Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Urlop macierzyński -co potem?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze problemy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agnusss
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 947

PostWysłany: Czw 20 Sty 2011, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja wczoraj dowiedziałam się, że mimo zapewnień nie przedłużą mi umowy na czas określony, która rozwiązuje się z ostatnim dniem stycznia. Wiem, że jakoś sobie poradzimy i znajdę nową pracę, nie jest mi też smutno z powodu zakończenia pracy w tej firmie, ale jestem na maxa zdegustowana, bo moja szefowa zapewniała mnie, że mam dokąd wracać, a to, ze jestem na zwolnieniu lekarskim na pewno nie wpłynie na moje zatrudnienie. Tymczasem zatrudniła nową osobę, a mnie powiedziała, że przedłużanie umowy ze mną nie leży w interesie firmy. A wcześniej nasłuchałam się od niej w jakiej to prorodzinnej firmie pracujemy - poprostu szkoda słów.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 20 Sty 2011, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykro żę tak traktują kobiety na macierzyńskim poprostu brak słów.
A później że jest mały przyrost naturalny , a jak nas traktują koszmar. smutny

Ale napewno sobie poradzicie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Czw 20 Sty 2011, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też zapewniali,że przedłużą mi umowę,ale przez zwolnienia lekarskie nie przedłużyli,bo bym tylko obciążała firmę Very Happy Więc od 1 stycznia siedzę w domu na tyłku ;p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw 20 Sty 2011, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeśli pójdę na L4 to z końcem miesiąca skończy się umowa i też mi nie przedłużą.Ale jak już nie będę dawała rady to trudno, Babyk najważniejszy:-)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 20 Sty 2011, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze przez ten rok mogę być spokojna umowę mam do 24 stycznia 2012. Ale jak mi nie przedłużą umowy to dopiero będzie koszmar , w moim wieku szukac pracy. nie specjalnie mi się to podoba. Wszędzie szukają do 35 roku życia. Narazie jednak martwię się tym że zostawiam Patyczka w domu .

A tym co z wami robią jestem przerażona. Współczuje
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw 20 Sty 2011, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczęłam niedawno pracę i poki co jestem zatrudniona w agencji pracy tymczasowej,a nie bezpośrednio w firmie. Gdybym popracowała. Kilka miesięcy-rok to dostałabym umowę. Ale świadomie zdecydowaliśmy sie na dziecko teraz więc trudno..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agnusss
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 947

PostWysłany: Pią 21 Sty 2011, 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My też starając się o dziecko braliśmy pod uwagę, że nie przedłużą mi umowy, ale przecież nie można odwlekać bez końca decyzji o dziecku, bo można obudzić się z ręką w nocniku.
Myszka masz rację z tym przyrostem naturalnym, jak kobiety mają rodzić dzieci skoro sa tak traktowane.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Nie 23 Sty 2011, 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wychowawczy jest bezpłatny, prawda?
Oj ciężko tak, z jednej pensji... Wyobrażam sobie. Tym bardziej, jak ktoś spłaca kredyt na mieszkanie itd.
Można próbować szukać zajęcia jako opiekunka do dziecka, ale może to być trudne, z wlasnym dzieckiem. Wiele kobiet szuka takiego źródła dochodu, dla dzieciaczków też jest fajnie, jak mają rowieśnika z którym mogą się bawić. Jednak nie jest się dyspozycyjnym na tyle, na ile poszukujący niani by czasem chcieli...
A żłobek? synek mojej koleżanki dużo choruje. Lekarz powiedział, że dobrze by było, gdyby był w domu do ukończenia przynajmniej 4 lat, ale to by oznaczało pójście na wychowawczy, a wtedy nie ma kasy i koło się zamyka.. Mały do żłobka nie chodzi zbyt duzo, ale żeby miejsce nie przepadło, trzeba mimo wszystko płacić...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 23 Sty 2011, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lusilla napisał:
Wychowawczy jest bezpłatny, prawda?
Oj ciężko tak, z jednej pensji... Wyobrażam sobie. Tym bardziej, jak ktoś spłaca kredyt na mieszkanie itd.
Można próbować szukać zajęcia jako opiekunka do dziecka, ale może to być trudne, z wlasnym dzieckiem. Wiele kobiet szuka takiego źródła dochodu, dla dzieciaczków też jest fajnie, jak mają rowieśnika z którym mogą się bawić. Jednak nie jest się dyspozycyjnym na tyle, na ile poszukujący niani by czasem chcieli...
A żłobek? synek mojej koleżanki dużo choruje. Lekarz powiedział, że dobrze by było, gdyby był w domu do ukończenia przynajmniej 4 lat, ale to by oznaczało pójście na wychowawczy, a wtedy nie ma kasy i koło się zamyka.. Mały do żłobka nie chodzi zbyt duzo, ale żeby miejsce nie przepadło, trzeba mimo wszystko płacić...




Właśnie o to chodzi że jest bezpłatny , można podjąć dodatkową pracę ale jest warunek, dziecko musi być pod opieką która jest na tym urlopie wychowawczym taki jest przepis.
Dla mnie głupota , bo jeśli tata jest w domu częściej to może się dzieckiem zająć. No ale cóż takie jest życie.
Ja Patrycji nie chcę dawać do żłobka po pierwsze ciężko jest załątwić miejsce , po drugie kosztuje sporo kasy,a po trzecie nie wiadomo czy nie będzie dużo chorowała bo wiadomo że mamy nie chcą chodzić na zwolnienia i czasem prowadzają tam chore dzieci. Dobrze że moja mama zgodziła się nią zająć , wiem żę nie wszyscy mają tyle szczęścia co ja pod tym względem
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Nie 23 Sty 2011, 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie masz dochodu przekraczającego 504 zł na członka rodziny to należy Ci się na wychowawczym 400zł miesięcznie

A zresztą co Ci będę pisać tu masz link:
http://www.rodzicpoludzku.pl/Mamy-prawa-Mamy/Wszystko-o-urlopie-wychowawczym.html
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze problemy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group