ).
Dzięki. nie mam żalu./mod/
Ja zdecydowałąm- jestem muzykiem. Chcę mieć dobrą muzykę na weselu. Dam za to 3500-4000- a i tak po znajomości.
Nie żal mi na to pieniędzy. Na inne sprawy- już troszkę bardziej. Wiesz, może dlatego,że mam fobię- nienawidzę być fotografowana, od razu robi mi sie sztuczny uśmiech psychicznie chorej tudzież zastygła maska.
Z filmowaniem jest jeszcze gorzej. Nie potrafię na siebie patrzeć na nagraniach. Może gdybym lubiła oglądać samą siebie, to bym się postarała,żeby coś wysupłać na ten cel. Ale przy tak naprawdę chorobliwie rozwiniętej fobii- po prostu nie chcę.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 29 Lis 2011, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
DOKŁADNIE wykrzyknik
Ja powiem szczerze,że w ogóle nie biorę ani foto, ani kamerzysty- we względu na koszty właśnie. dodanie do budżetu chociażby 2000zł na te cele- ów budżet rozwaliłoby. I jest dla mnie ceną kosmiczną wykrzyknik

Ale gdybym np wzięła kamerzystę, za 1500zł, owszem, oczekiwałabym żeby usługa była dobrze zrobiona. Bo przepraszam- 1500zł to ja miesięcznie NIE zarabiam, więc jeśli jedna osoba bierze ode mnie tyle za jedną noc..... to chyba mam prawo się spodziewać czegokolwiek??

Te kilka godzin w kościele i na przyjęciu to zaledwie ułamek czasu, który trzeba poświęcić na Twój film. Montaż to kilkadziesiąt godzin plus dodatkowo czasy zgrywania, przeliczania materiału, tworzenia grafiki i poligrafii.
Nie liczysz też amortyzacji sprzętu, który kosztuje krocie i musi zwrócić się w ciągu max 1,5 roku, ponieważ po 3 latach staje się zabytkiem.
Z drugiej strony zarobki muzyków akceptujesz, oni po weselu spakują graty i na tym ich praca się kończy..
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez Alicjamedia dnia Sro 14 Lis 2012, 18:07, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 29 Lis 2011, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zespół nawet mając już repertuar przygotowuje się na konkretne wesele kilkadziesiąt godzin. Sam zestaw naszego perkusisty kosztował 40tys, każdy ma swój instrument, a nagłośnienie? odsłuchy? Koszty, myślę, te same. A jednak zespół nie bierze 1500 na OSOBĘ.

Poza tym- firma to firma, u nich materiał video jest robiony w pewnym celu- który ma przynieść w przyszłości wymierne, finansowe korzyści. Dla zwykłych zjadaczy chleba- to tylko pamiątka. I nie może kosztować kilkukrotności pensji.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Wto 29 Lis 2011, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:

Masz rację, tylko czasem można przekazać tą tajemną wiedzę w sposób delikatny i obiektywny. Bez krytyki i najeżdżania. Szczególnie, że często sytuacje są nieprzyjemne, bo ktoś kto nie ma nie wyczaruje, a tylko zniechęcacie go do wszystkiego. Jak ktoś szuka filmu za 1500 możecie doradzić na co zwrócić uwagę przy takim wyborze (a na pewno znajdzie się kilka rzeczy, na które warto zwrócić) zamiast od razu krzyczeć, że to gówno, psucie rynku i gwarantowany kiepski film.


Ja Cię jeszcze raz ewelinko89 poproszę o to, żebyś komentowała konkretne wypowiedzi. Uogólnienia "wy", "wszyscy" itd. są krzywdzące i nie fair. Przeanalizuj wypowiedzi tych "wszystkich" i zastanów się czy rzeczywiście wszyscy krzyczą i piszą to co im przypisujesz. Tak samo jest z przekręcaniem lub podkręcaniem czyichś wypowiedzi. Tego można uniknąć stosując "cytaty". Ktoś coś napisał - Ty się do tego ustosunkowujesz. Dużo gorzej - z tego co widze - wypada sytuacja w której polemizujesz nie z rozmówcą ale ze swoim jego słów zrozumieniem uogólnionym w stosunku do wszystkich oczko
Ta uwaga dotyczy jeszcze paru innych użytkowników (-czek) tego forum.
_________________
Kamerzysta i fotograf ślubny - Kraków - Olkusz - Katowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 29 Lis 2011, 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
Zespół nawet mając już repertuar przygotowuje się na konkretne wesele kilkadziesiąt godzin. Sam zestaw naszego perkusisty kosztował 40tys, każdy ma swój instrument, a nagłośnienie? odsłuchy? Koszty, myslę, te same. A jednak zespół nie bierze 1500na OSOBĘ.

Piętnastoletni stratocaster z dwudziestoletnim marshallem będzie tak samo zachwycał brzmieniem za 15 lat, podobnie zabawki bębniarza. Kamera po 2000 godzin pracy nie powinna być już eksploatowana.
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 29 Lis 2011, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale kable, odsłuchy, nagłośnienie- instrumenty elektroniczne jak choćby mój klawisz, po 2 latach w najlepszym razie są do naprawy. Mikrofon- to samo :/
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 29 Lis 2011, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
Ale kable, odsłuchy, nagłośnienie- instrumenty elektroniczne jak choćby mój klawisz, po 2 latach w najlepszym razie są do naprawy. Mikrofon- to samo :/

Wcześniej pisałaś, że kapela jest zaprzyjaźniona i kwota 3500-4000 jest ceną specjalną dla Ciebie. Wynika z tego, że normalnie biorą więcej, a więc kwoty na pojedyńczego muzyka zaczynają oscylować wokół tych, które Cię przed chwilą szokowały..
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 29 Lis 2011, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kapela to4 osoby, nie 2.
Cena "specjalna" zawiera jednak nocleg dla nich oraz dojazd z Gdańska pod Łódź.

Cool
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 5 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group