Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Dlaczego tak drogo?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 8 Lip 2013, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No raczej. Zresztą ja pamietam ten niesamowity stres na mszy, nie chciałabym jeszcze raz oglądać całości- na nagraniu szukałam tylko i wyłącznie naszego wyjścia, bo było zabawne- i właściwie pieśni, bo P w tajemnicy przede mną przygotował swoją siostrę, żeby zaśpiewała Ave Maria i ściągnął z pobliskiej miejscowości cały chórek młodzieżowy i organistów ze szkoły organistowskiej - tego posłuchałam z chęcią.
Cała reszta mniej mnie interesowała.

Ja jestem za cięciami całej imprezy język z oczkiem
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bajeczka79
gaduła
gaduła


Dołączył: 16 Kwi 2013
Posty: 385
Skąd: Śląsk/Podkarpacie

PostWysłany: Pon 8 Lip 2013, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też nie cierpię seansów filmów z wesel,i dlatego postanowiłam że na moim weselu nie ma kamery :)Ale zależy mi za to na wyjątkowych zdjęciach uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Pon 8 Lip 2013, 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My obejrzeliśmy swój film z uroczystości (ślub i wesele) cały kilka razy i często do niego wracamy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
roszpunka13
kandydat
kandydat


Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 39

PostWysłany: Wto 9 Lip 2013, 8:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem oglądanie 1,5 godziny mszy jest nudne. Ale ostatnio byłam na ślubie koleżanki i cała msza trwała 30 min więc w takiej sytuacji warto nagrać całą oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MarcosPL
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 23
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro 10 Lip 2013, 6:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raz męczyłem się oglądając u znajomych... trzypłytowe wydawnictwo. Masakra. W dodatku koleś robił jakieś przejścia w stylu starego montażu komunijnego - gwiazdki, baloniki itp. A wesele ze cztery lata temu.
Za to inni znajomi z całości mają tylko ok 2:00 filmu - taki zapis najważniejszych momentów. W dodatku dobra muzyka i ciekawe pomysły.
Zatem - wiele zależy od kamerzysty i tego, kto będzie robił montaż :-]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Przemysław Cioch
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 47
Skąd: Warszawa / Ostrowiec Św.

PostWysłany: Nie 14 Lip 2013, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie wyliczenia i cenniki elementów wyposażenia to pożywka dla fotografów narzekających na brak zleceń głównie z powodów złej jakości usług lub ogólnie ze względu na przesycony rynek.

Ja uważam że jeśli ktoś chce zapłacić za moją usługę dużo mniej niż ja wyliczyłem to zwyczajnie nie jest moim targetem i nie chcę go na siłę przekonywać w czym jestem lepszy od innych fotografów. Znam swoją wartość, wyceniam czas pracy i nie będę tego negocjował.

Ilość pracy przy standardowym ślubie oceniam na ok 1800zł i negocjacje zwyczajnie sensu nie mają bo jeśli zejdę z ceny to podświadomie moja jakość usług też spadnie. Wiec klienci powinni mieć świadomość że jeśli chcą mieć dobrej jakości fotografie to muszą dobrej jakości zapłatę uiścić.

Ewangeliści cenowi mogą dalej kazania wygłaszać, to i tak nic nie zmieni.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Edyta BK
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 20
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon 19 Sie 2013, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ślub to naprawdę jedyny taki dzień w życiu, kiedy przeżywamy mnóstwo pięknych emocji, wzruszeń, radości... ten czas warto zachować na pięknych zdjęciach. Pamięć jest mimo wszystko zawodna, po latach wartość takiej fotografii więc rośnie. Jeżeli zależy Młodym na zachowaniu na zdjęciach klimatu Tego Dnia, każdego detalu, który tak starannie przygotowywali, każdego szczegółu, łez... to nie powinni zostawiać tego dla początkującego fotografa amatora. A cena dobrego Fotografa jest wysoka, bo wycenia się przecież czas pracy zarówno na przygotowaniach, ślubie, weselu, jak i później podczas postprodukcji. To są naprawdę dziesiątki godzin! do tego trzeba wiedzieć, że wycenia się jakość fotografii, styl, wrażliwość, dobre wyczucie i estetykę obrazu. W biznesie nazywa się to "kapitał ludzki". To, że każdy teraz może mieć "profesjonalny" sprzęt, nie oznacza, że potrafi z niego korzystać, że potrafi widzieć światło, że wie w jaki sposób patrzeć na relację dwojga ludzi, kiedy chce utrwalić ich uczucia na kawałku papieru. To wielka sztuka i lata przygotowań teoretycznych i praktycznych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Erill
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Lip 2013
Posty: 29
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Czw 12 Wrz 2013, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

roszpunka13 napisał:
Owszem oglądanie 1,5 godziny mszy jest nudne. Ale ostatnio byłam na ślubie koleżanki i cała msza trwała 30 min więc w takiej sytuacji warto nagrać całą oczko


