Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Dlaczego tak drogo?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Pon 31 Sty 2011, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sebastianforst napisał: taksówkarze lagalnie działający wypie.... lili by go z postoju, po drugie, w miare szybko otrzymałby karę za nielegalną działalność, a na naszym podwórku ?
Ale gdzie niegdzie na naszym podwórku też się tak robi. Był przypadek w Warszawie,że takiemu fotografowi z szarej strefy opony w samochodzie poprzebijali.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Wto 1 Lut 2011, 17:04    Temat postu: Re: Dlaczego tak drogo? Odpowiedz z cytatem

lokal napisał:
Do tego trzeba dodać wycenę pracy samego fotografa w trakcie robienia zdjęć.

Nie rozumiem tego zdania, albo przynajmniej myśli w nim zawartej. Czy mogę prosić o rozwinięcie?
Pozornie jest to logiczne, jednak jeśli już wszystko zostało jasno wyliczone, to chciałabym też wiedzieć, na jakiej podstawie, jak i w oparciu o co powstaje taka wycena uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Wto 1 Lut 2011, 17:09    Temat postu: Re: Dlaczego tak drogo? Odpowiedz z cytatem

Ariene napisał:
lokal napisał:
Do tego trzeba dodać wycenę pracy samego fotografa w trakcie robienia zdjęć.

Nie rozumiem tego zdania, albo przynajmniej myśli w nim zawartej. Czy mogę prosić o rozwinięcie?
Pozornie jest to logiczne, jednak jeśli już wszystko zostało jasno wyliczone, to chciałabym też wiedzieć, na jakiej podstawie, jak i w oparciu o co powstaje taka wycena uśmiech

I tu jest właśnie głęboka myśl tego zdania. To jest właśnie to, na ile się szanujemy na rynku.Jak oceniamy samego siebie, na ile jest warta nasza praca, ile jest warty nasz talent, na ile jest warte nasze imię i nazwisko.
Tak przynajmniej ja to rozumiem. Chyba że autor tego postu sprostuje.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lokal
kandydat
kandydat


Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 21
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 2 Lut 2011, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No a czegóż to nie rozumieć? uśmiech

W wyliczeniu, które zamieściłem, są poruszone kwestie stricte związane z ponoszonymi kosztami. Gdybym pracował wyłącznie za sumę = sumie kosztów, raczej miałbym duży problem z napełnieniem brzucha- prawda?

Wycena mojej pracy, to jest właśnie to, na czym zarabiam uśmiech I jak zaznaczył mój przedmówca - dokładnie chodzi o to, jak wysoko siebie, swoją pracę i czas oceniam/cenię.

Prosiłbym tylko o to, by zaraz nie naskakiwać, z wypowiedziami typu "co oni (fotografowie) sobie myślą, tym fotografom się w głowach poprzewracało z takimi cenami". Tym bardziej, że są fotografowie, którzy za ślub kasują 6 tyś. i więcej, a takiej ceny to ja raczej nie zawołam uśmiech Trzeba sobie uzmysłowić, że fotografia jest aktem twórczym, za stworzenie czegoś estetycznego (w dużym skrócie) twórca ma prawo żądać zapłaty za swoją kreatywność, czyli coś, czego nie ma ktoś inny- prawda? Tak naprawdę taka sama zasada odnosi się do codziennych zakupów- można iść do hipermarketów którejś z sieci, albo do szykownego sklepu z ekskluzywnymi towarami.

Jeżeli komuś się cena nie podoba, zawsze może pójść do konkurencji. Są wszak fotografowie ślubni pracujący za 800 zł (to, że na czarno to inna kwestia), jednakże poziom artystyczny i techniczny są na niskim poziomie (coś jak zawartość mięsa w mięsie w najtańszych możliwych parówkach).

