Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zmiany przy udzielaniu ślubu kościelnego.
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kiniac
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 367
Skąd: Tczew

PostWysłany: Pią 28 Sty 2011, 18:57    Temat postu: Zmiany przy udzielaniu ślubu kościelnego. Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny ostatnio wyczytałam, że mają nastąpić zmiany przy udzielaniu ślubu kościelnego i nieco się wystraszyłam. my planujemy ślub na lipiec. Mam nadzieję, że do tego czasu nic się nie zmieni, ale co będzie, jeśli będę musiała brać ślub na nowych zasadach? Chyba się załamie...
A zmiany są następujące:
1. Księża będą dokładnie prześwietlać życie narzeczonych i badać ich motywację wstąpienia w związek małżeński.
2. Należy się spodziewać bardzo intymnych pytań od księdza, np. na temat doświadczeń seksualnych, uzależnień, a nawet o przebytych chorobach wenerycznych.
3. Badaniem narzeczonych zajmą się wyznaczeni przez diecezje psychiatrzy, psychologowie i lekarze. Ale to nie wszystko.
4. Przygotowania do ślubu muszą być prowadzone od dzieciństwa, staż narzeczeński ma wynieść co najmniej kilka lat, a czas nauk przedmałżeńskich pół roku.
5. W obawie, że ciąża jest jedynym powodem, dla którego młodzi zawierają małżeństwo, należy się liczyć z tym, że księża nie zechcą udzielać ślubów ciężarnym.
Paranoja jakaśwykrzyknik!
_________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im, będzie żyć i umierać".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Pią 28 Sty 2011, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat do przesunięcia do wątku ślubu cywilnego i konkordatowego Wink

Wygląda to raczej jako pomysł na zmiany, projekt, a nie zupełnie nowe przepisy. Być może prawo kanoniczne wprowadzi jakieś zmiany, ale bez przesady. Ciąża ma być przeszkodą do zawarcia małżeństwa? Przecież ludzie pójdą i wezmą cywilny. W tych psychologów i psychiatrów też nie chce mi się wierzyć, dorosły człowiek ma prawo decydować o swojej przyszłości, a jak nie wyjdzie to się rozwiedzie, co lekarz od chorób psychicznych ma do tego? Śpij spokojnie kiniac, nie wierzę, żeby kiedykolwiek weszły te przepisy w życie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
borusia
maniak
maniak


Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 1665

PostWysłany: Pią 28 Sty 2011, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby te zasady weszły w życie, to nigdy nie dostałabym ślubu kościelnego. I podejrzewam, że pewnie z 70 % narzeczonych język nie ma co się martwić. Nie chciałabym nikogo urazić, ale dla nich to jest po prostu pieniądz, że udzielają ślubów. Sami odcięliby sobie źródło dochodu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiniac
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 367
Skąd: Tczew

PostWysłany: Pią 28 Sty 2011, 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że nie ma się co martwić. O takich zmianach piszą na wp:) Też wydają mi się absurdalne. Jestem osobą wierzącą, mój narzeczony tez. Chodzimy co niedzielę do kościoła, itd., ale nawet my nie czekaliśmy ze seksem do ślubu i nie mamy zamiaru dłużej czekać ze ślubem, a półroczne nauki przedmałżeńskie? Dla mnie to absurd.
_________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im, będzie żyć i umierać".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 28 Sty 2011, 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby te przepisy weszły z życie to kościół sam podkopałby dół pod sobą. Przecież wiele par nie przeszłoby takich testów a wiele par w ogóle by się na takie poniżające procedury nie zdecydowało...
I jaki byłby efekt? Coraz mniej małżeństw kościelnych i ochrzczonych dzieci. W dłuższej perspektywie liczba katolików zaczęłaby się poważnie uszczuplać...
Nie mówiąc już o dochodach, jak wspomniała borusia.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Pią 28 Sty 2011, 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakaś nawiedzona, samotna, zazdrosna i nieszczęśliwa dusza wymyśla takie głupoty. Szkoda w ogóle poświęcać swój czas na czytanie takich rzeczy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Natka86
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 280
Skąd: śląsk

PostWysłany: Pią 28 Sty 2011, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Wami w 100% oczko

Gdyby to weszło w życie sami by sobie zrobili źle uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pusia85
kandydat
kandydat


Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 90
Skąd: Wejherowo

PostWysłany: Pią 28 Sty 2011, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się dziewczyny, choć moja kuzynka - katechetka też wspominała mi o tych zmianach, więc coś jest na rzeczy. Myślę jednak, że te zmiany nie wejdą od razu w życie...
Poczytajcie sobie: www.se.pl/.../koniec-ze-slubami-koscielnymi-papiez-benedykt-xvi-szykuje-zmiany-kosciol-nie-da-slubu-kobietom-w-c_169318.html
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Pią 28 Sty 2011, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest coś więcej niż bardzo bo wszędzie o tym huczą

Najlepsze jest że jak nie chodzisz co niedziela do kościoła to też możesz nie dostać ślubu, jak nie ukończysz pół rocznego kursu itd.

A tak z jednej strony to dobrze , bo jak czasami spotykam się z powodami zawierania ślubu np. bo jestem w ciąży to mnie aż nosi, a gdzie uczucia i inne rzeczy , dla mnie samej np. ciąża nie była by w żadnym wypadku powodem do ślubu jakbym nie kochała, bo inna sprawa jak mówi się już o poważnie o ślubie a dziecko go tylko przyspiesza
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 28 Sty 2011, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy podobna informacja pojawiła się również na innych serwisach? Niestety dla mnie super express nie jest wiarygodnym źródłem informacji...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 1 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group