Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Urlop macierzyński -co potem?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze problemy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 18 Sty 2011, 9:35    Temat postu: Urlop macierzyński -co potem? Odpowiedz z cytatem

Mam problem w lutym wracam do pracy, kończy mi się urlop macierzyński jest jednak małe ale nie chciałabym zostawiać Patrycji. Myślę o urlopie wychowawczym , z tym że chyba na niego nas nie stać. Szukałam jakiejś dodatkowej pracy która mogła bym wykonywać w domu ale jest ciężko o taką pracę . Nie wiem co robić
_________________



Ostatnio zmieniony przez myszka426 dnia Pią 4 Lip 2014, 18:46, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Wto 18 Sty 2011, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego was nie stać na urlop wychowawczy? Chodzi o niewystarczające środki do życia? A gdybyś poszła na wychowawczy i znalazła właśnie jakąś pracę którą byś mogła robić w domu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 18 Sty 2011, 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spłacamy kredyt na mieszkanie , dotego T płaci alimenty 1000zł. Przeglądam oferty , myślałąm nawet o pilnowaniu dziecka u siebie w domu , ale nad 3 letnim dzieckiem ale też kicha. Niestety nie jest łatwo . smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Wto 18 Sty 2011, 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, to nieciekawa sytuacja. A jeśli wrócisz do pracy to nie będziesz miała możliwości np podrzucenia dziecka do babci? Ewentualnie może poszukaj czy gdzieś jest miejsce w jakimś żłobku?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 18 Sty 2011, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Babcia oczywiście będzie się zajmować Patrycją , ale nie ma to jak samemu zająć się dzieckiem. Żłobek najlepiej załać jeszcze przed urodzeniem się dzieciątka i koszt jest 500zł. Wiec no nie jest tak źle ale mam wrażenie że zostawiam ją . Mam nadzieje że mi to przejdzie smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Wto 18 Sty 2011, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początku będzie ciężko,ale w takiej sytuacji lepiej jednak wrócić do pracy. Przyzwyczaisz się uśmiech Ale pomyśl w taki sposób,że to tylko 8 godzin i po tym czasie będziesz mogła poświęcić resztę dnia swojej Patrycji uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Wto 18 Sty 2011, 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A szukałaś czegoś ciekawego tutaj? www.inwestycjawkadry.info.pl ? Jest sporo różnych szkoleń, kursów itp. też e-learningowych. Może byś coś sobie znalazła i się troszkę przekwalifikowała, żeby Ci było łatwiej pogodzić pracę z bobasem? uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro 19 Sty 2011, 6:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Carla, nie omieszkam zajrzeć na tą stronę.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Kaja
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 887

PostWysłany: Sro 19 Sty 2011, 8:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze, byłam przekonana, że macierzyński jest dwa razy dłuższy - wydawało mi się, że 9 msc... Rzeczywiście, trudna decyzja co zrobić z Małą. Ale myślę, że spokojnie możesz zostawić ją z mamą, a sama wrócić do pracy. Ja bym tak zrobiła - trochę bałabym się wypaść z rynku pracy...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro 19 Sty 2011, 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urlop macierzyński to 140 dni = dodatkowo dla mamy 14 dni , a dla taty w tym roku 7 dni , a od 2012 to 14 dni dla taty.
jeżeli chodzi o urlop wychowawczy to 3 lata, można go wykorzystać przed ukończeniem 4 lat przez dziecko. I nie trzeba go wykorzystać odrazu, można go podzielić na 4 części nie więcej.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze problemy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group