Oczywiście czy coś jest ładne/interesujące w formie i treści zależy od gustów i świadomości oglądającego-----------czyli wolna wola uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Sro 2 Lut 2011, 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lokal, całkiem niedawno odważyłam się na tym forum opisać takie samo rozliczenie, nawet ceny te same... tekst oczywiście został podsumowany krótko, że ceny nie są prawdziwe... No cóż, dla jednych są prawdziwe dla innych niekoniecznie oczko
Przez dwa lata pakowałam kasę w sprzęt i naukę z nadzieją, że tyle wystarczy... bzdura, okazuje się, że to dopiero początek góry wydatków niezbędnych do prowadzenia usług foto smutny Końca ponoszenia takich kosztów nie widać.

Edit:
Tu coś ode mnie:
http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?p=163822&highlight=#163822
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sebastianfrost
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 34
Skąd: Gostyń/Poznań/Włocławek

PostWysłany: Czw 3 Lut 2011, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ariene: Problemem jesteśmy my sami, inwestujemy ogromne pieniądze w sprzęt, własną domenę, serwery, programy, książki, itd itp, a potem narzekamy że ludzie tego nie doceniają i jak słyszą nasze ceny , to mówią że drogo. Problemem jest dla mnie to , że nie potrafię zadowolić się bylejakością. Kilka razy mówiłem sobie, chłopie, sprzedaj wszystko, po co się użerać, kup coś za 4000, załóż bezplatną domenę, zamknij firme, trzaskaj foty i oddawaj na drugi dzień, i jak mawiał jeden z polityków "ciemny lud to kupi", tylko jest właśnie ten jeden problem - mi zależy na dobrych zdjęciach i wolę mieć poczucie że traktuję poważnie to co robię, niż poczucie że sprzedaję gó...no. Dlatego do mnie trafiają pary, które nie szukają fotografa, ale szukają dobrego fotografa, a to jest ogromna różnica. Jeśli jednak, okaże się , że nie wystarcza mi na utrzymanie rodziny - zrobię ofertę pakiet złoty - 2500 zdjęć na DVD - za 800 zł - zdjęcia na drugi dzień - np takie

popr.pis.-polsk.lit/mod/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Czw 3 Lut 2011, 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież na tym zdjęciu nic nie widać... Very Happy
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Czw 3 Lut 2011, 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIDEOFILM napisał:
Przecież na tym zdjęciu nic nie widać... Very Happy

To tak jak z zarobkiem 800 zł za pracę - nie bardzo te pieniądze widać język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sebastianfrost
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 34
Skąd: Gostyń/Poznań/Włocławek

PostWysłany: Czw 3 Lut 2011, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIDEOFILM napisał:
Przecież na tym zdjęciu nic nie widać... Very Happy

No co ty opowiadasz, przecież to jest świetne zdjęcie, są emocje, jest zabawa, dzieci się ładnie bawią - oj czepiasz się, zdjęcie jest SłitAśne Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lokal
kandydat
kandydat


Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 21
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 3 Lut 2011, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj zaczynamy dotaczać się do myśli, którą miałem ochotę opisać: "świadomość klientów".

Jak czami oglądam zdjęcia moich bliższych, czy dalszych znajomych, słyszę cenę za usługę a potem informację o tym, że "teraz trzeba jeszcze płacić za odbitki", to mnie krew zalewa.

Dlaczego do stu czortów klienci nie podpisują umów?wykrzyknik?!?!?!? Dlaczego dają złapać się fotoziutkom, którzy pracują za 600 zł, ale 1 odbitkę sprzedają za 30?!?!?!?!?

I co najważniejsze - dlaczego zgłaszają się do partaczy, którzy w portfolio mają okropne zdjęcia, na których Pani Młoda ma błyszczące czoło, czerwone oczy, przepaloną suknię ślubną, obok niej stoi jakaś bliżej niezidentyfikowana czarna chmura (wg. opowiadań świadków ślubu- miał to być Pan Młody), a za tą parą widnieje tylko czarna dziura....wykrzyknik?!?!?!?!?

Oczywiście lekko dramatyzuję, ale jest bardziej "lajtowych" przypadków całkiem sporo. Fuj język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny
Strona 2 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group