Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Darmowa fotografia ślubna-oferta- plusy i minusy współpracy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Emberro
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 75
Skąd: Bielsko - Biała

PostWysłany: Sro 19 Sty 2011, 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@zarembski sam jestem za tym żeby zaczynać jako drugi uśmiech
Mówisz, że można spaprać pamiątkę, to niby prawda ale wydaje mi się, że jeżeli ktoś fotografuje już długo i wychodzi mu to, to raczej nie zawali.
Ja się najbardziej boje fotografować właśnie w kościele, na plenerze wiem, że sobie poradzę bo nie jeden 'plener' mam za sobą uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
April
kandydat
kandydat


Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 14
Skąd: Poznań/Wielkopolska

PostWysłany: Sro 19 Sty 2011, 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moderatorze, dzięki za porządki w temacie:)

Panowie na pewno macie rację, że zawsze jest to pewne ryzyko. Jednak nie sądzę, żeby para młoda decydująca się na darmową usługę oczekiwała tyle samo co od fotografa z kilkuletnim doświadczeniem. Poza tym oceniacie zdjęcia jako profesjonaliści, a przecież wielu ludzi, którzy fotografią się nie interesują nie dostrzeże błędów, które Wy zauważacie. A dla kogoś, kto fotografa w ogóle nie planował lub zamierzał powierzyć to zadanie wujkowi z lustrzanką i kitowym szkłem to i tak będzie fajna pamiątka z dnia ślubu.

andrzejz - co trzeba zrobić, żeby kościelny wyprowadził za kołnierz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Emberro
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 75
Skąd: Bielsko - Biała

PostWysłany: Sro 19 Sty 2011, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

April napisał:

andrzejz - co trzeba zrobić, żeby kościelny wyprowadził za kołnierz?


wtrącę: przebiegnij się parę razy podczas przysięgi miedzy księdzem (bo chcesz mieć fajny portret oczko ), a PM to nawet SAM ksiądz Cię wyprowadzi za kołnierz Very Happy

popr....mod
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
April
kandydat
kandydat


Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 14
Skąd: Poznań/Wielkopolska

PostWysłany: Sro 19 Sty 2011, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Emberro, a jakie ciekawe ujęcie byłoby z perspektywy księdza (zza ołtarza) język z oczkiem lol
Generalnie wydaje mi sie, że osobie, która przynajmniej kilka razy od czasu pierwszej komunii była w kościele chyba takie rzeczy nie grożą, ale kto wie...
A powiem Wam, że spotkałam księdza, który zawsze mówi fotografom, że mogą chodzić, gdzie chcą byle by mu pod nogi nie wchodzili.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztofmatysiak
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 60
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro 19 Sty 2011, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Księża są różni. Jeden pozwoli wejść sobie na głowę a drugi usadzi Cię w ławce na pół mszy. Dlatego dobrym zwyczajem jest pójść do zakrystii przed mszą, przywitać się i zapytać co można a czego nie. Jeśli ksiądz nie ma zastrzeżeń i tak dobrze jest nie wchodzić w pole widzenia księdza podczas kazania. To go po prostu rozprasza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sro 19 Sty 2011, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

April:A swoją drogą idź na kurs liturgiczny, takowy jest organizowany w każdej diecezji, w Poznaniu masz siedzibę, w Wydziale Duszpasterskim Ci powiedzą co i jak.Takie kursy są przeważnie organizowane w okresie w.postu i adwentu.Można się tam dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
April
kandydat
kandydat


Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 14
Skąd: Poznań/Wielkopolska

PostWysłany: Sro 19 Sty 2011, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, wiem. W diecezji poznańskiej jest raz w roku- w grudniu. Jednak kuria podaje, że ostateczna decyzja o zgodzie na fotografowanie leży w gestii proboszcza parafii, w której jest ślub i zaświadczenie o ukończeniu kursu nie stanowi wcale zezwolenia na fotografowanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zarembski
kandydat
kandydat


Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 21
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 19 Sty 2011, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten papierek trzeba zrobić koniecznie. Pomimo tego, że tylko raz nam się zdarzyło że ksiądz o to poprosił, to wstyd byłby nieziemski gdyby przez jego brak wywalili nas z kościoła.

A rozmowa przed mszą z księdzem otwiera nam drogę w różne niedostępne dla innych miejsca. Trafił nam się ślub gdzie ksiądz i młodzi byli oddzieleni od reszty taką drewnianą, ładną barierką. Idziemy do księdza, pytamy czy możemy się kręcić za barierką, na co on: "Proszę Państwa, jesteście tutaj w pracy więc proszę tylko o to abyście mnie nie przewrócili." :-)

Okazało się też, że podczas poprzedniego ślubu w tym kościele fotograf nie był u księdza i wszystkie zdjęcia robił zza barierki. Nie muszę mówić że głównym ich elementem były plecy Pary Młodej. :-)

Tak więc papierek z kurii i rozmowa z księdzem to podstawa w naszej pracy.


Ostatnio zmieniony przez zarembski dnia Pią 21 Sty 2011, 12:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sro 19 Sty 2011, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cytat: rozmowa z księdzem to podstawa w naszej pracy.

Zresztą regulamin w tym zakresie wymaga tego, że mamy obowiązek zgłoszenia faktu rejestracji czy foto głównemu celebransowi. Tak jak piszesz, trzeba porozmawiać, np: uprzedzić księdza,że w związku z tym że kościół ciemny kamerzysta musi postawić dodatkowe światło.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Sro 19 Sty 2011, 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Emberro napisał:
andrzejz napisał:
April napisał:
Myślę, że nie jeden student robi lepsze zdjęcia niż niektóre osoby podające się za profesjonalistów. I tak- myślę, że może ktoś "zaryzykuje" uśmiech
Przecież nie proszę pary młodej o dostarczenie mi aparatu.


Umiejętność robienia zdjęć a umiejętność znalezienia się na ślubie i weselu w charakterze fotografa to dwie diametralnie różne kwestie.
Nieraz trafiło mi się widzieć młodych fotografów którzy nie nadążali za akcją bo brak im było doświadczenia i znajomości jej przebiegu. Prawdziwa batalia natomiast zaczyna się w kościele z księdzem. Jak się ustawić żeby zrobić dobre zdjęcia a jednocześnie nie zostać zruganym publicznie przez księdza albo co gorsza wyprowadzonym za kołnierz z kościola przez kościelnego?

Powodzenia Smile


Ale to doświadczenie trzeba gdzieś zdobyć prawda? uśmiech
A wiadomo, że najlepiej się człowiek nauczy pływać jak się go wrzuci na głęboką wodę uśmiech
Najlepiej właśnie zaczynać kilkoma ślubami/weselami całkowicie za darmo, bądź jako drugi fotograf uśmiech
Bo jakoś się nauczyć tego obycia trzeba uśmiech


Jak ja się uczyłem to zaliczyłem 4 wesela u boku doświadczonego fotografa / kamerzysty. On robił swoje a ja na dokładkę. No i później wytknął mi wszystkie błędy.

To jest jakaś opcja że ktoś za darmo zrobi sesje w zamian za naukę ale trzeba mieć świadomość pewnego ryzyka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group