Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

PORADY I OSTRZEŻENIA DLA NOWOŻEŃCÓW...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Sro 23 Lis 2011, 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leo, weź jeszcze pod uwagę, że jeśli ktoś ma renomę, to chętnie poda się weryfikacji ale nie na zasadzie takiego przesłuchania ale udostępnienia do wglądu pełnego materiału z ostatniego czy dwóch ostatnich zleceń. Nie każdy ma problem ze zleceniami i nie będzie się dawał kroić tylko po żeby się załapać. No chyba że ktoś się ceni na 1k. Jak tu ktoś wcześniej napisał, płacąc więcej płacisz między innymi za solidność i 100% gwarancje, że po weselu nie obudzisz się z ręką w ....
_________________
Kamerzysta i fotograf ślubny - Kraków - Olkusz - Katowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
eliszama
bywalec
bywalec


Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 148
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 24 Lis 2011, 7:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alicjamedia - po przeczytaniu Twoich ostatnich postów zacząłem żałować, że nie ma tu "plusów", "polubień" i innych takich... 100% racji:)
_________________
"Bo dla harcerza nie ma przeszkód i nie ma złych dróg!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 24 Lis 2011, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alicjamedia napisał:
ewelinka89 napisał:
Myśląc tak trzeba byłoby skreślić starsze osoby, bo przecież mogą iść zgodnie ze starymi trendami i zrobić film z balonikami, gołąbkami czy obrączkami.. A w średnim wieku to pewnie jadą na dobrych opiniach sprzed kilku lat, a teraz się nie starają..

Takie gdybanie jest bez sensu. Jedna para zapłaci za film 10 tysięcy i oczekuje ujęć godnych oskara. Inna chce zrobić to tanim kosztem i po prostu mieć pamiątkę - nawet gorszej jakości, ale z nagranym najważniejszym momentem - np. przysięgą. Dopóki ktoś ocenia rozsądnie stosunek jakości do ceny, a usługodawca pokazuje coś co jest w stanie zrobić nie ma w tym nic złego. Gorzej jak pojawia się sytuacja jak w jednym z aktywnych teraz wątków - koszt 2 tysiące za foto + wideo, umowa bez podstawowych informacji i wg postów młodych portfolio odbiegające od faktycznych zdjęć.
W tej branży na dobrą opinię pracuje się latami, żeby ją popsuć wystarczy jedna wpadka. W świetle powyższego nikt poważny nie bazuje się na ugruntowanej opinii, tylko pracuje nad pozytywnym wizerunkiem z filmem każdego klienta.



Ale jest to takie samo uogólnienie, jak to że młoda osoba będzie mieć problem ze sprzętem..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 24 Lis 2011, 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:

Ale jest to takie samo uogólnienie, jak to że młoda osoba będzie mieć problem ze sprzętem..

Nigdzie nie napisałem, że osoba młoda będzie miała kłopoty ze sprzętem. Myśl którą przytaczasz wyraziłem jasno:
Alicjamedia napisał:

Wielokrotnie obserwuje na różnych imprezach jak młodzi fotografowie (stażem) walczą bezradnie ze sprzętem, próbując go bezskutecznie okiełznać.

Dobrą analogią są kierowcy. Większość młodych ludzi po odebraniu prawa jazdy przekonani są o ogromnych umiejętnościach. Jednak nawet ci z ogromnym talentem muszą naprać doświadczenia
Jeśli ta analogia do Ciebie nie przemawia, to może dziedzina komputerowa będzie bardziej wymowna. Kto sobie poradzi Twoim zdaniem lepiej z problemami komputerowymi: ten kto zasiada do klawiatury raz w tygodniu, czy ten, którego komputer jest narzędziem codziennej pracy?
Jako firma wykonałem ...myślę, że ponad 2000 różnych produkcji filmowych. W tym czasie obserwowałem w akcji różnych fotografów i operatorów, kiedyś myślałem, że widziałem już wszystko, jednak nowa fala ślubnych fotografów i filmowców zaskakuje mnie systematycznie..
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez Alicjamedia dnia Sro 14 Lis 2012, 17:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 24 Lis 2011, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem, bardziej tu pasuje. Ale nie wyklucza tego, że dana osoba będzie 'urodzonym kierowcą'.. Nie można kogoś skreślać, ze względu na wiek/doświadczenie. Czasami świeże spojrzenie i zapał wystarczy.. Tylko ty chyba cały czas uważasz, że każdy oczekuje rewelacyjnego filmu, z minimum dwiema filmującymi osobami - do tego bez względu na koszty. Takie licytowanie wpływa tylko niekorzystnie, mnie przynajmniej irytuje ciągłe podkreślanie jakimi to jesteście profesjonalistami etc.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Czw 24 Lis 2011, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
Owszem, bardziej tu pasuje. Ale nie wyklucza tego, że dana osoba będzie 'urodzonym kierowcą'.. Nie można kogoś skreślać, ze względu na wiek/doświadczenie. Czasami świeże spojrzenie i zapał wystarczy.. Tylko ty chyba cały czas uważasz, że każdy oczekuje rewelacyjnego filmu, z minimum dwiema filmującymi osobami - do tego bez względu na koszty. Takie licytowanie wpływa tylko niekorzystnie, mnie przynajmniej irytuje ciągłe podkreślanie jakimi to jesteście profesjonalistami etc.


Nie ewelinko89, zapał i świeże spojrzenie nie wystarczą żeby być dobrym. Wystarczą co najwyżej do tego, żeby być nieco lepszym niż amator. W każdej dziedzinie działalności człowieka, gdzie doświadczenie odgrywa rolę, żółtodziób nie ma szans na to, żeby od razu osiągnął profesjonalny poziom. To prawda znana i akceptowana od wieków. Mówi się często, że młody czy początkujący płaci "frycowe". Praca na ślubach i weselach to nie tylko świeże spojrzenie i nauczenie się perfekcyjnej obsługi sprzętu by móc szybko reagować na zaistniałą sytuacje (reporterka). To także dziesiątki drobnych niuansów i szczegółów których człowiek uczy się latami.
Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Nikt nie skreśla tu "młodych". Pracowałem na weselach z wieloma "młodymi" (najczęściej byli to studenci fotografii), którzy zrobili na mnie dobre wrażenie. Jednak nawet oni gubili się czasem w szybkiej i nieprzewidywalnej materii akcji weselnej. Ktoś kto decyduje się na początkującego podejmuje pewne ryzyko.
I nikt Ewelinko89 nie robi tu z siebie wielkich profesjonalistów. To po prostu samo życie i świadomość 10 czy 20 lat doświadczeń i sytuacji jakie się obserwowało.
_________________
Kamerzysta i fotograf ślubny - Kraków - Olkusz - Katowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Czw 24 Lis 2011, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Towarzystwo: uśmiech ja tu proszę o spokój i konkretną dyskusję na temat.
Ewelinka: nie drąż głębiej dziury w całym.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Czw 24 Lis 2011, 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, ależ wy macie cierpliwość szok
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bardzo Was proszę: pisać na temat.Temat jest porady i ostrzeżenia / w sensie ogólnym/.Piszmy tutaj, jak np czytać umowę, co dodać, a co nie powinno być, jak doprecyzować zlecenia itd.Bo mamy niestety za dużo wątków na forum typu ,,nie polecam itd''. To ma być prawdziwa lekcja dla młodych par poszukujących usługi a nie utarczki i pyskówki, które już usunąłem.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Wto 29 Lis 2011, 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wyobrażam sobie Wideofilm, że będziesz cenzurował forum. Really?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group