Naprawdę?
Warto zamieścić pełne czytania (przez księdza), gongi, klękania i wyznania wiary? nie ma opcji, żeby to było ciekawe i nie nużyło w trakcie oglądania. Będzie wiało nudą i przymusem jak relacja z Watykanu która trwa trzy godziny bo jest święto. Z mszy weselnej warto mieć przysięgę, kazanie o ile jest wartościowe a nie operuje na frazesach "kochajcie się w Chrystusie bo inaczej się rozwiedziecie" bo tak napisali w książce, być może śpiew, ewentualnie czytania jeśli są szczególnie bliskie młodym. Reszta to rytuał który czyta się tylko w trakcie uczestnictwa w nim a nie kiedy to ogląda. Poza tym w wielu momentach mszy nie powinno się kręcić i jeśli ktoś to mimo wszystko robi to świadczy o pewnym poziomie ignorancji wobec zasad.
_________________
"Langusta żywi sie wyłącznie owocami morza..
leczy gdyby mogła jadłaby dżem"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalka8
kandydat
kandydat


Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 16
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon 17 Mar 2014, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z tytułowym postem, bardzo mądrze napisane. Z resztą wystarczy przeglądać mnóstwo różnych fotografii, ofert, aby zobaczyć, że to, co podoba nam się najbardziej, kosztuje zazwyczaj więcej. Warsztat pracy! I doświadczenie, które nie jest od wczoraj i nie byle czym, a więc kosztuje. Ja wolę zainwestować i mieć piękną pamiątkę na całe życie, niż polecieć po taniości nie patrząc na to, czy zdjęcia są w ogóle w moim klimacie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
serena
maniak
maniak


Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 1583

PostWysłany: Wto 6 Maj 2014, 7:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może będę złośliwa teraz, ale tak an prawdę co to obchodzi klienta.
Idę i chcę mieć efekt adekwatny do ceny, i albo biorę albo nie. Jesteśmy ludźmi inteligentnymi w temat zagłębia się część sama, a reszta chce tylko informacji w dwóch wymienionych wcześniej elementów.
Jak chodzicie do fryzjera to wątpię abyście słyszeli, że na cenę tej usługi wchodzi dodatkowo (mały druczek czy gwiazdeczka):
-lata szkoleń i ich cena
-godziny i nadgodziny treningu
-zużyte do treningu akcesoria oraz produktu
-własny, indywidualny, stworzony styl cięcia/koloryzacji oraz...
-najlepsza farba, nożyczki...
tak, wchodzi to w usługę w jakimś stopniu, ale nie informuje się tego każdemu, zasadniczo nikomu.

No litości ja od razu skreślałam takich ludzi na wstępie.
Aż w końcu z ciekawości poszłam do jednego z najlepszych fotografów (rzecz gustu i chyba wyrobionej opinii) - tutaj absurd bo liczę każdy grosz- z ciekawości wyglądu jego fotografii, z góry powiedziałam, że nie chce wynająć tylko zorientować się ile prawdy w tym wszystkim.
Zapytał o termin, jak mu powiedziałam, stwierdził:
"proszę pani, śmiało może pani targować, bo jeśli ktoś będzie chciał lukę załatać to stworzy taką opcję, która zadowoli i panią i fotografa."
Po chwili zapytał czy mi się podobają jego zdjęcia (faktycznie są dobre, jednak fotografowie z dzaida pradziada coś mają w rękach, oku i głowie) i strzelił tekst:
"cennik Pani widziała, ja zrobię to za X. Bo to cena za która mi się opłaca poświecić weekend 3 stycznia, gdzie termin raczej oblegany nie jest, a pani jak stwierdziła, zdjęcia są ekm.. w porządku." język

Więc proszę Państwa, proszę bez farmazonów, zawsze jest jakaś opcja, którą da się znaleźć i jest satysfakcjonująca dla obu stron, jak nie u jednego to u drugiego pana fotografa czy pani fotograf.

I serdecznie dziękuję tym którzy stwierdzali: "ja nie będę się wtajemniczać w szczegóły bo Pani nie jest z branży i musiałbym wykładać od podstaw, chyba iż Pani chce." język

Rozmowa byłą jakiś czas temu, tekst brzmiał mniej więcej jak napisałam, chodzi o kontekst zdania i sytuacji całej.

Tak swoją drogą jestem na etapie szukania też video i muszę przyznać, że nawet z forum dostałam atrakcyjne propozycje gdzie efekt "wow" cena też fajna.
_________________
Taka zwykła wariatka,czyli zło konieczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następny
Strona 13 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group