Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Dlaczego tak drogo?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
annawloska
początkujący
początkujący


Dołączył: 24 Mar 2015
Posty: 7

PostWysłany: Sro 25 Mar 2015, 9:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem Wam że też byliśmy wraz z narzeczonym trochę przerażeni cenami niektórych fotografów ale ostatecznie na chłodno pomyśleliśmy że ci którzy żyją tylko i wyłącznie z fotografowania ślubów i są zawodowcami muszą mieć normalne ceny bo przecież muszą zarobić na cały rok i na te wszystkie aparaty. My wybraliśmy chyba fotografa z cenami po środku, płacimy około 3,5 tyś za reportaż z plenerem więc jest to i dużo i mało patrząc na cenniki które otrzymaliśmy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aga88
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 278
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sro 25 Mar 2015, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja znalazłam fotografa za 4200,00 i cały czas się waham bo wydaje mi się to strasznie dużo pieniędzy.
Fakt jest ona wyróżniany i nagradzany w Polsce i za granicą i cena jest naprawdę warta tych zdjęć ale jeszcze się powstrzymuję przed podpisaniem umowy smutny
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sro 25 Mar 2015, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

annawloska napisał:
Powiem Wam że też byliśmy wraz z narzeczonym trochę przerażeni cenami niektórych fotografów ale ostatecznie na chłodno pomyśleliśmy że ci którzy żyją tylko i wyłącznie z fotografowania ślubów i są zawodowcami muszą mieć normalne ceny bo przecież muszą zarobić na cały rok i na te wszystkie aparaty. My wybraliśmy chyba fotografa z cenami po środku, płacimy około 3,5 tyś za reportaż z plenerem więc jest to i dużo i mało patrząc na cenniki które otrzymaliśmy.


Jeszcze zapomniałaś o podatkach i zusach.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mademoiselle
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Siemianowice Śl.

PostWysłany: Czw 26 Mar 2015, 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie teraz będzie lincz, ale przeczytałam kilka postów i powiem tak ..
A czy jak idę do restauracji to ktoś mi mówi, że "jest drogo, bo musieli kupić krzesła i piec?". Jeśli ktoś zakłada firmę to chyba liczy się z wydatkami, dlaczego ja mam ponosić koszty tego, że fotograf musiał zapłacić za aparat .. ? Ja chciałabym płacić za zdjęcia i za usługę (poświęcony czas), a nie za widzimisię wykonawcy ..
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 26 Mar 2015, 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mademoiselle napisał:
A czy jak idę do restauracji to ktoś mi mówi, że "jest drogo, bo musieli kupić krzesła i piec?"
Nikt Ci tego nie mówi. Amortyzacja krzeseł i pieca jest wkalkulowana w cenę potraw.

mademoiselle napisał:
Jeśli ktoś zakłada firmę to chyba liczy się z wydatkami, dlaczego ja mam ponosić koszty tego, że fotograf musiał zapłacić za aparat .. ?
Ponieważ to jest właśnie rachunek ekonomiczny działalności gospodarczej.
Jeśli nie klient, to kto ma pokryć koszty zakupu sprzętu?

mademoiselle napisał:
Ja chciałabym płacić za zdjęcia i za usługę (poświęcony czas), a nie za widzimisię wykonawcy ..
Pewnie podobne przemyślenia mają właściciele Bayernu Monachium wypłacając co miesiąc miliony Lewandowskiemu..
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mademoiselle
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Siemianowice Śl.

PostWysłany: Czw 26 Mar 2015, 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo każda grupa zawodowa będzie się bronić tak jak i w tym wypadku oczko
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 27 Mar 2015, 8:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mademoiselle napisał:
Wiadomo każda grupa zawodowa będzie się bronić tak jak i w tym wypadku oczko

Trudno mówić o "bronieniu się"..
to są naturalne mechanizmy.
To działa odrobinę inaczej niż codzienne zakupy, gdzie ten sam artykuł możemy znaleźć w tańszym sklepie.
Jeśli fryzjerka ma talent i umie super podciąć i uczesać, będzie droższa od tych co czeszą z mniejszym polotem. A i tak będzie do niej kolejka..
Fotografia, a fotografia ślubna szczególnie, to styk sztuki i techniki. Trzeba być artystą z wizją i fizycznym operatorem skomplikowanego urządzenia jednocześnie, mieć dużą rutynę, umiejętność nawiązania ciepłych relacji a dla najlepszego efektu potrzebne są też bardzo drogie zabawki..
Ci którzy mają te walory, robią bajeczne fotografie ..ale są drodzy.
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kasiunia
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 51

PostWysłany: Pią 10 Kwi 2015, 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zrezygnowaliśmy z kamerzysty. Zdecydowaliśmy się tylko na fotografa w kościele oraz sesję zdjęciową w plenerze plus wiadomo zdjęcia grupowe z gośćmi. Sesję planuję ( o ile uda nam się zorganizować przyjęcie w wymarzonym pałacu) w parku okolicznym. uśmiech Z tego co jestem zorientowana tego typu budowle są otoczone pięknymi, zadbanymi parki, czasem stawy i alejki do spacerowania. Sesja zdjęciowa w takim miejscu będzie wspaniałą pamiątką!

Jeśli chodzi o ceny to wstępnie się orientowałam i koło 1 tys. albo i więcej trzeba by przeznaczyć. We Wrocławiu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bernatek
początkujący
początkujący


Dołączył: 09 Lis 2015
Posty: 2
Skąd: Strzegom

PostWysłany: Pon 9 Lis 2015, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej to zacząć szukać fotografa bardzo wcześnie, ponieważ kilka tygodni przed ceremonią jest mała szansa znalezienia dobrego, a już w okresie letnim graniczy z cudem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bmors82
początkujący
początkujący


Dołączył: 15 Gru 2015
Posty: 8
Skąd: Łódź (łódzkie)

PostWysłany: Wto 15 Gru 2015, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fotografia to "artyzm", w sensie sztuka - dzieło - rzemiosło własne. To zawsze będzie kosztować. Niestety. Tylko znajomi zejdą z kosztów, ale generalnie to taka freelancerskość, która musi dać na chleb albo dwa, więc zawsze będzie kosztować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następny
Strona 14 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group